Amway – sekta? 1. díl – skupinová kontrola

První charakteristikou sekty je tzv. skupinová kontrola. Ta se projevuje v několika ohledech: izolace od lidí mimo skupinu, psychologický nátlak vrstevníků, kteří jsou již členy, vzdálenost od domova, případně nemožnost odjezdu z místa. Dále se objevuje nátlak k navštěvování úžasných víkendových akcí, kde se posiluje kontrola skupiny nad jedincem, který se pak pod vlivem svého okolí zbavuje své staré identity a stává se tím, kým si skupina přeje, aby se stal, tedy hlavně dalším nakupujícím a především věřícím členem.
Vysoce postavení distributoři pak vyvíjejí psychologický nátlak, aby utvrdili nové hodnoty svých členů – pokud chcete uspět, měli byste nakupovat kazety, CDčka a knihy, navštěvovat Amway setkání a především lákat další lidi, aby dělali to samé, co Vy. Pokud se zeptáte, jsou-li nákupy povinné, odpověď většinou bývá ve stylu: „Tyto pomůcky nejsou povinné, ale povinný není ani úspěch“. Distributor pak má na výběr. Amway mu tvrdí, že nejsou nezbytná, ale jeho upline a vlastně učitel, mu jejich nákup často a poměrně důrazně doporučuje a připomíná:

Distributor pak doslova nakupuje knížku za knížkou, protože chce být úspěšný, jako jeho upline, bez ohledu na jejich cenu a skutečnou hodnotu uvedených rad a doporučení. Takový distributor je dobrým distributorem. Poslouchá svého upline a dělá přesně to, co je mu „doporučeno“.
Tato forma kontroly se také odráží v přesvědčení distributorů Amway o tom, že jen jejich produkty jsou dobré a vše ostatní je špatné. Tím, že sami nakupují, pak od firmy dostávají odměny a mnoho distributorů pak nakupuje na sklad, případně kupují věci, které ani nepotřebují. V angličtině pro toto existují dva výrazy: „pay to play“ a „buying your way“. Oba jsou podobně výstižné.
Pokud se náhodou dostanete i na vyšší pozici, Amway Vás má v kleštích ještě víc. Pokud nebudete dělat, co se po Vás chce, a z Amway odejdete, nebo Vám nebude prodloužena registrace, okamžitě přicházíte o veškeré příjmy z pozice, kterou jste si vybudoval. Jakákoliv rebelie proti systému tak může skončit ukončením spolupráce a každý upline si takový krok jistě dvakrát rozmyslí…

29 komentářů u „Amway – sekta? 1. díl – skupinová kontrola“

 1. Tak to trochu probereme:

  Pokud se náhodou dostanete i na vyšší pozici
  Rovnou zapomeňte na to, že byste se na jakoukoliv „pozici“ dostali náhodou.

  Amway Vás má v kleštích ještě víc
  Čístá demagogie. S Amway má distributor uzavřenou poze registraci, jejíž jedinou podmínkou je dodržovat obchodní kodex. Nic víc. Žádné podmínky ve vztahu k produktům, nebo práci, neexistují. V podstatě může uzavřít registraci a hodit ji rovnou do koše a vůbec nic se mu nestane a nikdo z Amway ho nikdy nebude k čemukoliv smluvně či závazkově nutit. Protože se k žádnému závazku neupisuje.

  Pokud nebudete dělat, co se po Vás chce
  Čistá lež, Amway po Vás vůbec nic nechce. Je jí úplně jedno, jestli strávíte život na gauči, nebo budete ukazovat 50 plánů denně. Úplně jedno. nemá na to ani lidi, ani prostředky.

  … z Amway odejdete, nebo Vám nebude prodloužena registrace, okamžitě přicházíte o veškeré příjmy z pozice, kterou jste si vybudoval…
  Odejít z Amway může kdokoliv, kdykoliv a nemusí vůbec nic vyplňovat. Stačí jen nepožádat o prodloužení registrace. Taktéž nehrozí, že by Vám registrace nebyla prodloužena jen tak samo od sebe. Vy sám ji musíte nechtít prodloužit tím, že o prodloužení nepožádáte. Tím Amway jednoznačně deklaruje, že setrtvání v Amway je jen a pouze na Vás, nikoliv na ní.

  O provize logicky přijdete, pokud ze systému dobrovolně odejdete, ale za prvé k tomu Vás nikdo nenutí, naopak, a za druhé je to úplně zbytečné. Jen naprostý idiot by zrušil registraci, pokud si už vybudoval pasivní příjem.

  Je naprosto obvyklé, že lidé v Amway vybudují třeba kvalifikaci Diamant a potom to zabalí způsobem, že už nic nedělají, protože nemusí. Registraci si změní na klientskou a dál už jen přijímají peníze až do konce svého života. Systém jim už generuje pasivní příjem a provize ze sítě, kterou vybudovali. Řekněte, kdo by dobrovolně tohle zahodil? Snad jedině autor tohole výblitku, PePe 🙂

  Seznam lží:
  Tím, že sami nakupují, pak od firmy dostávají odměny
  Ani omylem, nedostávají, pouze malé slevy na další nákup.

  mnoho distributorů pak nakupuje na sklad
  Ani omylem, nenakupuje, nic z toho totiž nemá, navíc jakékoliv zboží lze do půl roku vrátit. Takže proč by to dělali. Obecně od tohoto pošetilého nápadu každého varujeme, ať si nakoupí jen tolik, co ví, že prodá.

  případně kupují věci, které ani nepotřebují
  Další lež. Proč by to dělali? Vy to děláte, že kupujete věci, které nepotřebujete?

  První charakteristikou sekty je tzv. skupinová kontrola
  Tak to je pak sektou každá firma, kde lidé pracují v týmu.

  izolace od lidí mimo skupinu, vzdálenost od domova, případně nemožnost odjezdu z místa
  Nesmysl. Neexistuje žádný systém ani způsob, jak lidi, zaregistrované v Amway, od čehokoliv izolovat. Prostě to nejde. Kažý člověk bydlí ve svém domě, má své přátele, rodinu, děti, k dispozici internet, televizi, chodí do práce, nebo má vlastní firmu. Účast na čemkoliv není povinná, naopak. Jak byste je proboha chtěli izolovat? Tím, že to „napíšete“ ..? 🙂

  pokud chcete uspět, měli byste nakupovat kazety, CDčka a knihy
  Skutečně věříte, že když si koupíte kazetu, nebo CD, nebo knížku, nebo zboží, že uspějete? Opravdu? 🙂 To si raději kupte los, tam je pravděpodobnost, že z toho něco bude, větší.

  lákat další lidi, aby dělali to samé, co Vy
  Když se chcete naučit hrát hokej, musíte dělat to, co dělá ten, kdo jej hrát umí. Tedy musíte dělat to samé, co on. To jste nevěděli? Fakt ne 🙂

  Tyto pomůcky nejsou povinné, ale povinný není ani úspěch
  A není to sand pravda? Je snad něco z toho povinné?

  Praxe je taková, bez ohledu na to, co děláte, že své „žáky“ učíte své „umění“ tak, jak jste se je uči vy sám. To je stejné v úplně každé lidské profesi. Tedy pokud se nějaký Diamant sám kdysi vypracovat také díky sebevzdělávání z knih a CD, tak to pochopitelně učí i ty druhé, protože postup má ověřený sám na sobě.

  Ale úplně klidně si to může každý dělat, jak chce.

  Dobrá rada na závěr:

  Pořiďte si registraci Amway a postavte odběratelskou síť bez knih a CD, bez seminářů, bez kontaktu s jakoukoliv skupinou, prostě úplně sám podle vlastních představ.

  Vůbec nikdo Vám v tom nebude bránit a ani nemůže.

  DÁVÁ TO SMYSL?

 2. A ještě několik faktů z praxe:

  Jsem v Amway zaregistrován jako distributor. Nechodím na žádné semináře, nejezdím nikam mimo domov, knížky, pokud nějaké chci, si koupím v obchodě, nebo půjčím od jiných distributorů, nikdy mě nikdo nikam nenutil přijít, nenakupuji si zboží na sklad, nenakupuji nic, co bych nepotřeboval, nebo nechtěl, nikdo mě nekontroluje ani v skupině, ani nijak jinak, nikdo na mě nevyvíjí žádný nátlak, nikdo mi nebrání registraci ukončit, na druhou stranu její obnovení je otázkou jediného kliknutí myší, nikdo mi nediktuje s kým se stýkat můžu a s kým ne a td a td.

 3. ACZ: Vy nejezdíte na tleskací akce? Aha, a já si říkal, proč nemůžu najít žádné Vaše povýšení… 🙂

  We have been hard working, loyal Amway IBOs for 25 years, and Diamonds for 15 years. We believe we could not have done more to comply with Amway’s Rules of Conduct / Code of Ethics. As this business has been a big part of our lives we have found the recent events to be deeply shocking. We still find it hard to believe that Amway can treat its leaders in such an unreasonable way. We hope that our experience serves as a warning to others.

  Byli jsme tvrdě pracující a loajální VPA celých 25 let a Diamanti 15 let. Máme za to, že jsme udělali vše pro to, abychom splňovali pravidla byznysu Amway a etický kodex. Protože tento byznys byl součástí našeho života po tak dlouho, jsme v hlubokém šoku z toho, co se stalo. Stále nemůžeme uvěřit, že se takto může chovat Amway ke svým lídrům. Doufáme, že naše zkušenost poslouží jako varování ostatním.

  http://www.jerryandmandy.co.uk/

  Celkem výživné čtení, asi to brzy přeložím celé… 😉

  1. Ju, jenom to „byli jsme tvrdě pracující“ je tak trochu kostrbaté. Co takhle: „celou dobu jsme pracovali velmi intenzivně na…“.
   🙂

  2. A posledních pár odstavců to evidentně všechno pěkně shrnuje:

   „Dear Jerry and Mandy,

   I read with interest the posting on the website which prompted me to respond.
   I am not sure whether you will remember me, but a couple of years ago I worked in Sales alongside Branka Jurcic and Tracey Burrows. Towards the end of my time with Amway I was working closely with IBS and shadowing Ian and Jean Lawson (Hope they are well?)

   I will be honest and frank, I have no loyalty to IBS, yourselves and certainly even less to Amway. It is clear to me from working in the UK office, that Amway operates anyway it pleases and I am 99.99% sure that your theory on being a scapegoat is the most accurate account for what has happened.

   I have no doubt at all that you are scapegoats for a company that is taking on water and trying to get rid of weighty objects to stay afloat. During my time at Amway, I was privy to many conversations regarding yourselves and Pat and Greta where the general feeling for you was more of contempt as you dictated what you wanted for your business and if I am honest, some senior management did not like your attitude. They were waiting for any opportunity to do something to discredit or even get rid of you.

   Their new love and energies were to be diverted into N21 and the fast growing Britt organisation. Fast growing, because some addresses had 25 IBOs registered to them, none of which were really contactable in the UK. Great business sense when 25 copies of Amagram get printed and posted! But those groups were the favourites, Amway worked closely with Network 21 on their new systems, which to me resembled stacking, which I believed was against the rules but who was I to ever question why?

   I hope you get justice, as I feel you have been dropped from a great height by a company that in essence You, Mandy, Pat, Greta and all the IBOs before and now, made. Without the IBOs Amway in the UK would be nothing and Amway would have not had a UK affiliate.

   Amway spent every day pushing its values down my throat but never once has it adopted them itself.

   Best regards
   Simon Dobson.“

   Velmi seriózní společnost, jen co je pravda.

   1. Vydrž, za rok vydá knihu o své nevině i David Ráth. To se vsaď. Pak můžete spolu posedět a poplakat, jak je ten život nespravedlivý.

    P.S: Divím se, že tak inteligentní člověk, za jakého se vydáváš, naprosto ignoruje a vůbec nepátrá také po verzi „druhé strany“.

    To není zrovna příkladné, vůbec ne čestné a rozhodně ne spravedlivé. O serioznosti v takovém jednání pak není ani pachu.

    Ještě mám pár otázek:

    S kolika lidmi Amway zrušila smlouvu z důvodu její porušení za 55 let své existence?

    Kolik lidí propustí v průměru ročně, průměrná mezinároní společnost, aniž by kdokoliv z nich pracovní smlouvu jakkoliv porušil?

    Tuhle jsem četl, že Microsoft hodlá vyhodit na dlažbu až 18 000 lidí. Co provedli oni? A jaké odstavce pracovních smluv porušili?

    Spálíš na důkaz solidarity vše, co má na sobě alespoň závan čehokoliv od Microsoftu? Nebo už jsi to dávno udělal?

    Je ve světě porušování smluv či dohod mezi obchodními partnery velmi ojedinělý jev, nebo je to víceméně každodenní zkušenost?

 4. Jeste jsem neslysel, ze by nekdo byl povysen za to, ze jezdi na „tleskaci akce“. Ty ano? No tak vidis, jak zase zvanis 🙂

  Je vesele sledovat, jak mizernou praci odvadis a jeste k tomu zadarmo, presto neco podobneho vycitas tem v Amway 🙂

  David Rath take tvrdi, ze je nevinen a s nim 9 z deseti odsouzenych. Odsouzeni v kauze OKD taktez a stovky dalsich.

  Amway kdyz s nekym zrusi smlouvu, tak k tomu uz vazne musi existovat sakra duvod. A je pochopitelne, ze ten, komu se to stane, bude hoooodne kopat.

  Co tam mate za nesmysly dal?

 5. Amway -> sekta ? Z čeho to lidé vyvozují? Sekta zbavuje člověka jeho individuality, jeho identity. Řídí se přísnými pravidly, která jsou vynucována i násilím. Vše je podřízeno jednomu vůdci/bohu/modle. Sekta zbavuje člověka vlastní vůle, sebevědomí,majetku, přátel, rodiny. Sekta deformuje lidi, tak, že nejsou bez ní schopni žít, atd.
  Ani jeden z těchto znaků, ať hledám jak hledám, u Amway nenacházím. Každý NVP je nezávislý podnikatel. Cílem veškerých školení a seminářů je sebevědomá, silná osobnost, odborně na výši, která se umí svobodně rozhodovat, umí motivovat sebe i druhé, dosahuje úspěchů v různých oblastech života, včetně rodiny, je ekonomicky nezávislá, schopná empatie a přátelství, ochotná pomáhat druhým.
  Možná někdo právě tohle považuje za sektářství: Společenství lidí, kteří mají pozitivní přístup k životu, nejsou zvyklí si stěžovat a naříkat, každý problém považují za výzvu, bojují za splnění cílů svých i svých přátel, atd.?

 6. Praní mozků ? Tak to je svým způsobem pravda :-). Ale výhradně v pozitivním slova smyslu! Negativní přístup k životu je tak hluboce zakořeněn v myslích lidí, že je naprosto žádoucí takové mozky „vyprat“. Bohužel, ti lidé, kteří by to nejvíc potřebovali si ho vyprat nenechají a dál budou zamořovat svět negativitou. Pomluvy, závist, špatná nálada, malomyslnost, zbabělost, měšťácká zaprděnost, neschopnost řídit vlastní život, dát mu řád a směr, nedostatek sebevědomí a cílevědomosti, tolerance šlendriánu, průměrnost, strach a neustálá životní připosranost, neschopnost bojovat o své místo na tomto světě, o důstojné prožití života, o zasloužené a dostupné výdobytky naší doby, to jsou vlastnosti, které produkuje „většinová“ společnost průměrných lidí. A je těžké cokoliv změnit ve svém životě, aniž byste nejdříve nezměnili svoje myšlení. Ať už chcete v životě změnit cokoliv, potřebujete nejdříve změnit svoje myšlení, svůj přístup k životu, svoje paradigmata.
  Lidi, kteří se bojí, že by jim v Amway vyprali mozek si ho nechávají vypírat denodenně z novin, televize, od svých nadřízených, od politiků, od svých pivních kamarádů…
  Vy sami musíte vyhodnotit, co je pro váš další život důležitější a přínosnější.

 7. Očividně Amwayjáci neumí nic jiného než lhát. Proto varuji hlavně mladý lidi. Oni umí mluvit, okecávat věci, ale vždycky to jsou lži. Takže vše si ověřovat.

 8. aha…no začínám tušit, kde je Váš problém, ten zakopanej pes. Ale také vidím, že něco vysvětlovat, psát zde pravdivé argumenty asi nebude mít valný význam. Uvidíme.

 9. Popírání faktů, které jsem napsal, nebo faktu, že odmítáte a nazýváte výukový program firmy Amway lživým mě přijde dost radikální. Důvodem proč to píši je, že například v knihách, které má Amway ve svém výukovém programu, ale tyto knihy jsou volně zakoupitelné v knihkupectví, akorát, že vyhovují firmě Amway a není divu, v knihách totiž nenajdete žádné informace, které se tu píší, nenabádají k podvodu a ke zmanipulování druhých lidí. Velice by mne zajímalo kolik z Vás si aspoň prolistovalo 1 knihu z výukového systému firmy. Vždyť autoři mnoha knih ani nikdy neměli s Amway nikdy nic společného, ale píší v nich jak dobře vycházet s druhými lidmi, respektovat je, naslouchat, pomáhat druhým nebo jak se stát dobrým obchodníkem, ale v obecném slova smyslu, například takový Zig Ziglar, nikdy neměl s Amway nic společného, ale jeho knihy jsou považovány za Bible poctivého a úspěšného obchodníka. Osobně bych Vám doporučil si knihu od nezávislého autora leč z výukového programu Amway půjčit a podívat se na ni bez předsudků z třetí osoby, z osoby nezávislé a porovnat informace s obecným zájmem (obecný zájem ja považuji za to, aby obchod byl výhodný pro obě strany, aby obě stranny získali).
  Pokud ani po takovémto nezávislém pohledu budete tvrdit to co tvrdíte do teď, tak se na mne nezlobte, ale pak bych si začal o Vás myslet, že jste sekta, která nenávidí firmu. Přišlo by mi to jako když radikální Islamisté chtějí zneškodnit kohokoliv, kdo nepřijímá jejich názor, ale nechci si dělat mylné předsudky. Samozřejmě, že se můžete setkat s „Amwayákem“, který bude vlezlý, otravný a třeba i vulgární, alee v takovém případě to je chyba v tom člověku, ne ve firmě. K takovému člověku bych se zachoval stejně jako Vy, okamžitě bych ho vyprovodil, ale neznamená to, že celá firma je špatná, to by pak byla špatná firma na světě, protože v každé firmě se najde podobný člověk, který bude firmě dělat ostudu a špatné jméno.

 10. mmmmm: Ano, Ziglar neměl nic společného s Amway, za to měl ale hodně společného s firmou Holiday Magic, která také prodávala čistící prostředky a kosmetiku, a byla shledána pyramidovou hrou:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Holiday_Magic

  Ta firma skončila obrovským skandálem a mnohaletými soudními spory a o jejich brainwashingu, na kterém se měl podílet i Ziglar jako trenér, byl dokonce natočen i film.

  Jeho „bible“ si asi rád nechám ujít…

 11. Ano souhlasim, ze firma Holiday Magic byla postavena na ilegalnim pyramidovem systemu a byla spravne zrusena. Ale firma Amway nejede na pyramidovem systemu, proto nebyla za vice jak 50 let zrusena. Jen pro Vasi informaci, defakto jakekoliv dnesni zamestnani se naramne podoba pyramide, staci se zamyslet.
  Jeste k tomu clanku…je mi lilito, ale jmeno Zig Ziglar ve spojitosti s Holiday Magic jsem nikde nevidel, mozna jsem ho prehledl, ale cetl jsem to 2x.

 12. mmmmm: jj, ono to chce taky trochu víc pátrání na Ziglarových stránkách ani na stránkách wiki to není a samozřejmě Ziglar sám se tím jistě nechlubil, co si budeme povídat…:-)

  viz. zde: http://www.christianitytoday.com/ct/2003/january/41.70.html

  Jako správný křesťan o tom raději pomlčel… 🙂

  Dále jsem našel několik různých komentářů lidí, kteří si pamatují, že v té firmě působil, ale poslouchejte si koho chcete, jak správně pan ACZ podotýká, lidé často fandí různým morálním zrůdám, ať už v politice, nebo v byznysu…

 13. Přesně tak. Na seminářích Vás akorát oblbují tím, že budete bohatí a úspěšní, že stačí pouze vydržet, nikdy se nevzdat a bojovat. Kromě toho zde vytahují věci z Bible a vykládají si je podle sebe, viz. příběh o Davidovi a Goliášovi. Zkrátka Vás budou chtít přesvědčit, že můžete svůj úspěch v Amway ovlivnit a jak? No pomocí síly podvědomí, mysli, o kterých se můžete více dočíst v jejich doporučené literatuře. Samozřejmě vše funguje, protože to říkají bohatí lidé (díky tomu jsou prý bohatí). Je to lež, tyhle učení Vás pokud je akceptujete dovedou akorát do iluzí a vy budete maximálně pořád snít, doufat, utrácet a s největší pravděpodobností v Amwayi nevydělávat. Kromě toho Vám to udělá bordel v hlavě, pokud akceptujete ty učení o fungování myšlení apod., začnete totiž brát reálně iluze, myšlenky a realitu budete postupně ignorovat…To, že Vám něco bude fungovat – neděláte to Vy, ale démoni – Satan, ale Vy si samozřejmě bduete myslet, že to dělá podvědomí či síla Vaší mysli..až z toho budete chtít jednou ven, tak jediná cesta bude těch věcem přestat věřit (v Amwayi je to tak, že ty lidi si nemyslí, že tomu věří, ale berou to jako pravdu – že to tak je). Mně z těch věcí pomohl Ježíš, protože jsem byl v tom až po uši, realitu jsem vůbec nevnímal a ty věci se děly proti mé vůli apod. V češtině moc info o tom není, ale v angličtině určitě něco o tom najdete. Navíc nad démony apod. Vám pomůže a z toho pouze Bůh, mně nepomohli lidi, psychologové, ale právě On.

  Takže se dostáváme k tomu, jsou AMwayjáci křesané jak někteří vystupují na cestazapravdou? Nejsou. Tyhle lidi si akorát kupují knihy (esoterika), které vytahují verše z Bible a tím propagují ty jejich učení o fungování mysli či konání zázraků.

  1. Jen krátce:

   Amway se velmi úzkostlivě distancuje od jakéhokoliv programového prezentování či propagace náboženství, rasy, vyznání, náboženské víry, politické příslušnosti a politikaření, politických událostí a td.

   Má to dokonce založené jako zásadní pravidlo písemnou formou.

   Zahájení diskuse na toto téma v souvislosti s Amway je tedy od počátku naprosto zbytečný „hejt“.
   ——-

   1. Upřímně, vůbec nevím, proč to zase komentujete a vytahujete si věci podle sebe a zase to snižujete.

    Cestazapravdou.cz je dílem členů Amway – respetive Romana Hassmanna apod.

    Když se bavím o Amway, tak logicky o členech VPA, nemám namysli Amway organizaci, ale kdyby se opravdu Amway distancovalo od toho, co píšete, tak nebude tolerovat to, co se propaguje v těch knihách.

    Nepřipadáte si už trapně?

    1. Úpřimně, já zase nevím (a neví to ani nikdo zainteresovaný) proč se zase pokoušíte spojovat Amway a náboženství.

     Vaše logika „když se bavím o Amway, myslím členy VPA“ …. je na úrovni pětiletého dítěte.

     Buď hovořte o Amway, nebo o lidech VPA a to prosím o konkrétních lidech, nikoliv paušálně o všech, neboť není větší nespravedlnosti, než splácávat všechny lidi na jednu hromadu, aniž byste o nich cokoliv věděl, nebo alespoň znal jejich jména.

     Zeptejte se na to svého „duchovního“, jaký má postoj k neověřeným pomluvám, paušalizování, dehonestaci a td. myslím, že pochválen určitě nebudete.

     A to zase připadá trapné mě, a nejen to. Je to i vrchol neslušnosti a neúcty. Tedy nic, co by jakýkoliv známý představitel jakéhokoliv známého „boha“ schvaloval.

     1. Omlouvám se, máte pravdu. Příště si dám pozor a budu psát konkrétně.

 14. Na druhou stranu, oni jsou taky jen lidi a neví, že věří lžím. Sám jsem si tím prošel, takže se omlouvám za odsuzování, protože jsem tomu taky a žil v tom a nikdo z nás neví, kdo v jaký je situaci či čím si prošel a Amway mu třeba ty věci dala a tyhle učení taky. Proto si nemyslím, že nějaký argumentávání s ACZ a celkově s lidmi, co dělají Amway někam povede.

 15. Ukázkovým příkladem je Bůh, který všem nabízí odpuštění hříchů ve jménu Ježíše Krista. Nevinný dal život za vinné. Znal slabosti lidí, a proto si nemyslím, že je dobrý tady vést nějaký diskuze o Amwayi . nějak dál to rozvíjet, nikam to nevede a vznikají z toho akorát spory. Ideální by bylo se začít modlit za ty lidi, za Romaha Hassmanna aspol., on měl těžký dětství a Amway mu pomohlo, tak není divu, že nedá na to dopustit. Modleme se radši za tyhle lidi, ať jim Bůh ukáže světlo do jejich života, protože to sami nezvládnou a různá kritika na Amway jim rozhodně nepomůže, naopak spíše utvrdí.

Napsat komentář