Jak funguje Amway

Amway business je založen na principu multi level marketingu (MLM). Distributoři mají provizi z každého výrobku, který prodají. Pokud distributor prodává zboží pravidelně, potřebuje živnostenský list. Distributor kupuje zboží i pro vlastní potřebu. Distributor může do systému naverbovat dalšího člověka, který by také spotřebovával, propagoval a prodával výrobky. Z části peněz, co vydělá nově naverbovaný, profitujete i ten, co ho do systému přivedl, protože stojí výš v hierarchii. Tak a takto můžete mít pasivní příjem, z ní na motivačních seminářích Amway. Je ale tato teorie reálná? Pokud se necháte do Amway sytému naverbovat, tak se stanete součástí velmi rozvětvené větve distribuční sítě, což znamená, že svou prací a penězi živíte distributory, kteří jsou výše v pyramidě. Živit je budete do té doby, než nerozvětvíte vlastní sub-síť. Myslíte si, že je jednoduché vytvořit vlastní sub-síť? Věřte, že je to prakticky nemožné. Proč? Multi level marketingu má v České republiky velmi špatné jméno, natož samotný Amway byznys. Většina lidí považuje multi level marketing za podvodný obchodní model (nelegální pyramidový systém, tzv. letadlo). A pokud někomu řeknete, že děláte Amway, tak si hned začne prstem klepat na čelo. A proto Amwayáci tahají do systému mladé lidi (hlavně studenty), kteří nemají ani potuchy o tom, že se jedná o mimořádné kontroverzní „podnikání“. Slovo podnikání jsem musel dát do uvozovek, protože většina lidí, kteří jsou registrovaní v Amway, nepodnikají na základě živnostenského listu (nejsou žádní podnikatelé, jak často o sobě tvrdí). Studenti jsou snadná kořist – jsou bez zkušeností a naivní, proto se dají lehce zmanipulovat.

Je Amway pyramida?
Amway business nesplňuje zákonné podmínky nelegální pyramidová hry. Ovšem ta hranice mezi legálním obchodem a pyramidou je velmi těsná. Pokud nějaká společnost tvrdí, že je jejich zboží prodáváno principem MLM, tak musí být toto zboží prodáváno min. v 70% lidem mimo systém. A to se v Amway neděje! Problém je v motivačních organizacích a společnostech, které s firmou Amway spolupracují. Osobně vidím problematickou společnost Setzer, kterou vede pan Setzer z USA. Setzer vytváří klasickou nelegální pyramidu, kde dominují zisky ze seminářů a prodeje motivačních pomůcek, ne ze systému. Bohužel to není pouze Setzer, ale i Yager (Dexter Yager) a další.

Motivační semináře
Jak jsem již naznačil výše, problém je v motivačních organizacích a motivačních pomůckách (knihy, CDéčka, vstupenky na semináře…). Tyto motivační semináře nepořádá společnost Amway! Vstupenka na seminář, meeting stojí stokoruny až tisíce. Semináře se pořádají zpravidla 1x měsíčně. Když je větší seminář, tak si Amwayáci pronajmou halu, nebo něco podobnýho. Na semináři hovoří významný Amwayáci (co umí mistrně mlžit, lhát a manipulovat lidi). Často to bývá i 21%. Slyšíte jak on tenkrát začínal a jak to bylo těžký, jak si dával několik šancí, jak je potřeba kupovat Amway zboží min. za 100 bodů měsíčně… Parádní je, když se pustí nějaký motivační videjko. Směju se, aby to nikdo nepoznal. Směšné až trapné mi připadá vyhlášení výsledků. Vyhlašují se 3% (200 bodů) +. Celej šťastnej přijde na pódium kluk, co do toho narval neskutečný peníze a díky verbování přišel o spoustu kamarádů. Hlavně, že je chvilku důležitej. Je to manipulace. Těch lidí je mi fakt líto. Když přijde Roman Hassmann a začne pořád dokola mluvit ty jeho motivační a manipulátorský řeči, které znám z nahrávek a jiných seminářů, na kterých on vydělává, je mi zle. To, že dělá z lidí vypatlance, o tom není pochyb. Hassmann je v Amwayi mimořádná osobnost, guru, pro mnohé Amwayáky doslova modla. Je to velký Vůdce. Hassmann v Amway vydělává nemalé peníze, to je nezpochybnitelné, ovšem jeho příjmy ze seminářů a prodeje motivačních pomůcek významně převyšují příjmy ze systému.

Amway zboží
Co se týče Amway výrobků, tak mohu říct, že jsem jich většinu vyzkoušel. Neříkám, že to jsou všechno předražený šunty, ale ta cena prostě neodpovídá kvalitě.  Ty doplňky stravy, potraviny, ponožky… to je prostě předražený. Navíc jde o zboží, které není konkurenceschopné. Kdo by si to koupil, kdyby to leželo v regále v obchodě? Nikdo.
Většina Amwayáků na doporučení svého Vůdce kupuje zboží, chodí na semináře, kupuje motivační pomůcky… a říkají si, že jednou budou Diamanti. Je to ale jen sen. Kdyby šlo jen o sen, tak nejde o nic, ale tady jde o peníze, které z řadových Amwayáků tahají guru Amwayáci. Vemte si jenom: koupit zboží min. za 100 měsíčně, náklady na verbování lidí – cestovné a další náklady, a je to prodělek jako hrom! Amway fakt ne!

 

199 komentářů u „Jak funguje Amway“

 1. Autor tohoto článku podává zkreslené informace. Systém MLM využívá spousta firem, třeba i pojišťovny a nikdo je nenazývá sektou. Je také velký rozdíl mezi manipulací a motivací. V Amway se v žádném případě nejedná o manipulaci. Není pravda, že ti dole vydělávají na ty nahoře. Platí se za odvedenou práci, takže i ten kdo začal nyní může vydělávat víc než ten, který začal před několika lety. Zaměstnání je pyramida, tam vždy bere šéf víc. S autorem článku by se dalo diskutovat dlouho, ale asi by to nemělo smysl. Vždy je jednoduší někoho pomlouvat a obviňovat, než si přiznat svoje chyby a svůj neúspěch. A to je pravděpodobně i případ autora článku. Jen jedna poznámka na závěr, co se týče motivačních knížek a CDček. Pro rozvoj osobnosti člověka jsou daleko přínosnější, než některé tituly v obchodech.

  1. Problem je že Upline svojim dowline klamú.Smutné je že upline bohatnú na systéme DY kazetách,knihách,seminároch a ostaných pomôckach,takže nie je pravda že vám budú zadarmo pomáhať.Dochádzanie na akcie open,seminár knihy kazety ukazovanie plánu všetko stojí nemalé peniaze za rok je to pekný peniaz takže školenia-vzdelavanie tiež nie sú zdarma.Upline Vám má pomáhať ale pomoc je obvykle fakt mizerná.

   1. Aha, další snaha o TROLLING a znovuotevření flamewaru 🙂

    Tedy:

    Obvyklý „problém“, nacházející se pouze v hlavách jejich nosičů. Idea o bohatnutí na pomůckách je směšná. Např. Diamant vydistribuuje ve své skupině pomůcky, z nichž má celkový provizní příjem zhruba v rozmezí 4-8tis. Kč/měs. Z obratu s produkty Amway má pak cca 250-500 tis/měs. Tedy skutečně směšná částka v porovnání z příjmů z obratu s produkty. Nějak se ty pomůcky ale rozdistribuovat musí, takže je správné lidem za práci v týmu a distribuci za to něco dát. To je součást obchodu, práce zadarmo je pošetilost. Add „DY, kazetách…“ … no, evidentně jste tento blábol opsal z nějakého příspěvku před dvaceti lety ….. vy „kazeto“. Stejně tak nikdo nikde netvrdí, že někomu bude pomáhat zadarmo. Byznys Amway není a nikdy nebyl založený na „pomáhání zadarmo“.

    Stejně tak je zcela obvyklé, že tam, kde upline nepomáhá, obchod logicky neroste a tudíž nejsou příjmy z obchodu. Tedy takový upline škodí jen sám sobě.

    Nicméně zřejmě máte představu o zmiňované pomoci takovou, že upline bude pracovat za Vás. No tak to ani omylem. Kde to žijete, pane ….

    Nakonec není nic jednodužšího, než to všem „natřít“ a ukázat, jak by se to dělat mělo, no ne? Ukážete?

    Jen několik čísel: Amway vyplatila za loňský rok na provizích svým distributorům cca 3 miliardy USD. Jen pro zajímavost, zhruba stejnou sumu za rok a to až v posledních letech vyplácí tvůrcům a vývojářům aplikací Apple. Statisticky lze tedy konstatovat, že byznys s Amway je pro distributory obdobně úspěšný, jako byznys v AppStore s aplikacemi pro jejich tvůrce a vývojáře.

    1. Pro ostatní:

     Dívejte se, jak srovnává Amway s Applem, aby klamal. Oni takhle Amwayjáci celkově klamají a rádi vytahují pouze věci, které se jim hodí a další informace neuvádí. Je směšný srovnávat Apple s Amwayem, kde většina lidí podniká cesty na semináře a živnost nemají, nevydělávají apod.

     On tenhle pán Amway nedělá, z těch peněz nemá ani korunu na účtu, ale přesto dál klame druhý lidi v tom, jak moc Amway je dobrý dělat.

     1. Klamat znamena lhat. Ja vyslovil cistou pravdu a hola, skutecna cisla. Navic nic nesrovnavam, jak tu naopak klasicky klames ty, ale pouze poukazuji na shodne provize za odvedenou praci a obrat. Tecka.

      Zapomen na iluzi, ze lidska hloupost by mohla nejak, jakkoliv poskodit Amway. To je zhola nemozne. A ty nicim jinym, nez syrovou hlouposti v diskusich neexhibujes.

      Pekny vikend 🙂

     2. Pro ostatní:

      Pozor na to. Podobně klame Hassmann. Oni s úsměvem na tváři Vám odpoví na kritiku, vytahují různé věci, srovnávají je nesmyslně apod. Když napadnete jejich lži, tak protože jsou už „vyškolení“ (mají v hlavách vymleto), tak jim to vůbec nevadí jako většině normálních lidí a dál Vás budou přesvědčovat o těch lžích, a proto je potřeba dávat pozor na tohle a nenechat se zmást, oklamávat a stát si na svým.

      Tím jejich brainwashingem můžete mít pocit, že Vaše myšlení je špatné, ale je to omyl, jejich je špatný, oni věří lžím, které si dokola omývají skrz „vzdělávací“ systém.

     3. Já XYZ neznám, tak nemohu říct o něm více, ale leccos lze vyčíst z jeho komentářů. On sám se musel nechat dobrovolně vymýt (jako každý jiný např. Hassmann), protože uvěřil těm jejich lžím o tom, že když se nechá, tak bude bohatý….Hassmann například takhle přesvědčuje lidi skrz CD.

      XYZ sice napsal, že má firmu a daří se mu….Je pravda, že některý věci jsou v Amwayi dobrý (některý knihy, ale ty si můžete běžně koupit v knihkupectví), ale co mu nedošlo jako tenkrát mně, Hassmannovi apod., tak že díky těm lžím bude žít ve velké špíně.

      Amway nedělá, prý protože je to moc těžký? No hádejte, jejich lži nefungují v Amwayi, většina lidí, které jsem tam potkal naopak volala, ukazovala plány apod., ale lidi o to nemají zájem, což poznáte sami, pokud začnete Amway dělat. Většina pak podlehne tomu, že jim vnutí, že si za to mohou sami a že podle Hassmanna mají podvědomí a to je za to zodpovědný. Oni vymývají lidi skrz okultní nauky, což je opravdu hnus.

      Takže pamatujte na to, že když k Vám mluví Amwayják, tak k Vám ve skutečnosti nemluví např. XYZ, ale nějaký vymytý mozek. Člověk, který opakuje to, co mu druzí řekli na CDs, zkrátka lhář a je jedno, jestli se jinak chová dobře k lidem. Oni s úsměvem na tváři Vám budou lhát do očí, ať už záměrně nebo ne.

     4. Ty jsi vazne mimoradny ukaz demagoga!

      Kolikrat se ti musi opakovat, ze vymyvanim mozku v Amway nevydela nikdo ani korunu? Je 20x dost? Nebo je to cislo nekonecne, nebot tobe je to jedno a jsi odhodlan si mlyt stale svou jako kafemlejnek?

      Co mas porad s tim, proc ja s Amway nepodnikam? A vubec co je ti po tom?

      Vydelavej si penize jak chces, to je tvojec. Ale laskave nepomlouvej praci jinych obzvlaste pokud o ni ale vubec nic nevis. Nebo snad ve tvem nabozenstvi je pomlouvani druhych beznou veci? Nebo u vas doma v rodine?

    2. Ty jsi vážně neskutečný žvanil a manipulátor:

     …“ale leccos lze vyčíst z jeho komentářů“ ….. „uvěřil těm jejich lžím o tom, že když se nechá, tak bude bohatý“ ….

     Tak poslouchej, nikdy jsem nevěřil, nevěřím a věřit nebudu, že lidé „bohatnou“ díky tomu, že si nechají vymýt mozek. Lidé vždy „bohatnou“ jen díky odvedené práci, která ono „bohatství“ přináší, generuje. TEČKA!

     ….“díky těm lžím bude žít ve velké špíně.“….

     V žádné špíně nežiju demagogu! Ty sám píšeš, že mě vůbec neznáš, ale druhou větou tvrdíš, že žiju ve špíně …. NEUVĚŘITELNÉ! Jak si to vůbec můžeš dovolit? Pozbyl jsi zbytky přirozeného studu a jal ses kálet do diskusí naprosté zvratky?

     Ty obecně naopak téměř vůbec nechápeš to, co jsem kdy napsal a neumíš z mých slov vyčíst prakticky nic. Jen si sám cosi dedukuješ a dotváříš tak, jak potřebuješ, aby ti to zapadalo do té tvé demagogie.

     Viz ta tvá iluze, že já snad srovnávám Amway s Apple 🙂 Komiku!

     Amway je obchod. Firma vyrábí Produkty, které je nezbytné dostat k zákazníkům. Jako každý jiný byznys, standardní řetězec výrobce-distribuce-zákazník.

     Originální je Amway v tom, že za obraty zde získávají provize sami distributoři. Žádné supermárkety, velkoobchody, velkosklady. Je to tisíce let staré schéma obchodu. Kamenné obchody ve smysluplném měřítku známe necelých 200 let, Supermárkety známe sotva 50 let, internet sotva 20 let.

     Desetitisíce let před nedávnem lidé sami prodávali své, nebo cizí produkty. Na trhu, jarmacích, v přístavu, na náměstí, dům od domu, osobně a td. A tisíce let to fungovalo po celé planetě a logicky to také funguje i nyní. I s novými pomůckami, jakými je moderní marketing, věda a samozřejmě technologie a internet.

     Pomlouvat to může úplně každý, jako cokoliv jiného. Tedy i Ty 🙂 Ale to je tak asi všechno. Amway je to jedno, distributorům je to jedno, zákazníkům je to jedno a většině čtenářů je to taky jedno.

     Takže jak říká Lee, PAMATUJTE NA TO ….. 🙂

     Do konce svého života budete číst všude možně všechno možné od kde koho. Od Leeeů, XYZů, Adminů ….. A nikdy se to nezmění.

     A možná i tenhle Lee jednou dospěje a začně konečně něco dělat.

     Protože jediný rozdíl mezi někým, kdo vybudoval třeba Platinový obchod v Amway (nebo kýmkoliv jiným) a jím, Leem, je ten, že Lee jen mlátí hubou a žvaní, kdežto oni tvrdě pracují. Jinak jsou ale úplně stejní. Mají hlavu, v ní mozek, ruce, nohy, pusu, oči, umí mluvit, telefonovat, psát, číst a trochu počítat.

     Kdyby byl stejně usilovný, jako je v tom svém žvanění tady, při práci v Amway, má dnes Platinový obchod taky. A to by pochopitelně mluvil úplně jiným jazykem 🙂 Jenže on nic takového nemá 🙂 A to je celá ZÁHADA AMWAY 🙂

     1. Tak to se omlouvám za to, co jsem napsal, že jste e se nechal vymýt kvůli zisku.

      Vymýt mozek doporučuje Hassmann za účelem zisku v Amwayi. Tvrdá práce? Já s tím problém nemám.

      Nikdy nebudu uznávat lidi, co lžou druhým lidem a profitují z toho.

      Je vtipný, jak člověk, který v Amway nevydělává ani korunu (Vy)žvaní o tom, jak tam lze být platinou.

     2. A co je na tom jakoze vtipneho? Pokud tam jsou Platiny a ne malo, tak jimi logicky lze byt. Vtipne je spis to, co vsechno ty dokazes povazovat za vtipne.

      V casopise Amagram jsou kazdy mesic uvadene nove Platinove urovne v nasem regionu. Nic tajneho, nic nemozneho. Jen odvedena prace.

      A omluva se samozrejme neprijima, nebot tve lhani je ciste ucelove a predevsim umyslne.

     3. Proč ještě nemáte platinový odznak? Místo psaní o tom, že to lze, byste měl raději na tom pracovat. Jste snílek, co mluví o tom, co je v Amwayi možné, když se „tvrdě“ pracuje, ale sám nic z Amwaye nemá, neprofituje..

      Ne, že by bylo špatný z Amwaye nic nemít. Naopak si myslím, že je to dobré, protože mít peníze z toho, že někdo mým kamarádům vymyje mozek na seminářích, to bych už nechtěl. Navíc se může stát, že budou naštvaný, když po čase zjistí, co toho podnikání obnáší….alespoň u Hassmanna…vymýt si mozek…

     4. Poslechni!

      Ty jsi vazne mimoradny ukaz demagoga!

      Kolikrat se ti musi opakovat, ze vymyvanim mozku v Amway nevydela nikdo ani korunu? Je 20x dost? Nebo je to cislo nekonecne, nebot tobe je to jedno a jsi odhodlan si mlyt stale svou jako kafemlejnek?

      Co mas porad s tim, proc ja s Amway nepodnikam? A vubec co je ti po tom?

      Vydelavej si penize jak chces, to je tvojec. Ale laskave nepomlouvej praci jinych obzvlaste pokud o ni ale vubec nic nevis. Nebo snad ve tvem nabozenstvi je pomlouvani druhych beznou veci? Nebo u vas doma v rodine?

     5. Takže když Vám někdo bude lhát v obchodě a Vy kývnete na jeho nabídku a pak zjistíte, že Vás akorát obral o peníze a lhal, tak Vy když o něm budete psát, tak ho budete pomlouvat? Žijete ve špíně.

      Píšete o motivaci a zmiňujete Jágra, ale ten měl svou motivaci a nepotřeboval, aby mu někdo vymýval hlavu na seminářích. Semináře jsou akorát proto, aby se lidem vymývali mozky a žili v iluzích, dávali peníze za knihy, semináře, produkty, které by si jinak nikdy nekoupili.

      Já když dělal Amway, tak jsem nepotřeboval motivaci, sám jsem ji měl. Já oslovil tak 600 lidí? Nedělalo mi problém vzít tel. seznam 50 lidí a těm během dne zavolat o zmínit se o Amway.

      Jsem rád, že pouze pár lidí jsme měli ve skupině a že na to většina neměla peníze (studenti) či neměli zájem. Tenkrát jsem byl akorát zaslepený a nedošlo mi, že mě akorát někdo využívá, respektive moji naivitu.

      V tom vymývacím systému jsou i dobré věci, ale primárně jim jde o to, aby z Vás měli peníze, ne o pomoc v podnikání ve kterém oni profitovat nebudou.

      Viz European success (Pyramidové hry pro důvěřivé Čechy – Reportéři ČT). Oni je tam taky vymývají o velkých výdělcích, jak je všechno možné a pak je tam „učí“ že mohou ty peníze dál investovat….

      Navíc jak jsem psal, problémy z okultních nauk, pokud jim člověk uvěří, jsou obrovské a není sranda se z toho dostat, protože tam může dojít k té situaci jako u mě, že Vaše vlastní mysl nebude reagovat na to, co říkáte Vy…. bude Vám kontrolovat Vaše rozhodnutí, chování apod. Stačí opravdu uvěřit těm lžím od Hassmanna, které říká na CD Podvědomí a další věci si nastudovat pro Vaše „dobro“. Jsou tam věci, o kterých se nemluví a ty Vám udělají bordel v hlavě.

      Proto si dejte lidi pozor na ty cinty o tom, jak Vám chtějí pomoct. Nechtějí. Jde jim akorát o profit, nic jiného. Naivní člověk ale i jiní lehce podlehnou těm sladkým lžím o tom, jak se Vám v Amway bude dařit, že musíte makat, že si tam splníte sny apod.

      Hassmann jednou řekl, myslím na CD a Admin to psal na webu tuším, že Amway business je o snech. Tak hádejte, co je jejich cílem. Prodat Vám sny….. To znamená, Vás přesvědčit o tom, že je to v Amwayi možné. Do toho plenou okultní nauky, že když uvěříš, tak to budeš mít. To lidi drží v iluzích a nepřijde jim divné, že např. nevydělávají… Protože tyhle nauky mimo jiné hlásají, že vše je výsledkem Vašeho myšlení, takže ten člověk akorát viní sám sebe z neúspěchu.

      To, že lidi končí na psychiatrii je věc známá. Někteří to odmítají a tak jsou dál drženi v těch lžích o tom, jak např. každý kritik je neúspěšný, či že je těžké podnikat a že je normální, že se krachuje. To například hlásá Kiyosaki. Ty lidi slepě tomu věří a dál si takhle ničí život, protože dělají na základě těch přesvědčení rozhodnutí.

      Manipulátoři z Amwaye ví, že každý člověk má nějaké hodnoty, smýšlení a na základě toho se řídí. Oni ví, že když do Vás nacpou další přesvědčení a staré myšlení nahradí, tak si s Vámi budou moct dělat, co chtějí a to taky dělají.

      Pokud čtěte tyhle stránky a dál děláte Amway a nevěříte tomu, co se tady píše, tak si s Vámi dělají co chtějí a mají Vás…

     6. Takže pokud jste prošli brainwashingem v Amwayi, tak si zkontrolujte svoje myšlení.

      Vymletý člověk si myslí, že je vše pro jeho dobro. Ono se to tak tváří, že Vám to má pomoc, že to jsou všechno přeci jenom „dobré“ rady.

      Ne, ty knihy jsou tam proto, abyste si do sebe narvali nesmysly, které Vás pak budou akorát kontrolovat. Člověk si může myslet, že např. Kiyosaki hlásá, že je normální zkrachovat v podnikání. Člověk, který tomu uvěří, tak to vezme na sebe a pak mu nepřijde divný to, že v Amwayi tratí, protože to tak přeci je normální ne. A dál věří, že musí makat, makat a makat. No, někteří tam nechali, co jsem četl, desetitisíce než se probrali.

      A takových věcí je tam spousta, kde Vás to bude ničit. Mít kontrolovanou mysl není sranda.

     7. …… Takže když Vám někdo bude lhát v obchodě a Vy kývnete na jeho nabídku a pak zjistíte, že Vás akorát obral o peníze a lhal, tak Vy když o něm budete psát, tak ho budete pomlouvat? Žijete ve špíně. ……..

      Zase ta demagogie o špíně? Prostě jen trolling? Ono nestačilo napsat jednou, že pokud jsme se my dva v životě nepotkali, tak neexistuje žádná relevence, že bys mohl vědět, v čem a jak žiju?

      Pokud mě někdo někde okrade/podvede, tak napíšu, okradli mě tam a tam. To ty ale neděláš, ty píšeš, že celý systém přímého prodeje je zvrhlá sekta a lhaní lidem. ani jednou jsi nenapsal, kdo tě kde okradl či podvedl a jak, neznáme jeho jméno ani kde dělá svůj byznys, abychom si mohli tvé „obnvinění“ ověřit (protože není žádné překvapení, že lidé lžou jako když tiskne a obvykle se ukáže, že dotyčný očerněný a pošpiněný někým na internetu je úplně normální a slušný člověk).

      Podvézt (okrást) v Amway je pak prakticky nemožné hned z několika důvodů. Firma poskytuje 90-ti denní garanci vrácení na veškeré zboží, 6-ti měsíční garanci vrácení registrace do obchodu a povinnost zákazníka každý rok obnovit svůj zájem o další spolupráci.

      Tak si už konečně přestaň vymýšlet ty obludné lži!

      Jardovi Jágrovi že nikdo nevymýval mozek? Byl jsi někdy na tréninku hokejové omladiny, žáků, dorostu? Takový výplach, jaký do těch skoronemluvňat a to až do dospělosti tlačí trenéři, rodiče, management, jsi v životě nezažil ty kašpare!

      Když čteš „strány“ Jardy Jágra, tak jsou plné oněch „motivačních citátů“, kterými tak opovrhuješ!

      Jen žvaníš tuposti, nemáš vůbec žádné povědomí, jak se věci ve skutečnosti mají.

      Člověk, který osloví 600 lidí, přemýšlí úplně jinak, než ty. Protože tím oslovováním se naučí ohromnou zpoustu věcí. Jako je třeba rozumět lidem, vnímat jejich potřeby, zájmy, co je trápí, co by chtěli. Ty jsi oslovil tak maximálně 6 lidí, každý tě pochopitelně poslal do ….. a tím tvoje existence v Amway zanikla.

      Ale můžeš svá „tvrzení“ dokázat, dej mi kontakt na tvého upline, on nám tu 6-ti stovku určitě potvrdí …. určitě mu to vadit nebude, my dva si budeme dobře rozumět.

      Citace: „Viz European success (Pyramidové hry pro důvěřivé Čechy – Reportéři ČT). Oni je tam taky vymývají o velkých výdělcích, jak je všechno možné a pak je tam „učí“ že mohou ty peníze dál investovat….“

      Jen další bravůrní očerňování. Ten pořad vůbec nebyl o Amway, ale tobě je to jedno. Ty tvrdíš, že je to to stejné a hotovo. Prostě vypočítavej a zákeřnej hajzlík.

      Diskusi s tebou je zbytečné vézt. Ty jsi skutečně vypláchnutý demagog ….. tak si to užij.

      Končím.

     8. Tak myslím, že z mých příspěvků je zřejmé, že za vymývání mozků a násedných problémů lidí je zodpovědný Roman Hassmann.

      Můžete uvést případ, kdy lidé psali o někom, že je to podvoník a on to byl slušný člověk?

      Bohužel v případě Amway to neplatí.

      Každý kdo žije ve lžích žije ve špíně a nezáleží na tom, jaké je jeho postavení v životě.

      Ano, firma nabízí 90 dnů na vrácení zboží a 1/2 roku na vrácení peněz za licenci. Moje otázka je, využije toto člověk, který mu nalhali prostřednictvím CDs, seminářů apod., že tento byznys je ten nejlepší, že je to jako franchising a že tady se mnoho naučí, že výrobky jsou kvalitní a ostatní šmejdy?

      Jarda Jágr má určitě svou vlastní motivaci, jinak by nebyl tam, kde je. Vy můžete člověku pomoct v tom, aby si ujasnil priority, ale nedokážete dlouhodobě ho mít pod kontrolou, protože to nefunguje, takový člověk to stejně dělat nebude. A takhle to vede Hassmann. Proto ty lidi pak končí.

      Akorát lži, žití v iluzích, mimo realitu, přesně jako to tady předvádíte celou dobu Vy. Hájíte Amway, píšete o tom, že je fajn mít z xxx obratu peníze, ale sám z nich nic nemáte.

      Ivo Toman povídal, jak měl seminář, kde školil prodejce, kteří skákali na stolech, tleskali a já nevím, co ještě. Jenže po dvou dnech ta motivace spadla a nic se nezměnilo. A on pochopil, že takové semináře k ničemu nevedou. Hassmann to zajisté taky ví, protože tohle to se děje v Amway pořád. I jeden Amwayák diamant se o tom baví, že po 3 dnech po semináři ta motivace spadla…Nefunguje to a oni to ví. Jde o to, že tam jde o něco jiného…

      Cenu za seminář taky prý můžete dostat zpět, ale budete ji chtít? Ve většině případů ne. Protože na tom semináři se budete bavit. Vedou to tak. Sem tam sranda, pak vymývání, pak Vás pochválí, že jste nakoupili za několik tisíc korun, zatleskají Vám…Pak o kriticích řeknou, že jsou to zaměstnanci, nic nedosáhli, Vám narvou do hlavy, že máte budoucnost – že když uvěříte, budete to mít apod. Tady útočí na Vaši pýchu. Většina lidí má ráda, když jim někdo maže med kolem pusy. Zkrátka neustále Vás borbardují láskou.

      Stále to někteří nevidíte, jak moc je to promyšlený?

      K tomu, že se člověk spoustu věcí naučí. Naučí se zpětně. To máte pravdu, bohužel já se to nenaučil v Amwayi, protože jsem měl pak pořád v hlavě to, co do nás hučili místo abych věřil tomu, jak to bylo. Člověk pak věří jim a ne tomu, jak to vidí lidi, kterým voláte.

      Jak to brali lidi? Otravování, nesmysl, tohle by dělat nechtěli apod. Tohle jsem hned pochopil na začátku…pak jsem akorát poslouchal ty Amway žvásty o tom, jak moc dobrý je to podnikání, nesmysly o motivaci apod. – drželo mě to akorát v iluzích, naučil jsem se sobě lhát v tom, že jsem nevnímal realitu tak, jak byla, ale začal jsem ji „tvořit“ já svým myšlením. Jak guruové radí. Zkrátka lži.

      S mým uplinem by jste si zajisté rozuměl, má stejně v hlavě vymleto a nezáleží mu na lidech stejně jako Vám.

     9. Dobrý den. ja jsem si koupila Amway Ddish Drops na nádobí a jsem s ním maximálně spokojená.
      S jarem na nádobí je tento výrobek nesrovnatelně lepší. Stačí kapka a nádobí je opravdu čisté. Jedno balení mi vydrželo asi půl roku. Zrovna tak na trouby, to už používám skoro rok ale už ho mám jen trošku.
      A je samozřejmé, že mají své prodejce jako každá jiná firma.
      Takže napřed zkuste a pak pište…

    3. Je tady tolik komentářů, že nemám vážně čas vše. Stačilo mi přečíst si první tři a hned vím kdo má pravdu. Je smutné, že ti co pomlouvají mají vždy tak trošku „navrh“, ale to jen v ČR, protože lidé se vždy přidají na stranu pomlouvače místo, aby si zjistili fakta. Tady se někdo pokusil vymývat mozek lidem, kteří s Amway nemají žádný zkušenosti. Napsal zde článek o tom jak je to vymývaní mozků a co vše je tam špatné, ale, že se v mnoha věcech mýli, či se snaží čtenáře zmanipulovat, to zde někteří komentující vůbec neregistrují a věří každému slovu. Pak příjde někdo kdo ty zkušenosti má a vysvětlí, jak to doopravdy je a samozřejmě někdo s minimální zkušeností, či žádnou, začne hájit autora článku, kterého pravděpodobně ani nezná. A všechny fakta, které uvede obhájce Amway, jsou zmanipulovaná, či vymytá ze seminářů (kde mimochodem žádné vymývání mozků neprobíhá a zajímalo by mě, zda ti co to tvrdí tam někdy vůbec byli, nebo se nechali zmanipulovat svými kamarády, kteří jim řekli. Nikdy tam nechoď, oni tě zmanipulují a uloví. Už toto je blbost, protože kdyby to byla pravda, tak ten kamarád říká opak, protože on tam byl, takže pokud by to byla manipulace, tak by přišel a začal by to vychvalovat do nebes a zvát tam všechny, ale jelikož on dělá opak, tak už jen selský rozum nám může napovědět, že je to jen jeho názor a my bychom ho neměli šířit dál, protože to nemusí být pravda, může ale nemusí. Takže pokud chceme cokoli na toto téma říct, tak bychom se měli nejprve zúčastnit a pak se snažit podat pravdivé informace a své názory, které tak i nazveme a ne je nazývat fakty.
     Těď budu reagovat na Leeho, sice nevím, proč je problém srovnávat jednu firmu s druhou, pokud funguje na stejném principu. Jako příklad je ideální říct jinou firmu, protože lidé v ČR jsou bohužel strašně zaslepený (nechápu proč), a jakmile se vysloví slovo Amway, tak se div nepokřižují a nejdou se hned umýt svěcenou vodou. Nechápu, proč tato firma tolik leží Čechům v žaludku. A ano říkám Čechům, protože před pěti lety jsem byla v kontaktu s lidmi z Amway a bohužel hodně lidí z mého okolí reagovalo velice negativně (což mě překvapilo, protože já jsem si název firmy pamatovala už z útlého dětství a měla jsem pouze pozitivní vzpomínky, jak moje mamka vždy chválila výrobky, použivala pouze dva, ale nedala na ně dopustit). Ale pak když jsem se okolí zeptala na Amway, tak někteří ho neznali, ale ti co ho znali měli negativní postoj. Ale když jsem o pár let to samé udělala na jednom Anglickém ostrově a zeptala se pár lidí jestli znají firmu Amway, tak protože je to malý ostrůvek, kde je asi jeden distributor, který ale není aktivní, tak zde lidé Amway neznali, ale když jsem jim já ukázala pár výrobků, tak se jim líbili. Nedělala jsem žádnou předváděčku. Nemám registraci a ani nespolupracuji s Amway. Takže jsem to nepropagovala, pouze jsem jim dala vyzkoušet to co já používám doma a oni byli spokojený a když jsem se zeptala jestli si myslí, že je to předražený tak řekli, že ne, že je to běžná cena. Takže to mi otevřelo oči, o tom jak jsou Češi strašně negativní lidé a nechtěla bych už nikdy spolupracovat s většinou Čechů, protože jsou strašně negativní a tím pádem omezení. Spolupracovala bych s lidmi, právě jako je Hassman, nebo někteří úspěšní Češi v Amway, ale nejen tam. Ale popravdě dávám přednost cizincům, protože ty mají otevřenou mysl a když za nimi příjdete s podnikatelským nápadem, tak vás podpoří a pokud se jim to líbí, tak se i přidají. Nikdy neházejí špínu na firmu a už vůbec ne na lidi, kteří se snaží pomoct tisícům lidí, tím, že dělají semináře, právě proto aby se Češi (nejen ti, ale hlavně oni, protože okolí není tak negativní) přestali bát a začali něco dělat, ne jen nadávat na vše okolo, jen protože jsou frustrovaní ze svého stereotypního a ne tak úspěšného života. Jak už jsem zmínila, já s Amway nespolupracuji, ale v minulosti jsem registraci měla, sice ne dlouho (asi 2 roky), ale byla jsem neaktivní, ale Amway mi pomohla v mnoha jiných věcech. Například už se nebojím, říct co si myslím, jdu si za svými sny a některé už jsem si splnila a ty další si stále plním a dokonce otevírám i vlastní byznys a s tím mi pomohli právě lidé z Amway (nezištně, nic z toho neměli), takže si prosím udělejte vlastní obrázek z vlastních zkušeností a nedávejte na své okolí a už vůbec né na anonymní články, které najdete na internetu, které většinou píšou lidé, kteří nemají žádnou, nebo minimální zkušenost (a většinou negativní).
     Jsem zvědavá, jestli i na tento komentář budou tak negativní odpovědi, protože jsem nikoho a nic nepropagovala, pouze reaguji na článek a prních pár komentárů. A kdo dočetl až sem, děkuji za trpělivost a někdy napíšu vlastní článek a budu se snažit být objektivní a nezaujatá. Děkuji a přeji krásný den.

   2. Amway jako firma existuje 57 let. To jste možná Marku ještě nebyl na světě, když vznikla. To, že o ní tak málo víte a že jste díky ní neměl možnost zbohatnout neznamená, že to nefunguje. I tak renomovaní autoři jako je R. Kiyosaki, píšou, že v MLM Vás naučí podnikat. Ale někdo se možná nechce nic naučit, jen kritizovat a stavět se všeználkem. Píšu sem jen proto, aby nebyl dojem že všechno je pouze černé. Já jsem se společností Amway velmi spokojená, mám ráda lidi, kteří se prodejem i doporučováním zabývají a věřím, že se prostřednictvím tohoto typu podnikání zbohatnout dá, i když jsem sama dosud tímto způsobem nezbohatla.

    1. Jedna jediná otázka. Velice jednoduchá otázka.

     Amway provozuje stránku s fakty o vlastní společnosti… proč?

     1. aby takoví trumberové , jako jsi ty si přečetli o čem Amway je

     2. Stando, přesně to jsem chtěla napsat, jen jste mě předběhl :D.

     3. A ještě další důvod. Nebyli žádné stránky o faktech, tyto stránky vznikly pouze z jediného důvodu. Protože lidé se s někým sešli, slyšeli nabídku a pak šli domů přemýšlet. Ale bohužel lidé místo toho, aby si zjistili fakta, začali se vyptávat okolí. Poté, protože okolí neznalo Amway, nebo měli špatné zkušenosti a začali tohoto člověka odrazovat, tak ten člověk začal mít pochybnosti, i přesto, že předtím byl nadšený a vše se mu líbílo. Takže se nechal zmanipulovat okolím a poté šel hledat informace na internetu, ale bohužel místo toho aby navštívil oficiální stránky, tak zavítal na různé blogy a četl komentáře lidí, kteří o Amway nevědí zhola nic, pouze byli na jediné schůzce nebo na pár dalších a jednom semináři a pak se nechali také zmanipulovat okolím a začali tvrdit o Amway jak manipuluje lidi, jen protože plní lidem sny a to se přece v ČR neděje. Lidé v ČR si nemůžou plnit sny, protože to je špatný, nikdo přece na to nemá peníze a když jo, tak je někde ukradl, protože přece poctiví pracujicí Čech si nikdy na dům snů, nebo dovolenou snů, nebo na letadlo snů nemá šanci našetřit ani kdyby žil dvakrát tak dlouho. Takže tento človíček dostal „informace o Amway“ od svých příbuzných, kamarádů a lidí z internetu, které ani nikdy v životě neviděl. No a pak se vrátí a osočí kamaráda z manipulace a ještě se urazí a s tímto člověkem už se nikdy o ničem nebude bavit, protože on ho chtěl zmanipulovat a natáhnout ho do Amway a pomoci mu splnit si své sny a to se v ČR nedělá. To je špatný a on je přeci dobrý a poctivý člověk, který nekrade a tak si nemůže dovolit si splnit své sny. No a toto se dělo pořád dokola denno denně a tak se někteří inteligetní a normální lidé rozhodli sepsat pouze fakta (né doměnky, či vlastní názory) jen FAKTA o Amway a dali to na internet, aby až zase nějaký chudáček, který o Amway slyšel poprvé měl možnost si přečíst nezaujatý článek či zjistit fakta o Amway a neposlouchat pouze lidi, kteří o tom nemaj ani páru, nebo se pokusili splnit si své sny a protože se jim to hned nepovedlo (pozor, sny se nikdy nedají vyplnit ze dne na den, musíte na tom tvrdě pracovat, nevím jak dlouho, to záleží podle velikosti snu a také podle toho kolik energie do zrealizovaní dáváte, protože jen čekání, nikomu nikdy žádný sen nesplnilo a to je FAKT), tak teď tyto lidé jsou negativní a frustrovaní a proto šíří fámy a své negativní zkušenosti, protože přece, když se to nepovedlo jim, tak proč by se to mělo povést někomu jinému (lidská hloupost a omezenost je neomezená :D).

  2. proč neříkáte pravdu? proč jen potřebnou polopravdu? sám jsem zkoumal několik mlm firem – firmy s výrobky do domácnosti, vitamíny, ale také firmy finanční a zprostředkovatelské, také firmy které se zabývají realitami.
   Proč lidem naférovku lžete? Teda asi zbytečná otázka. Přeju hodně čtenářů a osvícených vašich lidí. A dík za reklamu pro můj realitní mlm byznys 🙂

  3. Zrovna jsem byl na jednom semináři (naštěstí jsem neplatil). Autor článku má absolutní pravdu je to opravdu podobné sektě a lidé, který tam převažují, jinými slovy, na kterých amway vydělává. Jsou lidé, který se snaží někam zapadnout a proto jsou lehce manipulovatelný…

  4. Zajímavé, že každý tu má tu „svoji“ pravdu, ale doposud nikdo (ani z řad kritiků, ani zastánců Amway) nepřišel s přímou zkušeností, kterou by podložil nějakým podstatným a smysluplným zážitkem (pokud teda nepočítám to „chodil jsem na semináře a musel jsem se smát“)… Všichni se jen motáte kolem a házíte rukama, ve kterých nic nedržíte.
   Všichni se osočujete z říkání polopravdy, přičemž ani ti, co to kritizují, nepřijdou s tou poslední částí skládačky. Co to je za nesmysl?

   OK, moje zkušenost- když mi změnil operátor tarif, musel jsem platit 5x víc za stejnou službu. Dost mě to naštvalo, chtěl jsem změnu tarifu, tak mi nabídli jiný za stejnou cenu, ale dostal jsem víc volných minut a víc dat, když jsem pohrozil odchodem.
   Když se o tom dozvěděl bratr, který je u Amway registrovaný, řekl mi, že mají stejný tarif u stejného operátora za stejnou cenu, ale kdybych si ho zaregistroval pod ním, bude z toho mít provizi.
   Je to zlodějina nebo je to logická věc? Jasně, že průměrný Čech vám řekne, že je to zlodějina, protože on z toho, že něco platíš, bude mít zisk… A co jako? Vždycky to tak funguje. Koukněte se na DPH- poplatník vždycky odvádí státu a to lidi vůbec nezajímá.
   Mít něco výhodně je přece super, že? Ale jenom tehdy, když z toho nemá někdo jiný výhody…

   Od té doby jsme se o tom začali bavit a ta logika myšlení mi sedí. Osobně u Amway kupuju některé produkty, i když nejsem přímo členem. Jelikož mám dlouhé vlasy, musím se o ně i nějak starat, a nehodlám si kupovat šunty z obchodu za pár kaček, po kterých mám akorát ekzémy na kůži a vlasy mi vypadávají… Je to dražší, to jo. Ale když jsem koukal na některé jiné výrobky od těch známých firem, co všude vidíte, ceny byly ještě mnohem větší. Nemůžete srovnávat Kaufland výrobky se Satinique jenom podle ceny… Stejně tak to nemůžete srovnávat s těmi známými výrobky, kde jen platíte za značku (šampón od Schaumy za 160Kč, přičemž stejné množství můžu mít od Amway/Satinique za 120Kč…).
   Co je Na tom zlodějského? Já jsem spokojený. A to, že za můj nákup má zisk ten, který mi to sám doporučil a zprostředkovává mi to, mi v nejmenším nepřijde špatné, jak mnozí lidé tvrdí.

   Co se týče těch „manipulačních a mozků-vymývajících“ motivačních guru na přednáškách, kteří jsou jen rádoby podnikateli- s žádným fanatikem nebo magorem jsem se nesetkal. A to říkám jako někdo, kdo do 15 let byl silně vychovávaný fanatickými, křesťanskými kravinami. Setkal jsem se pouze s příjemnými, mladými lidmi, kteří předávají svoje zkušenosti, a kteří jsou opravdu jedněmi z mistrů v oboru. Teď na online přednášce mluvil chlapík, který dělá personalistu a head huntera ve firmě, jeho přednáška byla o životopisu a o profesionálním jednání s firmami…
   Kde je ten šílený „fanatik“, který mě má překecat k účasti v téhle „sektě“? Ten týpek vyloženě zadarmo mladým lidem radil jak zvýšit svoje šance na úspěch u firem. A nebyl to jen nějaký rádoby mistr, co má 3 měsíční kurz… on dělá toho, co ty lidi vybírá.
   Dál týpek, kterému odmítli jeho projekt a vysmáli se mu. Založil na to vlastní firmu a teď zaměstnává jednoho z těch, kteří ho před tím odmítli. Vidím zkušeného podnikatele a člověka se zkušeností, ne fanatika s prázdnými kecy.
   Další příklad?
   Když jsem dřív svým přátelům a rodině říkal, co bych chtěl dělat, čeho chci dosáhnout, většina se mi vysmála, pochybovala, nebo mě odrazovala. Tohle je, prosím pěkně, přístup „blízkých lidí“. Když se mě na to zeptalo pár lidí z přednášek, nikdo se nesmál, nikdo neodrazoval, ale zároveň mi nikdo nemaloval med kolem huby. Žádné „Můžeš dosáhnout všeho, když budeš chtít! Stačí jen věřit…“, bylo tam totiž to „ale“. Vtipné bylo, že mi nikdo neřekl „Ale musíš dělat, co ti říkáme“, jak tu mnozí uvádí. Bylo mi řečeno narovinu, že to bude leccos obnášet, taky co to bude obnášet, a že se pro to musím zdokonalovat a učit. Doporučili mi pár titulů, které odhadli, že by pro mě mohly být vhodné. Voi-lá, ty knížky byly přesně to, co jsem potřeboval vědět, co mi pomohlo začít dělat věci jinak a zlepšit svůj přístup k životu. Jsem člověk, který nemá moc v životě řád a pořádek. Dělám věci náhodně a pak se divím, že to nevychází. Stačila trocha motivace, správné slovo, správná myšlenka. Nepotřeboval jsem žádné roky studia a desítky hodin motivačních koučů… Tihle lidi věděli jak s mojí povahou jednat a jak mi pomoct se zlepšit (to není fanatizmus, ale vlastnost leadera… ačkoli si to může být hodně podobné, nikam jsem se nemusel upsat, prostě mi týpek dal pár zkušeností ze svého života. To bych byl taky fanatik a manipulátor, když radím přátelům, co za mnou přijdou s nějakým problémem…)

   Nejsem milionář, neživím se Amway, nejsem součástí multilevelu… Nejsem fanatik, odmítám fanatismus, nesmyslné bláboly, ale taky lidi, kteří nesmyslně kritizují a ty, kteří je slepě následují. V životě jsem udělal blbá rozhodnutí, ale nikdy taková, kdy bych začal jako ovce následovat bezvýznamné kecy nějakého guru. Z přednášek si beru jen to, co potřebuji, co mě zajímá. Nejsem do ničeho nucený (to, co ostatním trvá pár týdnů, mně trvá přes měsíc), jediné, za co jsem musel zaplatit, byl lístek na přednášku (a řekněte mi- kde jste viděli, že by se něco takového nedělalo..? Je to normální za něco takového platit… I na blbé střední jsme museli platit 200Kč za přednášku, která byla naprosto o ničem.) s tím, že mám 100% garanci spokojenosti a mohu si požádat o vrácení peněz, kdyby se mi to nezdálo. Stejně tak i s produkty.
   Proč tohle nikdo z vás, ani autor článku, nezmínil? Jen tu mele o tom, jak vás „nutí za něco platit“, ale nezmíní, že můžete požádat o prachy zpět, kdyby se vám to nelíbilo.

   Jak se na internetu říká- „Thanks for comming to my TED talk.“
   Nedělejte slepé ovce někomu, kdo kritizuje, že někdo z někoho dělá ovce. Stejně dogmaticky nevěřte tomu, co vám kdo říká- stejně tak i Amway, kritikům, i tomuhle komentu. Buďte skeptici a vezměte si jen to, co je pro vás přínosem (ale nevytrhávejte z kontextu).
   (Jo, je mi 21… nezapomeňte se do mě pustit, jaký jsem usmrkanec, ještě post-student a o životě vím prd. Tím dokážete svoji pravdu. Jen se tu furt hádáte o tom, kdo je víc v omylu…)

  5. Prohlásil jeden ze zmanipulovaných tupců od Sramway… dej si XS pak jdi před zrcadlo, dej si facku a jdi dál přemýšlet o svém diamantovém postu.. tupá OVCE ! jo a nezapomeň si jít rychle nakoupit za desítku zboží aby si náhodou nepřišel o bodíky tupče….

  6. ????? PROBOHA, kolik je ještě takto hloupých lidí???? Děsivé….!!!!!! Jste nebezpeční a ŠKODÍTE VŠEM!!!!!! Slušný člověk se této patologické manipulaci acelému Amway a podobným vyhne obloukem!!!!!!!!!!!!! Tragédie, že se někdo dokáže tohle…..S klidným svědomím……Absence slušnosti a cti je katastrofální…..!!!!!!!!!! Psychopatů je ale, bohužel, stále dost…….

  7. Amway nieje nič viac než 1 velky ojeb to bol som sučasťou viac než 2 roky vrazil som do toho kopu penazi a nezarobil ani 1cent

 2. Včera mi zavolal spolužák, kterého jsem dlouho neviděl, prý můžu vydělávat pěkné peníze za 10 hod. práce týdně. Byl tajemný až to bolelo. Dneska jsem se dozvěděl, že jde o Amway. Prostě jsem mu řekl, že jsem Amway dělal před 2 lety a že je to není mic pro mě. Taky jsem mu řekl, co se mi tam nelíbilo – fanatické semináře, manipulace, lhaní… Amway nikomu nedoporučuji.

  1. Škoda, že to lhaní Vám zůstalo i 2 roky po ukončení Vaší snahy o rozjezd podnikání s Amway. Životní zkušenosti mi napovídají, že jste lhal před tím i při tom (což spolehlivě vedlo k Vašemu neúspěchu) a lžete dál.

   Komukoliv na vlastní kůži, oči i uši dokážu, že „fanatické semináře“ jsou vylhaný nesmysl, stejně jako manipulace, nebo lhaní.

   Dozvíte se jen syrovou pravdu a jasná fakta, nic víc.

  2. Dámy a pánové, také vám tato diskuze připadá nějaká divná? Sám jsem se stal distributorem Amway. Poprvé v letech 1995 až 1998. Dobrovolně jsem toho pak nechal, bez problémů. Ale to, co jsem se tehdy za spolupráce ze systémem Dextera Yagra naučil, mi pomohlo rozjet vlastní podnikání. Po více letech jsem se dozvěděl díky mým dětem, že Amway je již na internetu s mnohem zajímavější nabídkou zboží a služeb. Tak jsem v tom znovu a opět u Dextera. Uvítal jsem, že nyní již semináře nemají prvky převzaté ze zámoří jako tomu bylo na začátku. Mám nějakou skupinu, která vlastní spotřebou Amway výrobků vytváří obrat, takže každá pětitisícovka navíc z tohoto podnikání je dobrá. Čím je jich více, tím lépe. S výrobky Amway je celá rodina spokojená, já jsem přímo nadšený z Body Key, protože díky tomu jsem během cca 4 měsíců sundal 15 kg ze své postavy bez hladovění a drastických diet a i bez únavy z nedostatku energie. A ani pivko po obědě občas nevadilo. A to mi do 60 moc nechybí.
   Díky nabídce partnerských obchodů k Amway mám neomezené volání do 500 Kč a k tomu slušnou nálož internetu. A za to že doma svítím a topím také dostávám od Amway odměnu. No není to paráda? Kdybyste věděli o lepší nabídce, klidně bych se nechal zmanipulovat jinam. Ale ono nic lepšího zatím není… Marek

   1. Jsem ráda, že se tu najdou i pozitivní komentáře a né jen lhaní, o tom jaká Amway je. Příjdou lidé kterým je sotva 20 a začnou mluvit o manipulaci, přitom ani neví co to manipulace je, protože už jsou zmanipulovani systémem, okolím a rodiči, který jim říká, všechno co vybočuje je špatné a také jim říká braňte se jinak se budete mít špatně (což je ještě pozůstatek nejspíše komunismu). Pane ACZ jestli si všimnete, většina těch co pomlouvají nemají uvedené jméno, snaží se zůstat v anonymitě, víte proč? Protože vědí, že to co tvrdí není zase tak úplně pravda. A většina těch, co říkají pouze fakta, nebo své zkušenosti se v anonymitě nedrží, protože vědí, že je nikdo nemůže slovně napadnout ze lhaní, protože oni nelžou. Takže místo, abyste si tady stěžoval, tak jste měl poděkovat svému spolužákovi, že si na vás po těch letech vůbec vzpomněl. To že byl tajemný je dobře, protože kdyby nebyl, tak byste nikdy nepřišel, ale on vás nechtěl ochudit o tu možnost osvobodit se od chození do práce a pomoci vám založit si vlastní obchod (samozřejmě jen pokud o to budete stát, jinak si klidně choďte až do důchodu do práce). O fanatistických seminářích nic psát nebudu, to už vám vysvětlil pan Marek. O manipulaci nic nevím, také jsem byla registrovaná před 5 nebo 6 lety, už si nepamatuji přesný rok a nikdo mě nikdy nemanipuloval ani se o to nesnažil, naopak, poprvé v životě ke mě byli lidé upřímní. Amway už nedělám 4 roky, ale našla jsem tam několik přátel s kterýma jsem v kontaktu do dnešního dne i přesto, že žiji 1000 kilometrů od ČR a oni jsou stále v ČR. A tím jsem se i vyjádřila k tomu lhaní, nikdy mi nikdo nelhal. Zato všichni v mém okolí mě varovali, dej si na Amway pozor, oni tě manipulují, oni jen předstírají a víte co? Ty lidé, kteří mi toto tvrdili už si na mě dnes ani nevzpomenou, ale ti o kterých mi říkali, že jen předstírají jsou mí nejbližší přátelé dodnes i přesto, že jsem se z Amway odregistrovala před více jak 4 lety a už vůbec s Amway nespolupracuji. Ale popravdě teď jak nadtím přemýšlím, tak si asi najdu nového sponzora a vrátím se, protože mi chybí právě ty semináře na kterých jsem vždy dostala důvěru v sama sebe a posunulo mě to v životě o velký kus dopředu. Díky seminářům si plním své sny. Už jsem procestovala hodně míst na světě, otevírám si letos vlastní restauraci (a to je mi teprve 30 let) a odstěhovala jsem se na úžasný ostrov, obklopený oceánem a všichni místní lidé jsou pozitivní a podpoří vše dobré, takže nejspíše i Amway, pokud jim o něm řeknu. Přeji krásný den a jděte si za svými sny (a nemyslím tím skrz Amway, jakkoliv). 🙂

    1. Vážně? Vážně tady tvrdíte, že o manipulaci nic lidé neví? Tak jim to ukažme na Vašem příspěvku, respektive příspěvcích, které jste zde dnes zveřejnila.

     „a né jen lhaní, o tom jaká Amway je“ Nikde v této diskusi není dokázáno, že zde kritici pouze lžou, ani že zde amwajáci říkají pouze pravdu. Vy zde ale podsouváte, že to tak je.

     „Příjdou lidé kterým je sotva 20 a začnou mluvit o manipulaci“ Kam tito lidé přijdou? Sem? A jak víte, že jim je dvacet, jak víte, že jsou zmanipulováni rodiči, okolím apod.? Někdo Vám to řekl? Na semináři, že? Opět další forma manipulace z Vaší strany.

     „většina těch co pomlouvají nemají uvedené jméno“ Tím, že se zde podepíšete Pavla, tak to znamená, že nejste v anonymitě? Pan ACZ není v anonymitě?

     „Protože vědí, že to co tvrdí není zase tak úplně pravda“ Jak Vy víte, že oni vědí? Protože si Vy myslíte, že víte? Co to tu zkoušíte?

     „A většina těch, co říkají pouze fakta, nebo své zkušenosti se v anonymitě nedrží“ Tak nám povězte své celé jméno. Jak se jmenuje ten smaragd, který je adminem na amway-fakta?

     „To že byl tajemný je dobře, protože kdyby nebyl, tak byste nikdy nepřišel!“ Proč by nepřišel? Kdyby řekl pravdu? Takže lžete, abyste dosáhli svého?

     „O manipulaci nic nevím“ Celý tenhle Váš příspěvek je manipulativní od prvního do posledního písmene…

     To, že amway neděláte by Vám věřil jen blb, všechny Vaše příspěvky jsou naprosto v totožném manipulativním duchu, který máte pravděpodobně právě ze seminářů. Vůbec si to však neuvědomujete, to je podstata manipulace. Nebo si to možná moc dobře uvědomujete. Nevím, co je horší…Vraťte se zpět 1000 km do ČR a pusťte se do amway a jezděte na semináře a zavřete restauraci. Na ostrově asi moc semináře nebudou…

     1. Takže zaprvé, nikomu nic nepodsouvám, ale pouze jsem reagovala na ty předchozí příspěvky. Nikomu nic nepodsouvám, byla jsem objekvitní, což se říct nedá o všech příspěvcích na této stránce.
      S těmi dvacetiletými lidmi to byl příklad, který jsem použila ze své vlastní zkušenosti, takže mi netvrďte, že mi to někdo řekl a už vůbec né na semináři. Žádných seminářů se neúčastním, protože nemám ani tu možnost i kdybych chtěla, tam kde žiji Amway nikdo ani téměř nezná a už vůbec se tu nekoná žádný seminář ani žádné schůzky. Takže mi nepovídejte nic o manipulaci, nejsem z manipulovaná, protože nejsem s Amway ani s nikým z Amway v kontaktu. A nikoho nemanipuluji, pouze jsem napsala svůj názor stejně tak jako ty lidé, kteří napadají ostatní a to často dokonce bezdůvdně a bez důkazu. Já ten důkaz mám. Já jsem uvedla své jméno i email, takže v anonymitě nejsem, ale pokud vám na tom tolik záleží tak mé celé jméno je Pavla Svobodová a nežiji v ČR, ale klidně mě můžete kdykoliv kontaktovat, klidně i za mnou přijet, pokud na to máte odvahu a peníze pane Mlmák.
      K vašemu dalšímu ostavci se vyjádřím stejně, co to tu zkoušíte vy?
      Stránku amway-fakta jsem nikdy nenavštěvovala a proto nevím, kdo je jejím adminem, ale můžu vám to zjistit, když si to nedokážete zjistit sám.
      Nepřišel by kvůli takovým lidem jako jste vy, kteří o Amway říkají lži. Pokud v kdekoliv na světě je zmíněno Amway lidé jsou v pohodě a klidně příjdou, jedině v ČR jsou lidé strašně negativní a manipulativní, takže pro jejich vlastní dobro je, že neví název, protože pak jsou jak koně s klapkami na očích. Když jim řeknete Amway tak se rozhodnout nepřijít i přesto, že nic o této firmě neví, pouze se nechají zmanipulovat a to opět říkám z vlastní zkušenosti, takže mi netvrďte, že já někoho manipuluji. Já ne, narozdíl od těch negativních lidí, kteří neví zhola nic.
      A znova, nikoho nemanipuluji, pokud je můj příspěvek manipulací, pak je vše na této stránce od původního článku až po poslední příspěvěk pouze manipulace a pokud se mnou nesouhlasíte, tak to je váš problém a měl byste se zamyslet, nebo se neúčastnit konverzací, pokud tomu nerozumíte.
      A zase napadáte mě a ani o mě nic nevíte. Ráda bych řekla, že mi je vás líto, ale není, jste mi totálně ukradený. Žijte si dál ve svém negativním životě v domění, že vás chce každý zmanipulovat a ulovit pro Amway. Popravdě já ikdybych se snažila „ulovit“ lidi, tak vás bych nebrala ani za milion.
      A zase mě napadáte nevíte o mě nic. Vracet se do ČR nebudu, právě kvůli takovým lidem jako jste vy. Byla jsem teď v ČR týden na dovolený a řekla jsem, že už nikdy nepřijedu, protože lidé jsou tam snad nejhorší z celého světa. Už jsem procestovala hodně míst, ale s takovou ignorací a negativitou jsem se setkala pouze v ČR. Nerozumím proč bych měla zavírat restauraci, asi nic nevíte o byznysech a o tom, jak se dá restaurace vést klidně i nadálku. Ale to já nepotřebuji, protože já zůstávám, tam kde jsem, tady jsou lidé na sebe hodný a úpřimný a nenapadají vás bezdůvodně, přesně tak jak vy jste to ukázal na svém příspěvku.
      A ano na ostrově nejsou žádné semináře, jak už jsem zmínila a ani tu není možnost se s nikým z Amway sejít, protože tu nikdo není.

 3. Nesuďte knihu podle obalu.Lidi dělaji podnikání a podle toho jaký člověk tak vypadá jeho firma.Každý neuspěšný clověk pomlouvá úspěšné lidi.Ja to taky dělal do té doby než mi jeden podnikatel polžil otazku . Jestli vím kde je větši fronta lidi zda na pracáku a socialce nebo na živnosteském uřadu. Zajděte se podívat ,že těch co vezmou osud své budoucnosti do svych rukou je méně . A víte proč, protože drtivá vetšina lidí neni ochotna jít s kůži na trh, vzdát se pohodli ,televize,hospody, Tak milí kritikove sedte dál a stězujte si, nám je to jedno, protože se vzdy vy budete zaobirat náma a ne my váma.R.K.

  1. Krasně napsáno Radime, ikdyž před dvěma lety, stále pravdivé a bohužel to bude pravdivé nejspíš ještě hodně dlouho.

 4. Kde si vzal to že kúpiť toraz za min 100 mesačne? jediné čo musíš keď chceš začať tak musíš zaplatiť za licenciu 30 euro a spraviť prvotný nákup za 100 bodov čo je cca 180 euro a to je všetko nič viac, nikto na teba netlačí aby si každý mesiac kupoval a neviem čo, proste máš svoj vlastný biznis a je na tebe ako ho budeš prevádzkovať… a na MLM je založených velá spoločnosti tak isto funguje poisťovníctvo aj finančné poradenstvo, kde naopak vo veľa spoločnostiach po tebe chcú aby si každý mesiac spĺňal isté limity, takže tie informácie čo sú dosť skreslené…

 5. minulý týden mi zavolala nějaká neznámá ,že dostala kontakt (nepamatuje si kde) v telefonu jí chrčelo a tak sem se moc nedozvěděl. 2x jsem se pro jistotu zeptal zda nejde o prodej nějakého finančního produktu, „poradenství“ či něco podobného. Jaké bylo překvapení když sem zjistil ,že slečna má spolu s kolegy pronajatou celou posluchárnu ČVUT. Mohlo tam být 200-300 lidí. Netušil jsem ,že jde o Amway ,ale chtěl jsem zůstat abych se dozvěděl jak se jim podařilo natáhnout takové množství lidí. Bohužel sem nevydržel, po slovech přednášejícího „chci Vám dokázat ,že systém funguje a postavte se všichni kteří jste na levelu 25 a výš“ se postavilo tak 15 lidí napříč aulou a začali si navzájem tleskat a gratulovat. To už bylo na mne který do téže auly chodil několik let na přednášky trochu moc.

  Nelituji ,hodiny co jsem tím promrhal (skoro nepopsatelný zážitek) ,ale pouze toho že sem odešel v průběhu až jako druhý. Hold tlak plné fanatické auly člověka přiková na místo déle než je zdrávo.

 6. V Amway zadny Level 25 a vyse neni.

  A prodej financniho produktu ani poradenstvi to take neni.

  Takze buh-vi, kde jste byl.

  Vzhledem k faktu, ze takoveto smyslene pribehy kopiruji s malymi upravami stale stejni lide po celem internetu uz snad 20 let, bylo by efektivnejsi, kdybyste prisli s necim novym.

  1. Vy budete nespíš nějaký duševní gigant přečtěte si co jsem napsal raději ještě jednou. Vím přesně kde jsem byl čt. 6.8. v 19:30 technická 4, budova ČVUT aula 312. +420 725918909 je telefon na verbířku Amway která Vás jistě ráda pozve na další posezení kde se můžete přesvědčit sám pokud na to máte žaludek.

   1. Děkuji za kontakt, pokud stále hledá, tak jí ještě dnes zavolám, ráda se nechám „naverbovat“ nebo jak tomu lidé, kteří o Amway neví nic říkají. Není od vás hezké uveřejňovat telefonní číslo na internetu, které nepatří vám, ale v tomto případě jste udělal dobrou službu pro slečnu, která možná už ani nevolá lidem, protože už leží někde u moře a jen si užívá volno, které teď má. Je dobře, že té hodiny nelitujete, jen je škoda, že si myslíte, že byla promrhaná, ikdyž vlastně ve vašem případě je to pravda, protože jste nepochytil ani polovinu toho co se tam odehrálo (a to vím, jen z vašeho krátkého komentáře, nebyla jsem tam, nežiji v ČR, takže nemám šanci se účastnit žádných akcí v ČR, ikdyž mě to občas dost mrzí). To, že se pár lidí zvedlo znamená, že tito lidé byli nejspíše na pozici 21% (né 25, vidíte, jak blbě jste naslouchal) a gratulovali si proto, protože mají průměřně 60 000,- měsíčně pasivní příjem. Kolik máte vy? Myslím, že kdybyste vidělávál 60 000,- tak taky budete rád, že vám někdo pogratuluje, když tyto peníze vyděláváte vlastním byznysem a né v práci, kdy né vždy finanční hodnocení odpovídá tomu, jak kdo je schopný a jak pracuje. Většinou ti co dřou nejvíce, mají nejméně peněz a naopak. V tom je Amway úžasná, každý dostane zaplaceno pouze za odvedenou práci. Takže pokud se zaregistrujete a budete si myslet, že lidé pod váma udělají práci za vás, tak se mýlíte, oni udělají práci, ale také dostanou finanční odměnu a pokud vy neuděláte nic, tak vy také obdržíte nic. Je to nejvíc fér firma, jakou jsem kdy poznala. Nejsem její zaměstnanec a ani nejsem registrovaná, protože si chci zařídit vlastní podnikání, né pod záštinou obrovské firmy, protože si chci dokázat, že to dokážu i sama, ale samozřejmě budu čerpat informace, které jsem právě nabrala od Amway a zkušenosti, které mi teď pomáhají rozjet vlastní restauraci (tyto zkušenosti, bych do dnešního dne neměla, nebýt Amway, protože mi nikdo nikdy v životě nic takového nenabídl, asi jsem neměla štěstí, ale naštěstí jsem potkala někoho z Amway.) To jen můj názor, na ten váš, který jak doufám, se už během 2 let změnil a pokud ne, tak mi vás je líto.
    A aula byla pronajátá pouze z časového hlediska. Kam jinam byste nacpal těch 200-300 lidí? A kdo by pro ně mluvil, když ten člověk co tam mluvil má nejspíš volný pouze jeden večer volný a jinak má celý týden nabitý jiným a důležitějším programem, než je mluvit pro lidi, kteří ani nemají zájem zůstat do konce. Nikdo nikdy nikoho v aule nedrží, není to jako ty „šmejdi“, kteří drží důchodce doslova zamčený v jiných aulách a jsou na ně sprostý a berou jim doklady s pohružkami, že je tam budou držet o hlady třeba i celý den. Tady máte možnost kdykoliv vstát a odejít a nikdo vám neřekne ani píp, oni jsou popravdě rádi, když lidé, které to nezajímá odejdou, protože aspoň neruší ty, které to opravdu zajímá (to že to bylo v aule, neznamená, že je to přednáška a musíte tam sedět, jste tam dobrovolně). To, že jste tam „trpěl“ až téměř do konce je vaše blbost a vaše neodvaha, prostě vstát a odejít. A paní „verbířka“ už nejspíš pár lidí, kteří s ní spolupracují našla, takže už nepotřebuje nikoho „verbovat“, protože jí stačí pár (konkrétně asi 6) lidí, kteří chtějí spolupracovat a další jí nezajímají. Takže děkuji ještě jednou za číslo a já paní zkontaktuju a pokud už Amway nedělá, tak jí nabídnu spolupráci se mnou (potřebuji partnera pro svou restauraci, která otevírá v polovině března). Přeji krásný den.

 7. Porad jste nevysvetlil ani ten 25-ty level, ani co jste se vlastne ne-dozvedel.

  O jakem verbovani to mluvite? Neco vam bylo nabidnuto, nezaujalo vas to, zivot jde dal.

  S cim mate tedy doopravdy problem?

  1. Mám problém s tím ,že i když se tomu zuby nehty bráníte děláte z lidí blbce a manipulujete s nimi.

   Chápu ,že mladí naivní studenti co ještě nedostali od života pořádně napráskáno jsou pro Vás bezva cílovka a že jistě funguje vaše technika kdy je nacpete spolu s dalšími lidmi od Vás do jedná velké místnosti kde podlehnou tlaku masy ,ale nemyslím si ,že to je morální a správné.

   Nemyslím si ani ,že by na tom mnohli cokolliv vydělat. ukažte mi jediné daňové přiznání jak na tom kdo v posledních 5 letech vydělal…

   1. Jake masy, jakemu tlaku? Nezblaznil jste se nahodou?

    Vam nekdo branil v odchodu? Nutil Vas nekdo neco delat proti Vasi vuli? A co vlastne o firme, ktera je na svete uz pres 50 let a ma otevreny trh v 80-ti zemich sveta, vubec vite?

    S kolika Diamanty jste podnikal, byl na veceri, nebo na dovolene? A vubec, proc jste tam vlastne sel?

    Co jste vlastne v zivote dokazal, ze chcete kritizovat praci tisicu lidi po celem svete za vase nejmene dva zivoty?

    1. Chtel jste asi napsat za svych 29 let. Vystudoval jsem vysokou skolu a pri ni zalozil spolecbost dnes zamestnavam 4 lidi. Delame mobilni a serverove aplikace to je take duvod proc kdyz mi zazvoni telefon a na druhem konci se pzve nekdo stim ,ze neco… Internet… Neco …eshop…. Tak na chchizku dorazim.

     Inzernet je jeste porad svobodne misto aspon u nas. A ja si zde muzu psat sve zkusenosti do aleluja.

     Nerozumim proc by muj nazor mel jakym koliv zpusobem ovlivnit Vas „diamant“ rozumim ,ze pokud na nekoho v pyramide pod nim vydelava dalsi hromada lidi bez jakeho koliv jeho pricineni ma pak cas chodit na vecere a jezdit na dovci kde muze vyklada moudra jak take zacinal od nuly.

     Nic mene model je zcela prosty a mel by sna dojit nazdemu do dokoncil zakladni vzdelani.

     1. Dobre rano.

      Tedy: Internet to je, e-shop take. Zase vam nikdo nelhal …. nestve vas treba prave tohle nejvice?

      Vy jste pravdepodobne ocekaval praci pro sve ctyri zamestnance, se kterymi tvorite skutecnou ekonomickou pyramidu, ale to vam nikdo nenabidl. To vasi zamestnanci „drou“ na ty „nadsebou“ … Financni odmnenovani v distribucni siti Amway he pro vas totiz zcela neznama zalezitost.

      Co ma byt na tomhle zavadneho? Jste zdrav?

      Vyjadrujete se tu negativne k necemu, co jste vstrebaval asi tak 5 minut a pojal presvedceni, ze uz o tom vite vse.

      Mam uverit, ze s timto postojem k ziskavani informaci, jste vystudoval VUT a zalozil vlastni podnikani? 🙂 Nebo si z nas jen delate srandu?

      Asi zbytecne, ale presto, pokud opravdu chcete informace, zkuste treba „amway-fakta“ a nebo primo portal Amway.

      Jako odbornik na webovou tworbu firemni stranky jiste ocenite a je tam vse

 8. a k tomu 25 levelu ať to máme kompletní: možná přednášející vyzýval ať se postaví lidi s levlem 25 možná sem se přeslechl. Nic méně důležité jsou ostatní slova “ chci Vám dokázat ,že to funguje postavte vy kdo jste dosáhli XY“ na češ se skupinka postaví a začne si tleskat a gratulovat jak jsou dobří. Toť vše.

  1. Jo tak vy jste se preslechl …. A v cem vsem jste se jeste preslechl? To samozrejme asi nevite, ale evidentne toho bude pozehnane, staci jen polozit nekolik otazek, nevite zhola nic, bohuzel. Prominte, tak to ale je.

   Mohu poprosit o vysvetleni, co ma byt snad asi zavadneho na te citovane vete?

   Vy pochybujete, ze ten byznys funguje? Co Vam vadi na tom, ze nekdo zatleska jinemu za odvedenou praci? Vam se to jeste nikdy nestalo, ze by vas nekdo ocenil ci pochvalil?

   Jestli treba tady nekde nebude Vas problem, ale za ten tamti lide skutecne nemohou.

   Pekny zbytek dne, bohuzel odjizdim s rodinou na dovolenou. Mate-li skutecne otazky, ptejte se, ale neblabolte nesmysly. Je to nedustojne dospelemu cloveku.

 9. Tez si s vami nemam v umyslu psat do nekonecna.
  Nepsal jsem ,ze sem se preslech ,ale ze jsem se MOZNA preslechl.
  Vedu s Vami tuto diskuzi pouze proto ,ze chci aby prohlizece mohli zaindexovat tento text a spojit jej s amway. Aby kazdy kdo bude chtit informace nasel i toto vlakno a mohl si idelat vlastni obrazek.

  1. To je od vás velmi neslušné, chcete aby prohlížeče zachytili vlákno, které je plné blbostí, neúplných faktů a domýšlení lidí, kteří neví o Amway zhola nic. To by bylo lepší, kdybyste odkazoval na fakta a ne na bláboli, které tady píšou, většinou anonymní lidé. Oceňuji, že vy se neschováváte a proto si myslím, že nechcete pouze „prudit“ a psát negace, pouze komentujete vlastní negativní zkušenost (která by negativní nemusela být, kdybyste měl mysl otevřenou), ale z vašich komentářů je zřejmé, že jste z té hodiny nepochytil téměř nic, jen jste si udělal mylný obrázek. Pokud opravdu chcete vědět něco o Amway, tak si zjistěte fakta, nebo kontaktujte někoho kdo toho ví více a pokud si nic nechcete zjišťovat, tak se zdržte komentářů na toto téma, protože je vidět, že o tom nevíte téměř nic. Přeji krásný den a mnoho úspěchů ve vaší firmě.

 10. Diky Martine. Jak je videt z prispevku oponenta, jsou opravdu mimo. Mela jsem take „tu cest“ zajit na schuzku s jednim z naboraru Amway. S diky jsem odmitla, ac jsem byla presvedcovana o vysocich vydelcich a neuveritelne genialnich vyrobcich. Same stejne naucene monology.

 11. Tiez som bol na schodzke s amway clovekom. Zaraza ma ale, jak tu vsetci pisete, ze vam ludia od amway hovoria, ze mozete vela zarabat. Pisete to tu, ako by vam to hovorili stylom: „je to totalne jednoduche, za pol roka budes milionar“. Je to zaujimave pre to, lebo mne ten clovek povedal, ze v amway sa zaraba podla odvedenej prace a to mi teda pride naozaj omnoho logickejsie, ako to, co pisete vy… Viete, cesi a slovaci su naozaj znami tym, ze na vsetko sa vedia vyjadrovat maximalne negativne, vsetko sa im nepaci, v robote to je spatne, doma to je spatne. Nevidia nikdy ziadnu pozitivnu vec alebo hodnotu vo veci, ktoru im niekto iny prezentuje. Ja som sa zo schodzky dozvedel napriklad aj o vzdelavacom systeme amway o ktorom tu nepadlo ziadne slovo. Ten sa sklada zo seminarov, CD-ciek ale co je najhlavnejsie, tak su to knihy, vyborne knihy. Mne bola doporucena kniha od Dale Carnegie, ktora bola o tom ako chapat inych ludi. Velmi zaujimava… Ako tu uz bolo spomenute, amway funguje uz viac ako 50 rokov, myslite si, ze keby robili nieco nezakonne, nekale, ze by im ta firma fungovala, ze by mali obrat 12 miliard dolarov / rok? (porovnajte si s inymi firmami, ktore maju napr. multimedialne reklamy)? Ja si myslim, ze problem nie je vo firme amway, ale v ludoch, ktori ju zastupuju. Ak je niekto nedockavy, tak navyprava plno bludov ludom ktorych chce verbovat, co sa potom samozrejme nesplni a ti ludia si povedia, ze to boli vsetko klamstva a takuto spatnu propagaciu poslu dalej. Clovek ktory ma oslovil sa ocividne snazil odprezentovat mi to tak ako to je, poriadne, povedal mi aj informacie, ktore sa mi pacia menej (akoze ak chcem zarabat, tak budem musiet pre to aj nieco robit, nie sa len zaregistrovat). Viete, musite sa cloveku ktory sa vam snazi nieco odprezentovat, pozriet poriadne do oci a zacat sa ho pytat otazky. Neprijemne otazky. Ak ma spravny postoj, tak je mu jedno, co sa ho spytate, on vam odpovie 🙂 Za mna je amway firma ako kazda ina (ano, maju fakt kvalitne, velmi kvalitne, produkty) akurat vyuzivaju na predaj svojich vyrobkov iny system – multilevel marketing…

 12. Souhlas s článkem. Kdo nevěří a Amway dělá (popřípadě by chtěl začít), ať si přečte „Merchants of deception“ – Eric Scheibeler. Napsal to člověk co byl v Amway dost vysoko. A rozhodně to nebyl nikdo, o kom můžete říct, že neměl (alespoň podle žebříčku Amway) úspěch. Dá se to stáhnout někde na internetu v angličtině. Doporučuji.

  1. ja som to cital a mozem povedat ze ten clovek bol dost vysoko. co je ale podstatne si unho uvedomit je, ze ako som uz naznacil, amway sa da robit aj „zle“. Eric Scheibeler od zaciatku podporoval ten stary system ktory vlastne amway spatne preslavil aj v CR/SR. Nebol stabilny a hoci verim, ze podobny system sa snazia niektori distributory v CR/SR propagovat nadalej, ludia v Hassmannovej skupine uz buduju tzv. moderny mlm 🙂 takze zase, viem, ze som v zivote uz spravil vela chyb, tiez sa mozem mylit, ale moj nazor je, ze sa treba pytat v danej oblasti ako tam ludia riesia amway a nie niekto, kto sice bol „kind of“ uspesny, ale bolo to v inom state a v trosku inej dobe 🙂

   1. Myslíte, že dnes už nikdo z diamantů nemá svou podstatnou část příjmů z prodeje motivačních CD, knih a samotných seminářů? Proč tedy musím hlásit jméno mého upline při každé registraci na pravidelný týdenní seminář a při koupi každé knihy a CD? Zřejmě jinej oddíl. A jak si můžete být jist o čistotě Hassmanna a jeho skupiny? Navíc, všechny psychologické, manipulační znaky, které jsou v knize popsány, nese dnešní Amway taky.

    Tak mě napadá: Kolik by musel výrobek stát, aby uživil všechny v síti nad vámi? Buď mají všichni mizivé procento (výrobní cena je vysoká, aby byl výrobek opravdu kvalitní + platíte vývoj, testy, zaměstnance ve výrobě, logistiku, distribuční centra, obalové designéry atd… a vy musíte prodat opravdu obrovské množství, aby jste vydělali váš vysněný plat) a nebo se to vyrábí levně a cena je hodně nadsazená.

    1. co viem, tak seminare nie su tyzdenne, ale 1x / mesiac a kedze som uz na jednom bol, tak viem, ze sa tam ziadne meno uplina nepise, pri kupe knih a CD sa nepise ziadne meno taktiez.

     Cistota Hassmanna a jeho skupiny. Viem, ze amway sa snazia robit podla principov samotnych zakladatelov amway a ti firmu zakladali pre to, lebo chceli ludom dat slobodu.

     co sa tyka vyrobkov, myslim, ze toto je otazka mozno tak na vlastnikov amway. Ale ked si porovnate vyrobky amway a ine, tak zistite, ze amway vyrobky su kvalitou nehorazne vysoko. a btw, vsetko vymenovane ohladom vyrobkov sa u normalnych plati taky + este maloobchod, velkoobchod + reklama.

     psychologicke a manipulacne znaky, to je tema na hodne dlho 🙂 vsade okolo vas je manipulace a davova psychoza. Ludi vic manipuluje stat nez napriklad nejaka amway, je to len otazka zamyslenia sa 🙂

     o tomto je vzdy lepsie pokecat osobne, ja si myslim, ze amway nerobi nic spatne, pokial teda jeho distributory to robia podla principov DeVosovcov, van Andelovcov, dalej Yagerovcov, Setzerovcov atd…

     ako som uz povedal, ked sa clovek do toho pozrie nezaujatym rozumom, tak zisti, ze je vela skupin, ktore sa snazili amway byznys vziat do vlastnych ruk, robit to uplne inak, natlak na ludi, vkuse otravovanie atd, ale toto nie je zamer amway. mozno by bolo fajn nesudit amway podla zopar individui 🙂

  2. To je jako napsat:

   „Muj kamos mel firmu, ale prisel o ni“ …. Takze podnikani je zlo, muze vas zruinovat. TAKZE PROBOHA NEPODNIKEJTE, nebo dopadnete jako on.

   Naprosto stejna demagogie, Vazeny.

 13. Při hledání na internetu jsem náhodně otevřela tuto stránku s diskuzí. Děkuji upřímně všem, kteří se k danému tématu vyjadřovali, ať to bylo negativní nebo pozitivní. A to proto, že je diskuze vedena oproti jiným, na slušné úrovni, bez urážek a vulgarizmů a přijatelnou češtinou (a slovenštinou). Je to důkaz o kvalitě a úrovni zde diskutujících, díky vám :-))

  Miroslave,
  plně podoruji Váš názor a Vaše vysvětlení. Osobně znám několik lidí, manželských párů i jednotlivců, kteří se podnikáním v systému AMWAY zabývají. Jsou to velmi pracovití lidé, mají pěkné vztahy v rodině, hodné a šikovné děti, věnují se řadě lidí, kterým pomáhají plnit jejich sny a životní cíle, většinou se z nich pak stávají přátelé. Čas s nimi strávený je velmi příjemný, neboť neznají přetvářku, pomluvy, závist, naopak vládne amtosféra přátelství, vzájené podpory a uznání, a také je s nimi i legrace. Jsou mezi nimi lidé různého věku, vzdělání, zaměstnání, mají však společný cíl – osobní růst a svobodné podnikání. A to mi na nich líbí.

  Martine,
  jste mladý a zřejmě i úspěšný muž. Nabídek na spolupráci v různých byznysech dostanete zřejmě ještě mnohem více. Je pouze na Vás jak s těmito nabídkami naložíte. V každém případě Vám přeji, aby se Vám dařilo v té oblasti, ve které právě podnikáte. Máte můj obdiv, neboť mnoho mladých lidí a zejména mužů ve Vašem věku se nechává ještě podporovat svými rodiči.
  Avšak mne mrzí, že již nemohu vyjádřit svůj obdiv k tomu, co zde uvádíte.
  Za svůj dosavadní život (64 let – vystudovala jsem 2 vysoké školy a nyní pracuji ve veřejné správě) jsem nepoznala tak dokonalý a účinný vzdělávací systém, který je v byznyse AMWAY doporučován. Ano, pouze doporučován, vše je na dobrovolné bázi a o to je to právě těžší. Pokud chcete uspět, tak se musíte donutit pouze a jenom sám a to jak z počátku ke tvrdé práci, tak i ke vzdělávání. Již jsem přečetla řadu knížek, které mi doporučili mí přátelé. Možná, že některé autory budete znát, neboť se jedná o světově proslulé ekonomy, spisovatele, filosofy, psychology, vědce, profesionální sportovce a další např. Robert T. Kiyosaki, Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie, John Fuhrman, John C. Maxwell, Steve Siebold, Rich DeVos, Dexter Yager a řada dalších. Jsou to autoři světových bestsellerů, které byly a stále jsou vydávány v mnoha zemích světa. Osobně bych Vám navrhl si přečíst knihu Tři mistři úspěchu – jak dosáhnout bohatství v osobním i profesním životě (pokud jste ji dosud nečetl). Je nesmírně inspirující zejména tím, že jsou v ní uvedeny skutečné příběhy velikánů jako byl Thomas Alva Edison, Henry Ford, Abraham Lincoln, Andrew Carnegie a mnoha dalších.
  Domnívám se, že po přečtení této ale i jiných knih od uvedených autorů, byste lépe zvažoval svá vyjádření k věcem, které zcela neznáte. Každý má právo na vyjádření svého názoru, to je pravda a je to tak dobře. Měl by však přeci jenom člověk zvážit, zda svůj názor má opřen o skutečná fakta, znalost problému věci, situace. Zvážit, zda někomu neublíží nebo nezpůsobí újmu. To je o ohleduplnosti, spravedlnosti, slušnosti……………….
  Na Vaši obhajobu však musím připustit, že jste mohl mít skutečně nepříjemný zážitek, pokud člověk, který Vás kontaktoval, Vám poskytl nesprávné a neúplné informace, asi to tak podle všeho bylo. V tomto případě se Vám omlouvám.
  Víte, v každé skupině lidí ať už ve škole, zaměstnání, ve sportovním či zájmovém klubu, se vždy najde člověk, který hledá a používá tzv. zkratky. Chce vše urychlit, na všem „vyzrát“, vše „nějak“ obejít. Možná, že jste se právě s takovým člověkem setkal. Asi však nelze posuzovat všechny ostatní podle jedné zkušenosti, byť nepříjemné.
  Systém vzdělávání k osobnímu růstu, prostřednictvím knih, které jsem pouze namátkou vybrala, je skvělý a pomáhá lidem v osobních vztazích i ve vztazích v jakémkoliv zaměsnání, v budování zdravého sebevědomí, schopnosti chápat druhé a porozumět jejich potřebám, jejich vlastnostem a povahám, a tím umět s nimi komunikovat, spolupracovat, pomáhat. A o tom je síťový marketing AMWAY (mimochodem American Way Association, zkráceně „AMWAY“, založili a vymysleli dva mladí „kluci“, jejichž rodiče se přistěhovali do Ameriky z Holandska, aby zde mohli svobodně podnikat. Rich DeVos a Jay Van Andel začali obchodovat s výrobky Nutrilite již v roce 1948. V roce 1959 již měli rozsáhlou síť distributorů a v roce 1963 již činil roční obrat jejich podnikání 21 mil. dolarů. A stále tvrdě pracovali a radili se a spolupracovali s nejlepšími z distributorů. Jimi navržený systém odměňování distirbutorů je velmi složitý a sofistikovaný a především spravedlivý. Finanční prostředky na odměny distributorům byly rozdělovány ze zisku společnosti. A je to tak dodnes. To vše jsem se dočetla v knize „Říkejte mi prostě Rich“ od Rich DeVose, velmi úspěšného amerického podnikatele, který mimo jiné vlastní tým NBA Orlando Magic, investoval výstavbu několika nemocnic a věnuje každoročně velké částky na charitativní činnost. Na těchto základech stojí AMWAY. Je škoda, že dnes lidé tak málo čtou. V knihách o osobním růstu a rozvoji je tolika moudrosti a zajímavých příkladů, které by většině ukázaly cestu při řešení i těch nejsložitějších životních situací a též při hledání cesty k naplnění životního cíle. Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala (nemusíte to číst). Víte, já tak trochu upřímně závidím mladým lidem, vaše současné možnosti cestovat, vzdělávat se v zahraničí, podnikat v různých oborech, je to úžasná doba a já Vám ji skutečně upřímně přeji. Myslím, že je však dobré být na ty příležtosti dobře připravený, z tohoto důvodu jsem si dovolila uvést tolika informací, třeba se Vám bude něco hodit. Ať se daří 🙂

 14. Milá Majlo. Já znám dvě rodiny co dělají Amway. Všichni se od nich odvracejí, protože každému hned nutí ty jejich „nejlepší“ výrobky a jsou neskutečně arogantní. Je až zarážející jak jim nevadí, že přicházejí o přátelé a známé. Zažila jsem jeden výklad plánu a stačilo mi to. Bylo to jen samé mlžení, lhaní a nereálné příjmy (prý zaručeně pasivní).

  1. o tom presne hovorila Majla – jedna spatna skusenost neznamena, ze cela spolocnost je zla 🙂 Moj nazor je taky, ze jednoducho ak chce clovek robit byznys ktory je postaveny na ludoch (co je vlastne skoro kazdy), no tak ho musi uprimne chciet stavat na systeme win-win, tzn. aby z toho obe strany mali uzitok.

   AKo uz Majla pisala, amway vzdelavaci system uci ludi porozumiet ostatnym ludom, vidiet ich potreby, dokonca aj co ich trapi a vediet im pomoct, ano, je to tak. Ale kedze vsetko je dobrovolne, verim, ze sa najde vela ludi, ktori si myslia, ze jednoducho tento vzdelavaci system nepotrebuju a pustia sa „delat amway“ ako sa hovori „na vlastnu past“ a ani nevedia, ake velke medzeri v komunikacii medzi ludmi maju 🙂

   prajem vam, aby ste nehladali na vsetkom len to zle ale snazili sa najst aj dobre stranky, je ich co sa tyka amway naozaj dost. pripominam, ze amway sa riadi kvalitou a nie kvantitou, nie len v produktoch, ale hlavne vo vzdelavacom systeme 🙂

   nech sa dari

  1. nevědomost vládne světem 🙂 Amway je příležitost a je na vás jak ji uchopíte.A bohužel všude se musí pracovat i v amway byznyse 🙂 znám dost lidí co tím prošli a stačila mi jedna otázka co jsi pro to udělal – kolik práce a času jsi do toho vložil, hmm neměli čas nebo se jim nechtělo.

 15. Co to dělal a další:

  Jste magoři!!! Amway NEJLEPŠÍ a z lidí dělá MILIONÁŘE!! Vidělávejte s AMWAY jako já 85 000 měsíčně!!!

 16. Prezentaci amway jsem zažila před nedávnem. Teď na internetu hledám zkušenosti ostatních lidí a musím se přiznat, že všichni potvrzují, o čem jsem se přesvědčila osobně. Amway je: zneužívání psychologie, nátlak, mlžení, zamlčování, přemlouvaní, balamucení, nesplnitelné sny, papouškové, zaslepenost, netolerantnost, nadřazenost, nemorálnost…

  1. 1. zneuzivani psychologie – to by ma mila Adela zaujimalo, ako to myslite 🙂
   2. nátlak – zakladatelia amway sa tymto heslom neriadia. Musite chapat, ze ak niekto prezentuje amway prilezitost natlakovym stylom, je to jeho problem, nie problem firmy, resp. firma ho k tomu netrenuje a prave naopak. Firma ma absolutne ine principy 🙂 Bohuzial, su lidi, ktori sa absolutne nesnazia zastavat principy firmy a delaju to „na seba“ a svojim sposobom ktory moze byt napriklad natlakovy. Kazia nam tym, vsetkym ostatnym v pohode amway-akom, povest, ale s tym my uz nic nenarobime 🙁
   3. mlžení – to je asi to iste ako bod 2. Ak vam nieco zataji alebo povie inak, ako je pravda, je to jeho blbost, amway nic netaji a ja napriklad moju prezentaci hovorim tak, ze tam ani 1x nezaklamem. Clovek, ktory vam robil prezentaci si takymto stylom asi svoj byznys moc nerozrastie… skoda, ze tym zase robi hanbu aj nam poriadnym ludom
   4. zamlcovani – vid. bod 3.
   5. premlouvani – ako sa to vezme, zase zalezi od konkretneho cloveka, ja ludom chcem ukazat, ako by mohli svoju domacnost zasobovat inteligentnejsie, UKAZEM, nepremlouvam nikoho 🙂
   6. balamuceni – vid bod 2 a 3.
   7. nesplnitelne sny – toto je tema na dlhsie. Mozno by ste si mali precitat nejaku knihu ktora sa venuje snom a pochopite 🙂 Amway nic neslubuje, ak nejaki clenovia slubuju hory doly, tak zase to je ich blbost. pravda je taka, ze amway vam moze pomoct sa dostat k tym snom blizsie – je to len nastroj. Nie je to o tom ze zaregistrujete sa, rok nebudete nic delat a o rok budete milionarka. Je to nastroj a ako kazdy nastroj aj amway, ak chceme z toho nieco mat, tak musime tym nastrojom pracovat 🙂
   8. papouškove – zase, ako sa to vezme. skuseny amway-ak ma samozrejme naucene nejake fakta o firme a obcas ich musi vytiahnut z rukava. Na druhej strane by mal vlozit do prezentacie kus seba…
   9. zaslepenost – ak niekomu nieco prezentujem, musim tomu verit, ak tomu neverim, naco by som to niekomu ukazoval?
   10. netolerantnost/nadrazenost – nemyslite, ze to zalezi absolutne na danom cloveku, ktory vam to prezentuje? 🙂 Co s tym ma firma amway?
   11. nemoralnost – zase zalezi, co vam dany clovek povedal, ale firma amway rozhodne svojich ludi neuci byt nemoralny 🙂

   zhrnul by som to tak, ze vzdy by ste si mali polozit otazku ci za to, co vam je prezentovane, moze firma, alebo dana osoba. Skuste si napriklad precitat knihu od jedneho zo zakladatelov firmy amway: Rich DeVos – Simply rich. Vysvetluje v nej vsetko ohladom amway, preco to zalozili, ako, co delali, cim sa zivili atd atd. Velmi zajimava kniha. Myslim, ze vam dost upravi nazor na firmu.

   dalej tu mam este jeden clanok, ktory tiez stoji za precitanie 🙂

 17. Drahý pane Miroslave, Adéla má pravdu. Stačí se podívat na jednání amwayáků z Yager Group.

  Možná namítnete, že to není firma Amway. Ovšem oni tuto firmu zastupují.

 18. Neviem, ci zijeme obaja na inej polovičke planety, ale ja som nestretol este ani 1 amwayaka (a to sa zrovna potkavam len s tymo z yager group), ktory by sa vyznacoval charakteristikami, ktore uviedla Adela 🙂 a fakt si nerobim sranud ale je to tak.

 19. Rád bych vám ukázal jak se dá v AMWAY vidělat 85 000 měsíčně za jediný měsíc. Já tolik MÁM!!! Amway dělá z lidí milionáře!!! A že jich díky AMWAY je!!!!!!!!!!!!!!!!

  Miroslav Jeřábek
  Kafkova 588/17
  160 00 Praha 6 – Dejvice

  1. Tak dobře, stavím se u tebe tento pátek v 17:00 hod. a nakreslíš mi tu svojí pyramidu 🙂 Já si myslím, že se dostaneme až na částku 250 000.

 20. Amway je velice nebezpečná věc. Jedná se o výmysl hnutí New age.Toto hnutí má za cíl zničit náboženství a ovládnout celý svět. Z toho plyne že Amway je prostředek k tomu jak přilákat co nejvíce lidí a nevědomky je manipulovat pro účely tohoto hnutí. Přečtěte si knihu Dálnice do pekla od Antona Saleckého a hned vám to bude jasné.

 21. Boze, miera skepticizmu narasta na nove rekordy 🙂 Skuste si precitat knihu Simply Rich – Rich DeVos a zistite ze zakladatelia amway su nabozensky zalozeni (docela hodne) ludia. Tak sa spamatujte a nepiste tu uplne nezmysly 🙂
  Ako, chapem, ze toto je anti-amway stranka, ale je to trapne 😀

 22. Jako Amwayják jsem samozřejmě si myslel, že všichni jsou kolem mě blbci a já ten chytrý, ten, co nejde s davem, neotročí v zaměstnání. Jak moc jsem se mýlil. 🙂 Největší for byl, že jsem byl ve skutečnosti za blbce já.

 23. Můžete si všimnout a podívat se na skladbu mých vět. Mám ještě nějaký problémy z těch dogmat o podvědomí, fungování myšlenek. V momentě, kdy to do nás rvali, tak jsem měl problém ve škole s učením apod. Tenkrát jsem nevěděl, že je to z Amwaye a těch jejich keců o úspěchu, víře apod.

  1. Vy se zcela evidentně velice rád posloucháte (čtete) a byl byste velmi rád, kdyby Vás četli i nějací další a ještě lépe Vám dávali za pravdu. Skutečnou odvahou své „argumenty“ prodiskutovávat s lidmi, kteří ve své profesi už něco dokázali a pilně se jí věnují, bohužel nemáte a skrýváte se na anonymním blogu jednoho pošetilce, který je sám členem sekty.

   Protože kdybyste měl alespoň kousek odvahy a kousek cti a slušnosti, konzultoval byste své „domněnky“ s profesionály na odborné portále „Amway-Fakta“

   1. Je možné, že tohle je z mých příspěvků patrné, je to kvůli těm problémům, co ještě mám z Amwaye. Tam to tak je, že se zde manipuluje ve smyslu, že guru (bohatý) má vždycky pravdu než ten, co nic nedokázal.

    Ale jinak mi samozřejmě o to nejde, je to spíše pro ostatní, aby se Amwayi vyhli či věděli, co je tam čeká a prostě jen sdílím své názory. Beru to jako svou povinnost.

    Musíte si uvědomit, že já ty lidi neberu jako odborníky natož jako úspěšné lidi.

    1. Tedy ještě horší kombinace osobnosti, než se zdá z Vaší „konverzace“.

     Samolibost v názorech a postojích, kombinovaná s pocitem vlastního mesiášství, podtržená mimořádnou úrovní zbabělosti. Jako by snad mělo být nějakým obecným etalonem, koho Vy za odborníka, nebo úspěšného člověka považujete, nebo ne. Dalo by se na to reagovat, že si snad děláte srandu, ale Vy to bohužel, myslíte naprosto vážně.

     1. poprosím o identitu XYZ …pokud chcete mluvit o zbabělosti. Děkuji, ať se můžeme bavit trochu víc otevřeně

 24. Nic takového si nemyslím. Sám se považuji za člověka, který ví, že je prach. Zbabělý určitě také ne, protože kdybych byl, tak bych tyhle věci nesdílel a tenkrát nepsal býv. uplinům o tom, co si myslím.

  For je, že vy pořád narážíte na mě, ale podívejte se na sebe. Sám tady vystupujete pod jménem XYZ, to samé „odborníci“ na amway-fakta. Nesmysly o tom, jak zde vydělávají, ale přitom to vůbec nedoloží a jméno také ne. Že by ukázali svoje luxusní vozy a vily, to už vůbec ne. Sám jsem v Amway byl, tak vím, čím ty lidi jezdí.

  Já Vás velice rád budu brát za odborníky a úspěšný lidi, ale na základě čeho? Úspěšného člověka beru jako někoho, kdo něco dokázal a vyzná se v oboru, ale ne Amwayjáka, který má naučený řeči o úspěchu, perfektně umí ztrapňovat lidi a dělat z nich idioty a kde v jeho „podnikání“ většina lidí tratí. Nebo kdy nám ukážete, kolik Vašich lidi ve skupině (desítek stačí) vydělává v Amwayi těch 40 tisíc za měsíc?

 25. Nebo ještě lépe, kolik desítek lidi u Vás vydělává průměrně 100 tis. měsíčně jako ve středním managementu v Agrofertu? A kolik desítek lidí bere miliony měsíčně ve Vaší skupině? Vy Amwayjáci, máte akorát řeči, pořád něco melete, ale peníze drtivá většina stejně nevydělává.

 26. Pro upřesnění: U Andreje Babiše vydělávají manažeři (stovky) ve střed. managementu průměrně 100 tis. měsíčně.

  Jinak, diskuze s lidmi, co dělají Amway mě opravdu nebaví a nemám se s nimi o čem bavit. Pořád samé řeči. Nic jiného. Že by ukázali lamborghiny, ferrari, luxusní vily? To ani omylem. Většina to má maximálně někde na zdi a vizualizují si, že to jednou budou mít. Hezký.

 27. Pane Lee,

  Hovorite, ze ste bol v amway. Ako dlho? V akej ste bol skupine? To su dolezite otazky, pretoze vsetci vieme, ze existuju amway skupiny, ktore nerobia amway tak, ako nas to ucia Yager-ovci, Setzer-ovci a Hassmannovci – robia to uplne inak. Amway je moc velka spolocnost na to aby dokazala hlidat vsetky jej vetvy a bohuzial su jedinci, ktori docela dokazu povest firmy Amway skazit (nehovorim len o Vas ale spis o ludoch ktori stale aktivne robia amway ale nemoralnymi a nemilymi praktikami). Mozno ste aj vy sám bol v takej skupine, dokonca vam treba aj niekto namluvil, ze v amway budete vydelavat za rok statisice. NENI TO PRAVDA. Kazdy, kto vstupuje do amway by mal vediet, ze do roka pravdepodobne nebude zaraba 100k / mesiac (ne, ze by to nebolo mozne, ale je to veeelmi ojedinely pripad). Uvádza sa, ze pri aktivite GoGetter (GG) by ste mali byt do 2-5 rokov na urovni 21%, co je 35-50k / mesiac. AKtivita GG spociva v ukazani 15 Planov za mesiac a zaregistrovani 1 cloveka. Zaspominajte, ako ste na tom s ukazovanim planov bol vy a kolko ludi ste registroval do mesiaca 🙂 Tuto aktivitu by ste ale mal udrzovat po cele 2 roky a vediet sa duplikovat, vediet vychovávat ludí, ktorí budu robit to co vy. Ako povedal jeden mudry muž: Amway is simple, but not easy… A tak to je. Bez práce nie su koláče, ale v amway je dost penazi, staci si ich len prist zobrat a to sa dela aktivitou…

  1. Byl jsem u Hassmanna, cca 1 rok. Oslovil jsem během pár měsíců stovky lidí (500 – 600?). Ukázal jsem plán nevím desítky lidí? Naše skupina měla pár jedinců (studentů). Nikde jsem nenapsal, že Amway viním z neúspěchu či něčeho takového.
   Píšete, že tady jsou i jiné skupiny, které Amway dělají jinak, přitom máte úplně stejnou rétoriku jako lidi od Hassmanna. Kdybych Amway nedělal, tak bych Vám věřil…

   U koho tedy jste? Na jaké jste pozici? Kolik už jste vychoval takových 21% a za jak dlouho a kolik oni vychovali dalších 21%? A jak dlouho v Amway děláte?

   1. Ja som pisal, ze su aj ine skupiny (mal som tu cest sa s takymi ludmi zhovarat). Ja osobne som u Hassmanna ale poznam skupiny, ktore amway robia inak a pak nech sa necuduju, ze im to nefunguje 🙂 (podla mna ked clovek klame ludi, tak z dlhodobeho hladiska mu nebude fungovat ziadny byznys).

    Amway delam rok, popri skole a praci. SOm na 9%. Moc casu tomu nedavam ale samozrejme

    1. Vám nepřijde divný, že po roce jste na 9%? To máte každý měsíc? Kolik to je? Hádám 1500-2500 za měsíc za A/R účtu. Takže je nemáte na BÚ, to Vám nevadí? Šel jste dělat Amway za tyhle peníze, nebo proč jste vstoupil?

     1. Hadani ti jde stejne blbe, jako pomlouvani. Bohuzel, tak to byva, kdyz nekdo pise rozsahle litanie o necem, o cem sam nic nevi a dokonce se ani nestydi to priznat, ze ma vlastne jen male zkusenosti a temer zadne znalosti a informace.

      9% uroven ma znacny financni rozptyl a prijem je definovan strukturou site. Aneb 9% uroven muze vydelavat klidne vic, nez 15%. Jelikoz o tom nemas ani zdani, proc o tom neustale tlachas?

      Za rok 9% muze byt za 3 roky 27%, to jest 6% nad Platinovou urovni (klidne i 60 tis. na pasivnim bonusovem prijmu + 1x dovolena Amway pro celou rodinu za rok.) To jsi take nevedel?

      Pri konstantni rychlosti a odvedene praci ma za dalsi 3 roky Diamantove prijmy. (cca 300 tis. mesicne po zbytek zivota + 4x dovolena Amway rocne). Ani tohle jsi nevedel?

      Za 6 let, pokud bude tech 6 let pracovat porad stejne usilovne, jako ten prvni.

      Za 6 let tedy muze jit do financniho duchodu, neb je po zbytek zivota financne zajisten.

      Prosim priklady z bezneho podnikani, ktere toto taktez umoznuji. Dekuji. Mas milion pseudoduvodu, proc NE, ale ani jedinou srovnetelnou alternativu.

     2. Já jsem se ho slušně zeptal, jinak to, co mi píšete, tak to vím, ale jelikož je u Hassmanna a tam to je nějak vedený, tak předpokládám, že má pouze jednu větev. Pochybuji, že to, co píšete, je jeho příklad, ale i kdyby byl, tak může napsat, že vydělává více.

      Sám Amway neděláte a píšete mi tady, co by bylo, kdyby bylo. Samé žvásty. Nic jiného.

      Jinak krásný výplach. Pro ostatní, tohle se Vám stane, pokud se necháte zaškolit v Amway. Budete pořád přemýšlet o tom, co by bylo, kdyby bylo. A stane se z Vás akorát snílek. Bavme se o tom, co je.

      Amway neděláte, tak mlčte.

 28. Lee:

  Tak moment! Ty jsi byl udajne leta v Amway, vis o ni „vsechno“ a ted se tu vyptavas na bonusy?

  Aneb jen dalsi 100% dukaz, jak prohlany ve svem krizovem tazeni jsi!

 29. Nikdy jsem nenapsal, že vím všechno. Už si prostě nepamatuji, kolik přesně byla ta odměna za 9%. Léta jsem rozhodně v Amwayi nebyl, napsal jsem, že jsem tam byl cca rok.

  O Amwayi vím více méně všechno, ale jen co se týká branwashingu (mind control). A je to kvůli tomu, že ty věci dělali na mně a vím, jaké jsem z toho měl problémy a ještě nějakým mám teda. A také jsem si později nastudoval tyhle věci. Jelikož jsem poslouchal CDs i 4 hod. denně a četl min. hodinu denně, tak vím, co tam je a co to udělá z psychikou člověka, proto mě neudivuje, jakým způsobem reagujete.

  Pro ostatní: Klasický příklad, pokud Vám zničí sebevědomí a začnete jim důvěřovat a přestanete logicky přemýšlet (Je tam spoustu příkladů, kdy Vám doporučují přestat takhle přemýšlet jako například, kdy doporučují to, abyste neposlouchali ten negativní hlas či nauky esoterických učení o úspěchu, ty jsou mimo logiku), tak prostě budete reagovat tak, jak reaguje XYZ.

  Můžete se podívat i na ostatní jeho komentáře i jinde. Je možné, že je to ACZ, tam to uvidíte, jak tyhle lidi reagují. Otázka je, jestli tohle chcete? Chcete přestat uvažovat logicky? Být závislý na názorech „bohatých“? A opravdu to není tak, že když je budete poslouchat, automaticky budete bohatí, hlavně v Amwayi. Proč myslíte, že dělají byznysy v autoškolách, mekáčích, nebo nějakých pronajatých prostorech restauračních zařízení? A když se podíváte, čím jezdí a proč mají tedy hypotéky apod. No hádejte, Amway byznys jim nějak nejede. Neberu pár jedinců.

  Přečtěte si, co řekl Hassmann u soudu na to, proč se vypařilo 80 mil. (nevím přesně tu částku) u „jejich“ advokáta. Řekl, že neměli systém, který by tyhle věci kontroloval. Co Vám říkají v Amwayi? Následuj systém. Systém tě naučí být úspěšný apod. Jejich brainwashing systém Vás nenaučí být úspěšný podnikatel, i když tam jsou zajímavý myšlenky a věci, co si můžete vzít, ale na to nemusíte dělat Amway.

  Pokud neznáte bohatý lidi, tak jim napište na emaily přes firemní weby. Kdo Vám doporučí dělat MLM? Řeknou Vám, že je to výborný nápad? Většina sami tyhle věci nedělají. Jeden můj známý kdysi řekl „Bohatí tě akorát okradou.“ A je to tak. Kdyby někdo narážel, tak se nejedná o někoho, kdo by nevydělával dost peněz, nevím, jestli už má ferrari, každopádně peníze na to má.

  Na jednom videu Dexterovi pokládají statistiky, kolik si Amwayjáci průměrně vydělají. On odpovídal, že tyhle statistiky neví. Samozřejmě ani Hassmann neví, že většina jeho fandů vydělává kulový. Nikdy to raději neříkají. Je zajímavý, že na Amway fakta píší, že se jedná o lidi, co jsou pouze spotřebitelé. Co si pamatuji, tak o spotřebitelích se u nás mluvilo pouze o jedincích ve smyslu, že někdo může nakupovat pouze výrobky. Většina, co tam kulový vydělávalo či jim to tam zpátky narvali, tak aktivně dělali Amwayi. A samozřejmě co zjistili, že o to není zájem, tak vlastně „Amway nedělali na plno“ či se tomu moc nevěnovali. Co jiného samozřejmě, když Vám to nefunguje.

  Proč myslíte, že na plánu nikdo neukazuje statistiky jako například to, jak se mu daří, kolik on vydělává, jeho lidi, kolik lidí oslovil. Dále, jak úspěšní jsou další lidé? A neodpovídají na to, proč jezdí starým superbem, fordem, když Amway byznys valí?

  1. Jak už někdo psal, že byl vyhozen, co se jich na podobné věci ptal. Vás taky vyhodí, pokud se jich takhle budete ptát. Je to normální, akorát je to naštve, protože to z nich dělá lháře. Snílky, co sní a nic.

   A to se jich normálně ptejte, proč když Amway je bezva příležitost, tak ty milionáři o kterých se na Cds mluví, tak nejsou na seminářích? Proč pouze pár jedinců vydělává dost peněz? Pokud Vás zpracují, tak na to nebudete mít odvahu, abyste nebyli za kritiky. Nebo po nich požadujte jejich vlastní statistiky. Máte na to právo a je to pro dobré rozhodnutí nezbytné. Akorát oni spoléhají na to, že budete reagovat na základě emocí a připojíte se. samozřejmě ne většina, protože ta vůbec neví, co dělá. Nedělají to schválně. Sami jsou zmanipulovaný.

   Miroslav: Chodíte měsíčně na semináře, kupujete výrobky, či chodíte na open meetingy?

 30. Vzdělání, které se Vám dostane u Romana Hassmanna, Setzer:

  CDs:

  Hrdinové a klasy plné kukuřice – Paul Miller
  Srdce šampiona – Dennis and Sharon Delisle
  Překonávání nesouhlasu – Mark Crawford:
  Kdybych byl bohatej – Dan Smith
  Holky, buďte ty správný holky, chlapi, buďte chlapi IIHolky, buďte ty správný holky, chlapi, buďte chlapi II – Dexter & Birdie Yager
  Můj Amway příběh – Charles paul Conn
  Komunikujte na hřišti toho druhého – Romasn Hassmann
  Myšlení bohatých – Dexter Yager
  Diamantové zvyky – Brad De Haven
  Rychlá, opakovaná spotřeba – Roman a Gita Hassmannovi
  Naše země potřebuje leadery- Earl Nightingale
  „Koleje“ myšlení – Ron Ball

  Podobných žvástů, co tam poslouchají mají nad 200 snad. Jedno CDs stojí kolem 180,- Kč. Tak si to spočítejte. Ty Amwayjáci musí mít řádně vypláchlé mozky a hlavně peněženku.

  Dále se podíváme na literaturu, co tam čtou…

  Miluj svůj život – Louise L. Hay
  Zákon rezonance – Pierre Franckh
  Tři mistři úspěchu – Napoleon Hill, Joseph Murphy, Dale Carnegie
  Slepičí polévka pro duši: Myslete pozitivně – Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Amy Newmarková
  Jak mluvit na veřejnosti – Martin E. P. Seligman
  Někdy vyhraješ, jindy se poučíš – John Maxwell
  Jak si správně přát – Pierre Franckh
  Buď šťastný pro mladé – Andrew Matthews
  Tajemství vinné révy – Bruce Wilkinson
  Jak myslí bohatí
  Síla pozitivního myšlení – Norman Vincent Peale
  Žijte podle svých představ – Bruce I. Doyle IIi, Ph.D ( Jak Vaše myšlenky a názory utvářejí Váš život)
  Ovládněte svůj vnitřní hlas – Blair Singer
  Klíč k životu podle Zákona přitažlivosti – Jack Canfield, D.D. Watkinsová
  Jak dosahovat předvídatelných výsledků v nepředvídatelných časech – Stephen R. Covey, Bob Whitman, Breck England
  Těžké časy netrvají věčně, vytrvalý člověk je překoná! – Robert T. Shuler
  Jak uvažují milionáři – Dexter Yager
  Pozitivní myšlením k úspěchu – Napoleon Hill
  Cesta k vnitřnímu a hmotnému bohatství – Dr. Joseph Murphy
  Jistou cestou k bohatství – Wallace D. wattles
  Klíče k pozitivnímu myšlení – Napoleon Hill
  Miluji odmítání – John Fuhrman
  Narodili jste se jako originál, tak neumírejte jako kopie – John L. Mason
  Promlouvejte k sobě nahlas a budete úspěšní – Bill Wayne
  Osobnosti plus – Florence Littauerová
  Síla profesionálních spotřebitelů – Bill Quain, PhD ( Jak vytvářet bohatství tím, že budete nakupovat chytřeji, ne levněji)
  Zásady vrcholového vedení – John C. Maxwell
  Jste zapálení? – Anne Whiting (Jak se nadchnout a splnit si své sny)

  Knih bude cca 250. Nepočítal jsem to, ale v průměru budou stát kolem 220 – 230 Kč. Knihy o bohatství, které tam mají, tak říkají o tom, že to začíná v hlavě a odkazují na milionáře, že takhle jsou bohatí apod. Jediný, co tam může být dobrý, tak nějaký knihy o leadershipu, jinak nic. Jejich vzdělání je akorát výplach mozku, nic jiného. Tyhle lidi neví nic a to retailu taky ne, i když na plánech ukazují, jak všechno moc stojí a oni jsou chytří, že ty řetězce obchází. 😀 Z mé zkušenosti vím, že i když někdo v Amwayi je vysoko, tak o byznysu ví kulový. Tam totiž stačí se naučit krásně mluvit o snech a přesvědčovat ty lidi, ať to nevzdávají a někteří se chytnou a „úspěch“ je na cestě. A tohle jsou ti byznysmani, co dělají meetingy v McDonaldech, autoškolách apod.

  1. Nejsem amwayak ale jak mysli uspesni. Je mi tricetsest let. Do triceti jsem mel holou prdel a furt hledal dostatecny prijem na zalozeni rodiny a koupe bytu. Hledal jsem dvanact let a neprestaval. Pokud bych behem tech dvanacti let prestal a rezignoval a vzal prvn praci bydlim na ubytovne a nemam nic.
   V soucasne dobe jsem delnik zdvojnasobkem prumerneho platu. Vlastni byt hypo doplacena za tri roky. Zena a dcera devet mesicu.
   Proc protoze jsem chtel neco vic nez sed.
   A hledam dalsi moznosti seberealizace a neprestavam. Poslednich x let jsem premyslel jak si jeste zvysit zivotni uroven.
   A asi pujdu do amway a proc je to prace jako kazda jina a neni tam hodinova mzda ale je to ukolova mzda jak ve fabrice.
   Firmu znam dve dekady.
   Ono opravdu nic lepsiho neni. Musi se vytvorit proste vlastni distribucni sit jako si ji vytvorili treba narokobaroni mc donald hilton a podobne. Franziza cili licence je zde za hubicku. Mam dobre know how ze save max kde jsem byl trenerem. A i obchodnim zastupcem u jedne firmy kde jsem byl nejlepsi z patnacti a vyplacen z provizi. Takze jsem se musel snazit. Muj prumerny prijem z toho tricet mesicne a obrat jsem delal kolem dvesteosmdesati tis kc. I manazer pro vychodni evropu od wurtha me chtel k sobe bez vyberoveho rizeni si vsiml mych kvalit na jedne prezentacce. I v save maxu mi manazeri rikali ze jsem jiny nez vetsina lidi ze to nekam dotahnu a meli pravdu. Mam dvojnasobek prumerne mzdy jako delnik za tricetosm hodin tydne.
   Vse je o tvrde praci pokud clovek neco chce: ja chtel lepsi zivot po dvanacti letech jsem ho mel.
   Ted mam byt na hypo za tri roky zaplacen a mozna si budu brat dalsi na barak a amway je cesta jak tu hypo rychleji zaplatit a splnit si sen ford f sestsetpadesat.

   1. Kolik vám firma Amway posílá měsíčně na váš podnikatelský účet? Nechci znát přesné číslo, staší když napíšete: desetisíce, statisíce, miliony…

    1. Prvni veta je na hore nejsem amwayak. pokud nekomu staci chodit do kolbenky za usmolenych patnact tis a dovolena na jadranu na pujcku prosim.
     Ja chtel od zivota vic a jako delnik mam petapade hrubyho.
     Amway je cesta jak si zvysit prijem.
     Ano jako delnik bych mohl brat i sto hrubyho ale to by me rodina nevidela. Takhle si oddelam svych tricetosm hodin tydne a mam volno.

     1. Kde jste sehnal tyto informace? Na semináři, nahrávce? Budete se registrovat?

     2. ty info ma dvacet jedna let. V soucasne dobe je registrovano asi osm tisic lidi mozna ctyricet jeden zdroj tak druhy tak. Trh ma potencial se jeste rozvinout.

   2. Výborně! Budete tahat lidi do sekty. Vám vůbec nezáleží na tom, že tam lidi akorát tratí, vydělávají kulové a někteří to odskáčou? Nevadí Vám, že tam někteří z Vašich přátel mohou dopadnou špatně?

    Amwayjáci často naráží na to, že má být člověk zodpovědný za svůj život, ale jakmile jde o to, že oni jsou zodpovědní za manipulaci, lhaní a další věci, tak to je jinak, všechnu vinu dávají poškozeným.

    1. Je hezký, že Amwayjáci si narvou do hlavy to, v co chtějí věřit, že pravda je, ale to nic nemění na skutečnosti, že sektou jsou. Někteří píší, že Amway jim dalo hodně. Amway Vám může v něčem pomoct, ale co ostatní, co to odskáčou, to budeme jako ignorovat?

     Takovýhle myšlení mají moji býv. uplines. Jim je jedno, že jsou v sektě a že to vždycky někdo odskáče, což mi sám upline potvrdil poté, co jsem mu řekl, že jsem měl problémy z Amwaye. A smál se. A já myslel, že mu na mně záleželo….

     1. Doporučuji si přečíst knihu Jak získávat přátele a působit na lidi. V Setzer u Hassmanna ji mají. Na základě toho, co tam Carnegie píše se Amwayjáci učí pokládat otázky, usmívat se, ví, kdy co a jak říct. protože ví, jak lidi reagují. Takže se Vám lehce stane, že člověk, který se na Vás usmívá, říká Vám povzbuzující slova apod., tak mu ve skutečnosti na Vás nezáleží a jde mu jenom o jeho vlastní prospěch a to poznáte podle ovoce (skutků). Můžete na to přijít až skončíte, když přijdete na to, že je to sekta a řeknete jim o Vašich problémech, tak na Vás klidně budou házet špínu, že je to Vaše chyba, že jste kritik a kritikovi nikdo sochu nepostavil. Ptám se, kolika lidem z Amwaye někdo sochu postavil? A úplně stejný chování je v jiných sektách na lidi, co odsud odešli.

    2. Poslechni, už bys těch demagogií ohledně jakési SEKTY vážně mohl nechat. Otíráš se o jakousi manipulaci, sám jsi jejím vrcholným představitelem.

     Neexistuje lidská činnost, kde člověk nemůže dopadnout špatně. Vždycky může každý člověk něco podělat tak, že to nakonec dopadne špatně a děje se to prakticky pořád, všude a naprosté většině lidí.

     Jedinou jistotu, kterou lidem nabízíš ty, je, že s Amway svých snů určitě nedosáhnou. Jenže to je naprosto logické. Když nebudu trénovat fotbal, svůj sen hrát „Premierleague“ skutečně nenaplním. Nic víc nikomu nenabízíš.

     Až přijdeš s nějakou zázračnou jistotou nadpozemsky úžasného života, napiš. Do té doby raději mlč, protože krákáš do éteru naprosté zhovadilosti.

     Amwayjáci na nic nenaráží, vyjma lidské blbosti, jakou zde například demonstruješ ty. A i s tou si dokáží obvykle poradit. Jako každý člověk, který někam jde, o něco usiluje a po své cestě překonává překážky.

     Spasitelům zdar, internetovým pak obzvlášť 🙂

     1. vetsina amwayaku je svina ano protoze to delaj blbe. Ja mam jine know how mnohem lepsi.
      Tak jak to uci bych zaklad nechal a le zmenil pristup k lidem.

     2. Ne, chyba je v AMO. Oni dělají to, co je učí na těch seminářích apod. Pokud budete dělat Amway bez AMO a pojede si svoje, tak Vám fandím a přeji úspěch.

     3. jak to delaj seminare namotivujou jsou dulezite. ale ukazou plan a nuti presvedcuji lanari. Chyba ja treba ukazu plan chces nechces nenutit prvni kredo. druhy priklad sousedka nejde ti vydrhnout sporak zkus tohle pak prijde co to je a ja reknu odkud. Proste nenasilnou praktickou formou.

     4. jo a ukazovat plan hodinu nebude taky vono. Na rovinu jim reknu je to tak a tak. Zadny mlzeni primy odpovedi. Kdyz se ¨me zepta jak rychle muze bejt treba smarag reknu pocitej dva roky tvrde prace a ne ze jednou tejdne to ukazes. Vydrzis to. A podobne.

     5. Motivace ano, ale ne manipulace. Na seminářích je manipulace. Ty lidi by byli sami motivovaní svými výsledky a když by jim to fungovalo, tak by nepotřebovali někam jezdit, jenže ono je to často opačně, člověk zjistí, že to nefunguje a normálně by skončil, ale jak jezdí na semináře, kde jim slibují hory doly a další věci, které jsem zde v diskuzi popsal. A ve většina případů je pak pro ně normální, že tam akorát tratí, naslouchají každé blbosti, nespoléhají na svůj rozum, ale na to, co tam řeknou apod.

      Guruové nejsou hloupí, oni ví, že 100x opakovaná lež se stává pravdou. Ten systém je takhle nastavený. Dexter přemýšlel, jak udržet lidi, protože se mu na začátku asi skupina o 1000 lidech rozpadla a tak vymyslel tohle. Abyste jim nebyl trnem v oku… 🙂 No hodně štěstí, pokud to budete dělat jinak a normálně.

     6. Ne kazdy ma na to aby byl manager u save maxu taky kazdy nemel na to aby byl trenerem asistentem a casem managerem mohl byt. Me osobne bude muj sponzor pan Hassmann uz se domlouvame.

 31. Predpokladam, ze jako slusny clovek definujes „vyplachem mozku“ v te negativni podobe pouze to, co jsi sam precetl, ano? Ktere knihy z toho seznamu jsi tedy precetl a povazujes je za zavadne?

  Tvrdis, ze Diamanti v Amway ve skutecnosti nevedi o byznysu nic. Tedy predpokladam, ze ty ano, kdyz se odvazujes to posuzovat. Tak se ptam, kolik firem a v jakych oborech vlastnis a jak dlouho uz jsi s nimi na trhu uspesny?

  Dekuji predem uprimnemu, slusnemu a pravdomluvnemu cloveku za pravdive odpovedi.

  1. Tím, že jsem napsal o své zkušenosti s tím, že i když je někdo v Amway vysoko, tak o byznysu ví kulové, tak jsem nemyslel diamanty, ale moje býv. upliny a v Amway jejich pozice jsou brány, že jsou vysoko, ale rád se dozvím o korporacích či velkých firmách, co vlastní Amway diamanti.

   Tak nám napište, jací diamanti v ČR vlastní korporace či vybudovali velkou známou firmu a napište jména firem.

   Na jednom videu říkají Dextrovi, že 99% lidí v Amway neuspěje. On na to, že tohle neví. 😀 Tohle je úspěšný byznysman teda. V jeho vlastní „firmě“ a po tak skvělým „vzdělávacím systému“ 99% neuspěje. Hezký. To, že si mastí kapsy oblbováním lidí na seminářích, to není pro mě byznysman a úspěšný podnikatel.

   Jestli se chcete dále ztrapňovat, tak nám můžete napsat, kolik lidí u Vás vydělává za těch dvacet let alespoň 100 000 Kč měsíčně z Amwaye, kolik jich vydělává miliony? A klidně můžete napsat o těch desítkách lidí, co šli z 9% na příjmy, co jim zaručovali fin. svobodu. Pouze Čechy. O jedincích z USA, o kterých mluví na seminářích, jsem se už doslech.

   Sám Amway neděláte, ale píšete tady bludy, které Vás naučili. Udělali z Vás akorát pitomce.

   Kdybyste byl normální a otevřený člověk, tak bych Vám řekl, ať jdete k psychologovi, řekl mu, že jste prošel „vzděláním“ v Amway a předložil mu Vaše komentáře a dodal, že si nemyslíte, že jste prošel výplachem.

   1. Sním, či bdím?

    Odpovídat na otázku otázkou je příkladná manipulace, obzvláště, pokud jsi se přímé odpovědi vyhnul 🙂 Bravo …

    Na jakémkoliv videu k jakékoliv lidské činnosti lze z hlediska zkušeností relevantně odpovědět pouze tak, že ať se lidé pokoušejí o cokoliv, skutečně až 99% neuspěje. Překvapen? Opravdu? A pokud tomu nevěříš, můžeš si to vyzkoušet, začni třeba zítra trénovat hokej a uvidíme, jaké jsou tvé šance to dotáhnout až do Jágrovy lajny. Nakonec nemusíme chodit daleko, tvé snažení v Amway skončilo za rok, přesto jsi nabyl dojmu, že bys mohl Amway vyučovat …. (kde se tohle rodí?). Vždyť i já, který s produkty nijak nepodnikám, o ní vím 100x víc, než ty.

    Stejně tak musí každý rozumný člověk na takovou otázku reagovat tak, že neví, kolik lidí doopravdy úspěšných bude, jako ani já nevím, jestli se k Jágrovi třeba náhodou nedostaneš. A nevím to proto, protože nevím, jak usilovně budeš v následujících letech trénovat. Proto nikdo nemůže předem vědět, jestli někdo jiný uspěje, nebo ne.

    Tvé demagogie, kterých je tu požehnaně, prostupuje jedna hlavní demagogická myšlenka. Toužíš po záruce úspěchu. Po garanci. Trváš na garantovaném čísle ve statistice.

    Jenže človíčku, nic takového NEEXISTUJE. neexistuje žádná záruka úspěchu ani statistické číslo, které nějak dokáže, že „ty uspěješ“. NE. Ale přesto po něm usilovně toužíš 🙂

    Proto také nelze garantovat, že spoluprací s firmou Amway uspěje každý. Neuspěje. Ale to není problém Amway, ani tohohle světa. To je holá zkušenost života člověka.

    Nechápeš zásadu a fakt, že je astronomický rozdíl mezi ZNÁT CESTU a JÍT PO NÍ. Znát, vědět totiž neznamená dělat to. A většina lidí, přestože zná a ví, tak bohužel NE-DĚ-LÁ.

    A to je celé světové tajemství úspěchu jednotlivců.

    Ať se člověk věnuje čemukoliv, uspějí jen ti, kteří cestu znají a jdou po ní.

    A TO JE CELÉ. To je veškerá záhada Amway, nebo čehokoliv jiného.

    Prostě je to tak, 99 lidí ze 100 nikdy nebude v Amway dělat to, co vede k Platinové, Smaragdové, nebo Diamantové pozici. NIKDY – ZAPIŠ SI TO.

    Ale jeden ano a o nic jiného nejde. Nic jiného se totiž nepočítá.

    Nechápu, proč by úspěšní obchodníci s Amway měli zakládat tradiční firmy. Ti tak maximálně investují, to jest rozmnožují vložené peníze ve formě investičního výnosu.

    Ty sám žádnou nemáš, nevlastníš, nemáš nejmenší tušení, co za řeholi to obnáší.

    Dřít se ve firmě se zaměstnanci 12 hodin denně, není životní styl, který člověk, který pozná na vlastní kůži životní styl Diamanta, dál ochoten žít. Mají finančně vystaráno a klasické majitelství klasických firem je přesně to, čemu se velmi rádi vyhnou.

    Nicméně minulost Diamantů není tajná. U každého je celkem známé, kde dřív pracovali a jaké a mnohdy velmi prestižní posty nakonec nechali svému osudu a užívají si nový životní styl.

    Já jednu takovou tradiční firmu mám a není to žádný med. Abych vyprodukoval pasivní příjem na úrovní Diamanta z Amway, musím zaměstnat zhruba 40 lidí (ale jiný třeba i 200) a ti všichni po celou dobu existence firmy, která musí být po celou dobu zisková, musí tvrdě pracovat na můj pasivní příjem. Nikoliv na svůj. Ale na můj. To je skutečná pyramida.

    Na rovinu říkám, že bych s nimi měnil okamžitě, jenže to nejde. Vybudovat Diamantový příjem v Amway je mnohem těžší, než se zdá. Je to tvrdá dřina, spousta učení, mnoho obětování, ale především, trpělivý růst osobnosti. Ani klasickou firmu bez ní nevybuduješ. Člověku bez osobnosti a bez silné vize nikdo věřit nebude. Tomu věř. Tedy kromě výjimek, jako jsi ty.

    Ty děláš poskoka tadyhle vedoucímu demagogické křížové výpravy proti Amway a zadarmo … velmi zábavné …
    —————-

    Amway je přes 50 let stará rodinná firma, působí na stovce trhů světa, dnes je pátý největší výrobce drogistického zboží na světě. Leadeři firmy jsou uznávaní manažeři, působí v elitních podnikatelských organizacích, zastupují ty nejznámější loga na světě. Tradice, základy, odpovědnost, špičkové výrobky, to vše ověřené v čase – ty „skomírající byznyse“.

    Není důvod, proč s takovou firmou nespolupracovat, pokud někdo chce. Proč si nesáhnout na svůj díl z těch 12-ti miliard USD za rok. Má zázemí, špičkový servis, dodržuje slovo za každé situace, má skvělou historii a pevné základy. To bys jako zkušený podnikatel okamžitě chápal, jako žvanil samozřejmě nikdy.

    Ano, já jsem výplachem skutečně prošel. HALELUJA!. Naordinoval jsem si jej sám. Podíval jsem se okolo sebe a na sebe a měl jsem volbu. Zůstat tam, ke jsem byl až do konce svého života, nebo svůj život změnit, zabezpečit a finančně zajistit svou rodinu a svůj život. A pochopil jsem, že bez výplachu mozku to nejde. Protože změna myšlení je naprosto nezbytný krok ke změně života. O tom ale ty nemáš ani páru.

    Jistě jsi už slyšel o definici šílenství. Dělat pořád stejně věci, ale očekávat jiné výsledky.

    Ty tady lidem hlásáš: ZŮSTAŇTE ŠÍLENÍ 🙂 Vrchol demagogie tady předvádíš ….

    Takže pokud chceš jiné výsledky, musíš začít dělat věci jinak. VČETNĚ MYŠLENÍ.

    Nicméně, co zase nevíš, (taky jak bys mohl) já jsem naopak člověk velmi otevřený a pochopitelně také zcela normální (nedoporučuji ti sklouzávat do představ, že snad ty jsi expert na posuzování, co je a co není, nebo kdo je a kdo není normální, zavání to velmi silnou nadutostí, pýchou a egoisnem a pozor, takové chování Bůh nenávidí obzvlášť intenzivně ….. ale jen ti to nedoporučuji, zakazovat ti to nehodlám) ….

    …. takže ti přeji přesně takový život a činnosti, jaký právě nyní žiješ a jeké právě nyní vedeš. Pokračuj v tom co děláš a jak přemýšlíš a hlavně z této cesty neodbočuj a nikdy nepřestávej. A věz, že za každé své počínání budeš na konci svých dnů po zásluze odměněn. Bez ohledu na to, jestli jsi tehdy (dnes) chápal co děláš, nebo ne. Na to se tě nikdo ptát nebude.

    Přeji ti velmi hodnotné životní zážitky.

    Tím končím, jak se říká, „tvá máma“.

    S Bohem.

    1. Ne, velké firmy nemají, protože neumí řídit velké firmy a ani je vybudovat. Je to jednoduchý. Stačí se podívat na Hassmanna a jelikož některé lidi od něj znám, tak ví, jaké „firmy“ mají. Jsou normální podnikatelé, nic víc, samozřejmě v hlavě mají, že jsou nadlidi. Tečka. Je to jednoduchý. Oni kdyby měli, tak by se dávno vykašlali na Amway.

     Jak říkal Ivo Toman o koučích, že žádný velký podnikatel nepotřeboval nějakého kouče apod. Přesně tak, jenom někteří „koučové“ se Vám budou snažit namluvit, že je potřebujete apod. To samé Amwayjáci.

     Na tomhle pánu je zajímavé, jakou představu o podnikání má. Když Vás vymelou na těch seminářích, tak si právě budete myslet, jak je všechno těžký, že je normální zkrachovat, málo kdo uspěje a další lži z těch knih a opravdu to můžete i zažít.

     Když jsem jako student dával brigádu pár lidem, tak jsem kolikrát dělal věci, které byly shodnými s přesvědčeními z Amwaye. Tenkrát jsem o tom nevěděl, že mě ty přesvědčení kontrolují a já dělám podle nich rozhodnutí. Takže ano, Amway dělají lidi, co pracují ve firmě 12 hod. denně. Ale to je jejich problém. Já znám spoustu lidí, co vydělávají statisíce měsíčně a nenadřou se. Akorát jak tihle Amway „podnikatelé“ hustí do mladých studentů dogma o tom, jak je všechno těžký v podnikání a vydělávat peníze taky, tak tomu mohou podlehnout, protože nemají žádný zkušenosti a může je to právě dovést do esoteriky, která slibuje všechno lehce, snadno. Podvědomí udělá, zařídí, přemění tyhle myšlenky na miliony a přitáhneš si to. HAHA. No a co se Vaší hlavou stane potom, to už Vám neřeknou. Klidně Vás to oddělá.

     Amwayjáci na těch seminářích lidi vymývají tak, jak je všechno těžký, složitý a mohou vytahovat různé příběhy, které ty lidi mají přesvědčit o tom, co říkají. A můžete dostat pocit, že je vlastně potřebujete, že potřebujete ty jejich knihy a Vy je začnete kupovat… úplně zbytečně a ještě si těma kecy zamotáte hlavu. A začne boj ve Vaší mysli. A oni Vám pak prodají knihu „Jak vyhrát zápas ve vlastní mysli“ (vymyšlený, ale nějaká podobná kniha tam je).

     1. Jo, takže asi takhle o těch jejich školení. Pokud jste vymletí, to znamená, že jste přijali nějaké lži z Amway školení, tak klidně nebudete schopni reagovat na nějaké fakta, statistiky a budete klidně dál tratit v Amway „podnikání“.

      Myslíte, že někoho z našich býv. uplinů zajímalo, že jste tam akorát tratily? Ne, je jim to jedno. Přesto jsem měl za to, že jsme byli kamarádi. No, poznal jsem to zpětně, že jsem jim ukradený.

      Jim nejde o to, abyste v Amway vydělávali. Opravdu ne, jim jde akorát o to, abyste chodili na semináře a kupovali jejich CD jako „Podvědomí“, kde žvaní o tom, že máte podvědomí a díky němu se vydělávají miliony. Je to takhle nastavený a v mém případě jsem se setkal pouze s ovečky, co nepřemýšlí a jsou pevně přesvědčení o těch hloupostech a lžích, co je tam učí.

      A také, na co utočí, je pýcha člověka. Lehce můžete zpyšnět a začít si myslet o sobě více než je zdrávo kvůli těm CDs, knihám. Jednoduše Vám vtlučou do hlavy, že jste něco více, odbočili jste z řady, něco děláte pro děti apod.

 32. Teď rozepíši, co se stane s Vámi, pokud začnete hltat ty bláboly. A ověřit si to můžete na myšlení komentujících Amwayjáků.

  Když začnete dělat Amway a jezdit na semináře, tak protože máte v pořádku myšlení (zdravě uvažuje apod.), tak Vám některé věci přijdou divné. Nebudete s nimi souhlasit například v tím, že máte být pořád vytrvalý v Amway apod. Logicky je nesmysl dělat něco, co Vám nevynáší. To jen tak pro příklad. Já například pak chodit za mými „kamarády“, co to dělali XX let a oni na mě, že je to multimilionář a tím mi podsouvali to, že já jsem nic nedokázal a on „bohatý“ má pravdu. Je to vedený tak, že Vám podsouvají to, že je dobré poslouchat ty „bohaté lidi“ … protože Amway dělají XX let, mají kdesi cosi apod. – tímhle se začínáte zbavovat vlastního přemýšlení a úsudku. Najednou necháváte druhé lidi přemýšlet o tom, co si máte myslet apod. Pokud se necháváte dále vystavovat jejich žvástům, tak dopadnete tak, že zcela budete naslouchat každému nesmyslu, co tam řeknou. Protože to taky vedou tak, že bohatí jsou chytří a ostatní hlupáci. Tak si začnete myslet, že pravda je něco, co si kdo myslí , a důležité je, kdo to řekl. Bohatí mají vždycky pravdu. Ostatní jsou chudí, lžou a já nevím, co ještě.

  Když se začnete dívat na internet a zjistíte, že tady jsou lidi, co to kritizují, tak s tím většinou půjdete za uplinem (on přece ví, jestli to tak je) a on Vám na to odpoví. Mně to zesměšnil a dál se se mnou o tom vůbec nebavil. A pokud jste dál vytrvalý v Amway a posloucháte CDs a jste zpracovaní, tak pokud načtete něco,co je pravda a nabourává Vám to Vaši představu o skvělým Amway byznysu, tak to také začnete zesměšňovat, nebo schválně tomu nebudete věřit a budete narážet na autora, že je to chudák apod. A jelikož v Amway se učí lži, tak si to začnete pravdy o Amway vysvětlovat svými lži. Tady jsme u toho, že jste se naučili sami sobě lhát. A samozřejmě některé fakta o Amway absolutně ignorovat a věřit jenom tomu, co je pro Vás dobré a to je pouze to, co podporuje Amway.

  Jinak sám Hassmann se chlubil, jak zesměšnil psychologa, který mu řekl, že manipuluje s lidmi. On mu na to řekl „Ale oni jsou pak bohatí..“ A smál se a my, tehdy Amwayjáci, také. Takže asi takhle. Oni dokáží skvěle ztrapňovat lidi apod. dělají hlavně proto, protože přijali přesvědčení z těch lží, které do nich pumpují.

  S tím se pojí i to, že oni člověku, co například Amway dělal a spíše mu to uškodilo, tak jemu se vysmějí, napíší, že je to kritik, chudák, člen sekty, nic nedokázal. Tohle je jejich myšlení a to je z těch CDs a seminářů. Velmi často také ty věci překrucují a vytahují si věci podle sebe a dělají z autora blbce apod. Takhle se můžou přesvědčovat o tom, co chtějí věřit. Takhle jsem to měl já jako člen Amway a co se dívám do diskuzí, tak to mají Amwayjáci taky.

  Proč máte poslouchat CDs stále dokola? Oni ví, že pokud budete poslouchat ty jejich cinty o tom, jak se nikdy nevzdali a pořád snili a dnes to mají, tak to na Vás bude působit. Dříve nebo později Vám to začne měnit smýšlení. A to je cíl těch CDs.

  Další příklad love bomambardingu je ten, že kluk, co udělá například 3%, což je maximálně 500,- na A/R účtu, tak jde na podium, představí se a lidi mu tleskají. Tím se upevňují vztahy a člověk zjistí, že Amway mu dává něco, co mu jeho okolí nedalo. A může začít upřednostňovat Amway komunitu před jeho kamarády, kteří ho vlastně vůbec nepodporují a kritizují to, co dělá.

 33. Co se týká okultní literatury typu – Jak člověk smýšlí, Jak myslí milionáři a další žvásty o tom, že své myšlenky dokážete přeměnit v realitu, že máte podvědomí, které to dělá apod. Tak tímhle se dostáváme k tomu, proč většině není divný, že tam tratí. Takový člověk si to může vysvětlovat těmahle nesmysly a bude dál Amway dělat a tratit, dokud své podvědomí nepřeprogramuje.

  Je to samozřejmě lež a jsou to nesmysly, ale člověk, co to začne hltat může to brát tak, že takhle funguje svět a takhle jsou lidi bohatými a vydá se na tuhle slepou cestu. O okultismu je na internetu napsáno mnoho, většinou od současných křesťanů, co si tím prošli.

  Kromě toho, že Vám démoni, pro Vás vyšší síly, podvědomí něco splní, tak začínáte být neobvykle citlivý na to, co kdo řekne. Máte v hlavě, že ty myšlenky za všechno mohou apod. A můžete se takhle stranit lidem a vybírat si ty, co Vás „podporují“, nebo co smýšlí správně. Taky dostáváte pocit, že máte „tajné“ vědomosti. Že je nikdo neví a může Vás to v tom praktikování a čtení těch nesmyslů udržovat. A jelikož jsou ty učení mimo realitu, tak Vás to tam i dostane. Pak nebude Vám dělat problém psát tady žvásty o tom, co by bylo, kdyby bylo apod. Autoři, kteří jsou doporučováni Setzer tak mají právě své názory na byznys apod. postavené na těchto naukách. A je samozřejmě na Vás, jestli chcete využívat „nějaké“ síly pro svůj prospěch. Mohu Vám říct, že se Vám to nevyplatí. Jelikož jde o docela nový směr, tak na internetu jsem neviděl, že by někdo napsal své zkušenosti, ale jsou tam svědectví bývalých kartářek, čarodějnic, mágů a dalších lidí, co dělali esoteriku. Je to podobný.

  1. Tohle bych třeba nenapsal, ale jelikož jsem byl už zpracovaný a důvěřoval jim a ne sobě a nepřemýšlel o tom, tak jsem sklouzl do těchto nesmyslů a okultismus jsem dělal a píši to kvůli těm, co tyhle věci nechtějí dělat. Pokud máte problém se postavit tomu, co oni říkají a důvěřovat sobě, tak se obraťte na psychologa a řešte to. Ono pokud budete pátrat po pravdě,cenit si jí, tak Vás to z těch lží přijatých z Amwaye dostane taky.

 34. V podstate neustale meles naprosty hovadiny o manipulaci, jako bys ty sam ji nebyl od narozeni az do smrti kazdodenni soucasti.

  Neodpovidat na otazky a vyhybat se dotazum je take manipulace, stejne jako nezverejnovani prispevku (vcerejsi nebyl doted zverejnen a ani nebude). Ceho se bojite?

  Blog, ktery je od zakladu jednou velkou manipulaci, kritizuje manipulaci.

  No neni to k popukani? 🙂

  Davas tomu energii vetsi nez DonKychot, oba vime, jak dopadl a vubec nic tim neziskas. Nezbyva nez doufat, ze te to alespon bavi.

  1. Samozřejmě. Všichni jsme zmanipulovaní a vymytí již od narození. To jsem rád, že jste nám to řekl. Nevěděli bychom to. Je to velmi přínosné slyšet od člověka,co prošel výplachem v Amway. Jinak na Vaše příspěvky nebudu reagovat. Myslím si o Vás svoje a s tím výplachem jste na tom stejně jako ACZ.

   1. Člověče, přečti si po sobě ty své věty a „myšlenky“ a pomysli, jak jsi domýšlivý a nadutý pýchou.

    Co má jakože znamenat, že ty si o mě myslíš svoje? A co jako? Mám se teď jako zhroutit? Nebo tě prosit, abys to přehodnotil? Nebo co očekáváš, když to píšeš? Kdo si k sakru myslíš, že jsi?

    Jistěže nevíš, že jsi manipulován a vymýván, ale také sám manipuluješ a vymýváš od narození, co má znamenat tenhle tvůj nadutý postoj? jakože ty tomu nevěříš? Opravdu ne?

    Pak ale nevíš ani co je to vlastně ta manipulace, ani to vymývání … a jen znovu a opakovaně a bohužel značně samolibě a nadutě žvaníš o něčem, o čem nemáš ani potuchy …

    1. Jejda. Normálnímu člověku dojde, že když tady píši o tom, co se v Amway děje apod. a mám na to svůj názor a na lidi, kteří jsou vymytí, tak že si s nimi asi nemám co říct a jejich lži mě nezajímají. To znamená, že si o nich myslím svoje.

     Nechápete to pořád, že já moc dobře vím, co máte v hlavě. Mně to ale nezajímá a psát mi to taky nemusíte.

     1. Opět demonstrace nadutosti a pýchy.

      Ale ty nevíš, co se v Amway „děje“, ty si to jen bláhově myslíš, že to víš. Bohužel veškeré tebou prezentované prezentované indicie jednoznačně dokazují, že jen žiješ ve vězení vlastních doměnek a úvah.

      A svojí další prezentací, že ty o těch druhých víš všechno, víš co mají v hlavě a především prezentací „no co ty si o nich mymslíš“ …. to celé jen podepisuješ 🙂

      Připomínáš mi obsah té veselé a přesto velmi trefné písničky od Barborky Polákové – Nafrněná. Pusť si ji na You-tube a párkrát si poslechni slova. Možná, ale jen skutečně možná, se vnich uvidíš.

 35. Lee:

  Nepochybuj o to, co jsi napsal! ACZ/XYZ ti chce vnutit myšlenku, že chyba je na tvé straně, že ty seš ten špatný… Je to velký demagog.

  1. No to ani omylem, probůh hlavně ať toho nenechává a nepochybuje o sobě! To jsem přece napsal zřetelně, naopak! Mnohem více energie a také volného času, by do „toho“ měl vložit.

   Myslím, že pravidelná demonstrace s kartonem zavěšeném okolo krku s něnakým tím varovným nápisem „Amway je Satan“ hodně tlustým fixem, před centrálou Amway v Praze, by určitě bylo dalším velmi užitečným a velmi efektivním krokem.

   Karton rád poskytnu sám, i špagát okolo krku.
   ————–
   Já jsem tedy demagog, no budiž, pro tebe rozhodně jsem, když si to myslíš, no ……. ale to TY tu mažeš (zabraňuješ zveřejňování) příspěvky, admine 🙂

 36. Všichni kdo se dopouští záporného postoje ke všemu kolem sebe,neznají skutečnou pozitivní hloubku vědomostí znalostí a zkuseností je to jinak,ještě se o tom hodně dozvíte… tak zatím malej hagís :o)

 37. Jinak se můžete podívat na Reportéři ČT – Pyramidové hry pro důvěřivé Čechy. Jedná se o firmu European Success. Podobné vymývání mozků jako v Amwayi. Mrkněte na to, akorát v Amway je to více propracované.

  LIVE SHOW s Romanem Hassmannem, tam jsem napsal pro lidi, co dělají Amway a kterým není jedno, jestli věří lžím, aby si zkontrolovali, co přijali z Amwaye za přesvědčení, jsou tam otázky, které Vám pomohou dostat z těch lží, co Vás ve skutečností kontrolují. Rozepíší sem další.

  V Amway Vám říkají, že Vám okolí nepřeje, protože Vás odrazují od Amwaye a od snů, které byste si tam mohli splnit.

  26) Položte si otázku, chtěli byste mít za kamarády lidi, co Vás budou podporovat v nesmyslech, ve věcech, kde budete tratit? Tratíte?

  Oni Vám říkají příklady, kdy někdo vydržel i přes nápor okolí a vydělává tam peníze. Ale to jsou jednotlivci, už Vám neřeknou, že tam je většina lidí, kteří odolávají okolí a dál tratí.

  27) Kolik lidí si splnilo sny ve vaší skupině z Amwaye? Kolik jich je, jak dlouho dělají Amway, kolik tam utrácí?

  Na těch seminářích je jedna část vyhodnocování výsledků. Lidi chodí na podium, kde říkají, kolik zaregistrovali lidí, dosáhli procent. Lidé jsou šťastní, když tam chodí, lidi jim tleskají za to, že firma Amway jim poslala na A/R účet 350 Kč, nebo pár tisíc. Oni argumentují tím, že je chtějí ocenit a že je to americký styl podnikání. Je to nesmysl. Kolik firem v USA oceňuje lidi za to, že vydělali pár stovek, tisíc za měsíc?

  Ten význam, proč to dělají, je hlubší. Všiml jsem si to tenkrát na sobě ve svém myšlení. Po čase vymývání Vám tyhle směšné peníze přijdou jako velké, budete se cítit, že jste úspěšný, že jdete správně a nepřijde Vám to divné. A to je ten problém, to je to, co Vás tam bude držet a Vy se pak můžete i odsuzovat, že si nezasluhujete vydělávat větší peníze i jinde v podnikání, protože je to proti tomu, co guru učí. A nebo taky si můžete myslet, že

  Dívejte se na ovoce a přemýšlejte o všem, co Vám tam říkají, protože pokud nebudete, tak Vás to bude ničit.

  Dále po návštěvách seminářů můžete mít pocit, že pravda je něco, v co se dá věřit. Také říkají, že musíte stále věřit, že budete úspěšní, takže poté můžete mít pocit, že Vaše víra je špatná. Není to tak. Oni hltají nesmysly o tom, že máte podvědomí a že pokud máte víru, tak Vám sny splní, že si ty věci přitáhnete apod.

  V dílu Pyramidové hry pro důvěřivé Čechy si můžete všimnout, jak ředitel European success tvrdí, že když vstupoval do téhle firmy, tak nevěděl skoro vůbec nic, jen důvěřoval a neremcal. A argumentuje na to, že lidi mají dostatek informací o té firmě předpokládám po nějaké prezentaci a říká, že když si jako majitel vozů BMW taky neví, jak ta firma funguje. Oni se takhle přesvědčují a lžou sami sobě a pak jim nedělá tahle nesmyslně argumentovat a nemít výčitky svědomí, že neříkají všechno. Podobně to mají guruové v Amwayi. Oni si taky nalhávají, že když o Amwayi neříkají všechno, tak je to pro Vaše dobro, protože by Vás pak odradili a např. Vy byste si nemohli splnit sny. Je to u kontaktování, kde se taky mlží, či odvolává na to, že se to musí vidět a nejde to říct po telefonu.

  Každou manipulaci, lhaní si odůvodňují tak, aby neměli výčitky svědomí a jelikož mají sami z těch CDs vypláchlé mozky, tak věří, že pravda je vlastně všechno, čemu člověk věří, že pravda je. A negativní věci, to že tam lidi tratí si vůbec nepřipouští a mohou si to samozřejmě sami odůvodňovat nějakými lžemi.

 38. Pokud je mi známo, v roce 1971 posuzovaly americké úřady systém Amway, tedy multilevel marketing. Byl uznán zcela legálním. Od té doby existuje celkem 7 mezinárodně uznávaných variant MLM. Nepleťte si, prosím, s „letadlem“!!! Každý výrobce má přece právo rozhodnout se, jakou cestou nabídne své výrobky konečným spotřebitelům.
  Když si koupíte jakýkoliv výrobek v klasické drogerii, řešíte, že část Vašich utracených peněz jde na nájem za obchod, část na výplatu prodavačce, část na státu a třeba 1 korunou jste přispěli majiteli na živobytí nebo „nedejbože“ na dovolenou?
  Na Vaší spotřebě MUSÍ VYDĚLÁVAT (jinak by to nedělal) výrobce, dopravce, obchodník, který Vám ho prodá, prodavačka, která Vám ho namarkuje (tu ta práce taky živí, i když mizerně). . . V ceně výrobku je zahruta jak reklama v TV, tak ty „otravné letáky“ ve schránce a co já nevím, co ještě?
  I na tom, že si doma pustíte studenou vodu z kohoutku, někdo vydělává. To opravdu chceme všem těm lidem závidět?

  zdravý selský rozum, přátelé . .

  PS- Zajímalo by mě, jestli náhodou neexistuje sekta „kupujeme jen to, co vidíme v televizi“ :-DDD

 39. Jedna věc, co jsem si všiml u lidí, co jsou v nějaký sektě. Kopou kolem sebe a říkají, že nejsou, že všichni kecají, lžou, závidí, jsou hlupáci. A tohle se netýká jenom Amwayáků. Přesně tak, jak jim napovídali na seminářích, školeních, shromážděních.

  1. Ty jsi vážně vrcholný manipulátor s fakty 🙂

   Když někoho obviníš, že je sektář a on není, tak se logicky brání. Ty ale manipulativně přirovnáváš běžnou obranu před lží za „kopání kolem sebe“.

   Sorry, ale člověk málo kdy potká tak vybrakovanou hlavu, jako seš ty …. bytost, která není sto rozeznat a především pochopit skutečné rysy a faktory, definující skutečnou sektu. Přitom odborných materiálů ke studiu je na internetu docela dost. Ale Vás samozvané „inkvizitory“ spojuje jedna zásadní věc, nikdy nestudujete fakta …

   Zajímalo by mě, koli lidí z různých sekt už jsi v životě potkal, zkoumal je, hovořil s nimi a pod. Není těžké postřehnout, že jedinou údajnou „sektu“, se kterou ses v životě náhodou střetl, je Amway … což ti bohužel naprosto stačí k tomu, abys blinkal do éteru rádoby odborné teze o sektách 🙂

   Takže použiju tvá slova na závěr svého příspěvku a glosuji:

   Jedna věc, co jsem si všiml u lidí, co na internetu žvaní o Amway, je, že o ní vlastně neví vůbec nic … a pokaždé, když je jim to velmi snadno prokázáno, kopou kolem sebe a říkají, že všichni kecají, lžou, jsou zmanipulovaní a svázáni do sekty.

   Pěkný den všem.

 40. 😀

  Ukázkový případ. Argumentuje tím, že na netu je spousta info o sektách a že já o tom nic nevím a odkazuje na nějaké materiály. Tak pro ty z Vás, co o sektách nic neví, tak si je nastudujte. Tihle sektáři spoléhají na to, že to studovat nebudete a spokojíte se jenom s tím, co Vám řekli. Normální člověk by nikdy neodkazoval na něco, co nemá nastudováno a o čem nic neví, ale sektář Vás klidně někam odkáže a tím Vám dává pocit, že mu jde o Vás, že ví o čem mluví, že nemusí lhát apod.

  Oni takhle argumentují i o tom, jak mnoho se od nich můžete naučit, že podnikají apod. Raději si vše ověřujte a nespokojte se s tím, co řekne guru, kamarád apod.

 41. ja dělam Amwej dva roky a vidělavam 100 tisic měsičně a nekdy i 150 a to mám jen zakladny školu! A o prazdninach budu kupovat Ferari. PS. Porše a vilu už mam.

 42. MLM je zapotřebí tam,kde musíte prodávat,interakce tam kde si nakupujete pro sebe,krásně jednoduchý…

 43. Ahoj, clovek nema nejaku dobu internet a uz sa to tu zaspamuje cele. Letmo som si to precital, zasmial sa a odpoviem na jednu otazku. Niekto sa pytal, aku mam strukturu. Asi pred tyzdnom som zaregistroval moju 3. vetvu. Takze som na 9% s 3 vetvami 🙂

  PS: Neda mi nenapisat, ze naozaj nechapem tolku negativitu a takovu vojnu, ktora tu pretrvava a ktoru ludia ako XYZ a jemu podobní zaviedli. Velmi sa mi psacil vyrok Majka-y, pisala o tom, ze v nasom svete vzdy niekto na niecom zarobi, ano. A co? Ved predsa, co je mna po tom, ze ci niekto na niecom zarobi? Nech si zarobi, ked umoznuje ludom kupit si jedlo, tak nech na tom zarobi. Ja budem ludom umoznovat a davat podnikatelsku prilezitost a ano, casom na tom zarobim. A co jako? 😀 Proc to asi delam? Preco to delaju vsetci ti ludia na svete? Preco cinan v cinskej vesnici pestuje ryzu? Ano, spravne, aby si zarobil a mohol si zase od niekoho kupit maso k tej ryzy. Presne takto jednoduche to je. A vy tu z toho delate, akoby to bol strasny pruser, ako by to bol strasny rozdiel, ze ostatní ludia zarabat mozu a amway-aci nie, lebo to je manipulace, okradanie a neviem co vsetko. Ked sa na to tak chcete pozerat tak ano, vzdy si najdete dovod, preco to je manipulace, okradani, neviem co vsetko. Keby som chcel, tak si absolutne za kazdych okolnosti a situace najdem dovod, preco ten cinan, ktory pestuje ryzu, okrada ostatnych susedov, ktori treba ryzu nepestuju. Nie som ale taky blazon, aby som si takuto myslienku do hlavy daval 🙂 I suggest u do the same…

  1. Klasický výplach z CDs. Třeba Vám jednou dojde, že ty lidi okrádáte o čas a peníze. Můžeme hádat, proč jste nenapsal, kolik vyděláváte po 1 roce a Vaše statistiky….a statistiky těch, kterým jste nasliboval na plánu splnění jejich snů, když budou v Amway makat.

   Jinak pro ostatní. Pokud budete číst příspěvky lidí, co dělají Amway, tak se více méně shodují. Proč? Protože všichni prošli výplachem, který je na seminářích, CDs a v některých knihách, které jim tam prodávají.

   Takže nikdy nejde o názory jednotlivců. Ty lidi nemají vlastní názory, akorát papouškují to, co je naučili na seminářích. Jak radí Hassmann – vymýt si mozek za cenu slibovaného zisku, neposlouchat sám sebe, ale poslouchat je.

   Pro takové lidi, co se takhle sami sobě a druhým naučí lhát pak nedělá problém tady tvrdit, jak je Amway normální, že manipulace je všude apod. Krásným příkladem je demagog ACZ, XYZ.

   Těch důvodů, proč člověk takhle začne lhát sobě, druhým je více. Jednou z těch věcí je i love bombarding. Neustále se Vás snaží přesvědčovat, jak Vám ty jejich kecy pomůžou, jak budete mít čas na rodinu a další řeči, úsměvy apod. Člověk, který nic o tomhle neví, nepřemýšlí nad tím, co tam říkají, tak se lehce může nechat oklamat a schválně se držet těch lží, co ho tam učí, protože si myslí, že mu to pomůže. Takhle se může dostat i do praktikování magie, kterou tam vyučují a přesvědčují tam lidi, že peníze budou mít, když si „naprogramují“ svojí hlavu.

   Oni samozřejmě díky tomuhle webu a dalším stránkám ví, že Amway je sekta, že lidi dopadají špatně, akorát to začli ignorovat, namlouvají si, že nejsou, že všechno tam je normální, že chtějí jenom vydělávat, že lidi nic neví o manipulaci a motivaci apod. Můžete taky vidět, jak nezodpovědní lidé v Amwayi jsou. Jak říkám já, nezáleží jim na ostatních.

   Takže Vy, co to děláte, tak vězte, že přijde doba, kdy ti, které jste zaregistrovali, půjdou proti Vám a kamarádi už nebudete. Uděláte si akorát špatné jméno, nic víc. A pokud i Vy odejdete, tak Vám pak třeba někdy dojde, že jste lidi akorát obrali o peníze, kamarády, rodinu a nebo to může dojít i dál k rozvodům, návštěvy psychiatrů apod. A mohu Vám říct, že byste byli radši, kdybyste nikoho nezaregisrovali a byli zde neúspěšní.

   1. Život není o statistice. To ti ještě nikdo neřekl? Skutečně ne?

    Výplachové příspěvky tu dokládáš pouze ty, děláš to schválně s jasným cílem a na objednávku. Zdroje jsou známé a veřejné.
    ————
    Odprezentovat někomu příležitost je podle tebe „okrádání o čas a peníze“ …??

    Bože ty jsi skutečně těžký mindrák a totální negativec.

    Kdykoliv v jakémkoliv životě kohokoliv, kdy došlo k nějaké změně, posunu, růstu, vždy to začalo tím, že dotyčný se s něčím seznámí, posoudí to a rozhodne, jak s nově nabytými informacemi naloží. Ono to totiž v životě ani jinak nejde.
    ——–

    „Takže Vy, co to děláte, tak vězte, že přijde doba, kdy ti, které jste zaregistrovali, půjdou proti Vám a kamarádi už nebudete. Uděláte si akorát špatné jméno, nic víc.“

    HAHAHA 🙂

    Ti, co se zaregistrovali, nic nedokazují. Statisticky je situace taková, že cca 8 z 10-ti zaregistrovaných svoji registraci do roka zruší (resp. ji neprodlouží) = zcela svobodné rozhodnutí a zcela svobodný svět, tudíž ŽÁDNÁ SEKTA, ty manipulátore!

    Byznys je o tom, co děláš a jaké z toho máš výsledky. Registrace není nic. Výsledky jsou až s obratem, pravidelným obratem a ten je možný pouze s mnoha spokojenými zákazníky. Obrat cca 10 miliard USD dokazuje, že spokojených zákazníků je docela dost. A další přibudou. Proč by také ne, produkty Amway jsou špičkové kvality a neustále přibývají nové a staré jsou modernizovány.

    Dobrý obchodník neřeší ty, které o jeho produkty nestojí, to je naprostá a zbytečná ztráta času. Řeší ty, které jeho produkty zajímají, mají je rádi a chtějí další. Těm věnuje svůj čas a znalosti.

    Tak zlý člověk jako jsi ty, je skutečně málo kdo. Kdo ti nakukal tu pitomost, že lidé „vědí“ že Amway je sekta díky těmto stránkám? Ty snad znáš někoho, kdo nakupuje pravidelně produkty Amway, nebo s nimi dokonce obchoduje a zároveň „ví“, že Amway je sekta? To jsi skutečně tak hloupý?

    Lidé vědí, že je něco sekta, až to skutečně zjistí na vlastní kůži a ne když jim to „někdo řekne“ …. notabene někdo, koho v životě neviděli a nemají nejmenší tušení, jaké má zájmy a co sleduje.

    A tvrdit, že je Amway sekta, po cca 55-ti letech historie Amway, která působí legálně po celém světě a je prověřená časem i zákony, je uznávanou společností napříč byznys spektrem, získává pravidelně nejvyšší světová hodnocení a ocenění v oblasti výzkumu, vývoje, nebo třeba charitě, která je partnerem UNICEF, CASP, IADSA, FSE, AOP, AMCHAM, sportovních klubů, jako třeba Inter Milán, …… to skutečně může tvrdit jen člověk, který to dělá schválně.

    1. Díky za komentář. Jsem rád, že píšete.

     Pro ostatní:

     Pozorně si přečtěte co napsal a přemýšlejte u toho. Nebudu mu odpovídat, protože vím, že je to sektář a on sám se dobrovolně rozhodl věřit lžím. Takový lidi dělají Amway, jsou velmi přátelští, usměvaví a mohou Vás povzbuzovat v životě. Pokud si nastudujete více o manipulátorech, psychopatech, tak lehce přijdete na to, proč to dělají.

     Někteří z nevědomosti, ale většina to dělá proto, protože je baví manipulovat s lidmi, hrát si s nimi, dělat si s nimi, co chtějí. Baví je to dělat z nich idioty. Často v domnění, že oni sami jsou ti, co na to přišli, ve vlastní mysli jsou něco více apod. Vím o člověku, který vedl jednu sektu a on sám mi řekl, že „to oni byli debilové“, že jim vždycky něco řekl a oni „ano ,je to tak, ano ano“.

     Manipulátoři jsou kolikrát chytří lidi, mají věci promyšlené. Cíleně si Vás dovedou tam, kam chtějí. První co udělají je například to, že mají velmi přátelské chování. To Vás jistě zaujme na Hassmannovi. Oni ví, že tohle je klíč k tomu, aby si s Vámi mohli dělat, co chtějí. Naváží tak důvěru. Ale poté Vás začnou např. v Amwayi vymývat. Vždycky pro Vaše blaho. Jak jinak. V ostatních sektách to může být kontrola mysli pomocí strachu, kdy ten člověk např. nechce jít proti guruovi, i když ví, že říká lži, jenom proto, že je něj guru velmi přátelský a velmi toho pro něj udělal. Neklade odbor. Cítil by se špatně, když by mi něco řekl apod. a tak poslouchá a dělá to, co se po nim chce.

     Tyhle sekty i v Amwayi používají k ovládání lidí všeobecně rozšířené přesvědčení, hodnoty lidí ve společnosti. Jako například to, že útočí na Vaší rodinu a na Vás, že jako zaměstnanec jste „nic“ podle CASHFLOW kvadrantu, který ukazují na plánech. Neřeknou Vám to, ale tím ,jak to ukazují apod., tak si to lehce sami domyslíte. A tím ve Vás vyvolávají pocity méněcennosti a poté Vám nabídnou řešení. Pracuje takhle i firma OVB, kde se dělají plány o tom, co když se Vám něco stane, co budete dělat apod., aby Vám prodali životní pojištění nebo něco takového. Kolikrát mohou používat příběhy lidí, co se staly, abyste se rozhodli koupit jejich produkt, nebo v případě Amway, vstoupit.

     To je důvod, proč většina Amwayjáků ať už současných, nebo bývalých nemá rádo kritizování něčeho. Pomocí těch příběhů o úspěchu, neúspěchu, co jim tam říkají dostávají pocit, že kritika je něco špatného a že kdyby tam ten přestal a nevytrval, tak by nebyl dnes úspěšný apod., i když se jedná úplně o něco jiného než dělání Amwaye. Oni srovnávají Amway s klasickým podnikáním. Pletou do toho věci, které je nesmyslné srovnávat, ale bohužel člověk, který nepřemýšlí, tak jim to věří.

     Většina lidí lehce podlehne tomu, když manipulátoři útočí na pýchu člověka. To znamená to, že Vám začnou v tloukat do hlavy věci, že všechno dokážete, že máte na to, nevzdejte se, nejdi s davem apod. A takový člověk pak nedbá na zkušenosti lidí, co si tím prošli, protože by mu přeci tak přátelští lidé nelhali a hlavně, vždyť ho podporují. A to manipulátor ví, že když si takhle lidi budou vést, tak je v těch jejich bludech, které mohou přijít pozvěději, budou držet a například profitovat.

     1. Člověk, který tyhle věci nezná, tak lehce uvěří tomu, co oni říkají a to jsou například i útoky na jeho osobu. Chyba není v člověku, vždycky je v těchto případech chyba v těch členech sekty.

      Mně se to tenkrát stalo, že některý věci, co tam tenkrát na semináři mleli, tak byli mimo a já tenkrát šel za jedním a říkám mu to a on útočil nepřímo na moji osobu. Já tenkrát udělal chybu v tom, že jsem uplinovi uvěřil a potom už jsem se v Amway vezl….

      Oni na osobu těch Amwayjáků útočí nepřímo skrz příběhy o kriticích, neúspěšných lidech apod. a lidi to logicky berou na sebe. To je to, o čem mluví Hassan, že důvod, proč si bývalí sektáři nestěžují je kvůli tomu, že mají zničené sebevědomí. Bojí se je kritizovat aby je někdo neshazoval, neurážel, neměl řeči o tom, kdo je a co si to vůbec dovoluje kritizovat tak „úspěšné“ lidi.

     2. Typický manipulátor napíše:

      „Takový lidi dělají Amway, jsou velmi přátelští, usměvaví a mohou Vás povzbuzovat v životě.“

      Takže pozor, občané !!!! Pokud Vás někdo v životě povzbuzuje, je k Vám přátelský a je usměvavý, tak je to zločinec a sektář !!! Rodiče nevyjímaje … 🙂

      Normální totiž přece je, když Vás nikdo nepovzbuzuje, když se lidé okolo Vás jen mračí a rozhodně nejsou přátelští!

      To jsou ti praví správní a normální lidé, které hledejte a buďte pokud možno jako oni, nepřátelští, zamračení a neteční …. nebo alespoň jako tuhle pan LEEEEEEE …. lžete jako když tiskne!
      ————
      ————
      ————

      A teď na rovinu. V této „kauze“ jde o jedinou věc, jediný cíl.

      TROLLING.

      Pan LEEEEE má za úkol vyprovokovávat diskuse, aby na portálu pro jeho „majitele“ vznikal profit z reklamy!

      A to je celá ZÁHADA okolo Amway!

      Pěkné svátky všem, … i jemu ….

 44. Myšlenkové pochody vymytých členů jsou velmi jednoduché.

  Co podporuje jejich byznys je OK, ostatní je špatně. Učí se to ignorovat, nebrat v potaz, zesměšňovat, zpochybňovat (nastudujte si jejich komentáře). Tenhle styl myšlení mají přijatý ze seminářů a CDs.

  Například o lidech, co mají špatné zkušenosti s tímto podnikáním si myslí, že to jsou lidi, co neuspěli, proto si stěžují, nebo závidí. Čumí jenom na TV, debatují v hospodách apod. Někde na webu bude video, kde Yager zesměšňuje zaměstnance, možná i kritiky. A těch řečí je tam opravdu hodně a oni si podle těch řečí na CDs všechno odůvodňují. Nepřemýšlí u toho sami.

  Jak píše Admin, mají černo-bílý pohled na svět.

 45. Lee, ty musíš byť veľmi neúspečný človek v živote. Ale dobre ti tak, zaslúžiš si to. Pretože ak takto vedome na všetko v živote okolo teba len ukazuješ prstom, tak sa nedivím, že si uplný úbožiak vo všetkom, čo robíš. Zamysli sa nad sebou. Ľudí ako si ty fakt nikto nema rád… Myslel som, že ukážeš nejakú konštruktívnu kritiku, ktorá by bola aspon na nejakých faktoch založená, ale ty si vkuse brbleš len jednu a tú istú básničku o knihách, CD-čkách a seminároch. Ty proste nechápeš, že bez motivácie ľudia nevystúpia zo zóny pohodlia. Nechápeš to asi pre to, lebo sa sám v živote nedokážeš motivovať a ani nikomu nedovolíš, aby to urobil za teba. To je ale už tvoj problém, musíš si sám vstúpiť do svedomia a nie kritizovať kvôli tomu Amway, alebo čokoľvek iné. Niekto múdry kedysi povedal, že chybu najprv musíš hľadať sám v sebe a až potom v ostatných veciach. Dal by som ruku do ohňa, že ty si toto nikdy neskúsil a preto si tam kde si. Doma na PC, písajúc vedome negatívne príspevky proti všetkému. Namiesto toho choď a skús pohnúť zadkom a niečo produktívne robiť, čo ti pomôže sa odbremeniť od tejto mentálnej zaostalosti. Ľudia ktorí makajú, totiž nemajú čas plakať, ako je všetko naprd, oni svoju trošku voľného času radšej využijú na odpočinok a relax. Tvoj problém je, že máš príliž veľa toho voľného času a už ti to lezie na mozog. Fakt nechápem ako môžu nejakí ľudia aj proti všetkým faktom, ktoré vedia o danej veci a vedia, že ostatní ich tiež vedia, sa snažiť ich všetky popierať jednou vymyslenou vecou a čakať, že ostatní im uveria??? Si fakt trapny

  1. Není ti trapný i po tom všem, co ses dozvěděl o Amway, být součástí těchto šmejdů a dál okrádat svoje kamarády?

   Klidně mi napiš, kolik vyděláváš a kolik peněz vydělali tvoji kamarádi, které jsi zaregistroval a kolik jste do toho narvali peněz než budeš zase psát svoje cinty o tom, že jsem chudák, kritik a nic jsem nedokázal.

   To ti nezáleží na tom, že někomu můžeš zničit život ???

   1. Pro Vás, co děláte Amway. Vytřou si s Vámi zadek poté až procitnete a budete je kritizovat za neetické chování, vymývání mozků a peníze, které jsem tam narvali, neuvidíte.

    To ještě nepíši o tom, že Vám peníze budou jedno, pokud přijdete o manželku, přítelkyni, která se to, co děláte, nelíbí.

    Ano, ti, o kterých jste si mysleli, že to jsou kámoši, co Vám radí dobře….přesně tohle se stalo mě od jednoho šmejda od Hassmanna.

   2. A ještě mi prosím napiš něco o sobě, co jsi dokázal ty? Popřípadě se můžeš pochlubit kolik v Amway vyděláváš a tvoji kámoši, k tomu jsem tě vybídl už v přechozím komentáři.

 46. Goebbels by chválil Amway. Sektářství v krystalické podobě. Mnohem jednodušší by bylo postavit MLM kompletně mimo zákon už jen z etického hlediska. Duševní mrzáctví jednotlivých lídrů je legendární. Takhle se přátelé vydělává na lidské slabosti a neznalosti.

 47. V roku 2015 v ČR je cca 12600 distributorov a za 1 rok zasponzorovali 2000 ľudí čoje fakt mizerné číslo. Jeden distributor zasponzoroval za rok 0,015 človeka.čísla sú z oficialne zverejnených info firmy AMWAY

  1. za prve, matematika ti moc nejde, pretoze podla mojich vypoctov je to nieco okolo 0.15cloveka / distributora. Dalsia vec je, ze ano, v amway mohlo byt 12 600 distributorov, ale, kolko je z nich aktivnych? Co viem, tak sa udava cislo 4000. Aktivny clovek sa v amway berie clovek, ktory aspon nakupuje produkty, takze amway po toto berie aj ludi, ktori aktivne nebuduju byznys (nestavaju siet). Tymto chcem povedat, ze v amway je ludi, ktori registruju dalsich ludi, menej nez 4000, povedal by som ze menej ako 2000 🙂

 48. Položte si otázku, proč když je Amway tak dobrý byznys, tak se kolem toho tak mlží?

  Proč například Amwayáci. nevystupují pod reálným jménem jak je to u ostatních firem při komunikaci se zákazníky či ex zaměstnanci běžné? I Roman Čížek se dokázal podepsat a nestyděl se za svůj názor.

  Proč Hassmann nemá na linkedinu a někteří jeho další kamarádi to, že dělá Amway? Taky se stydí za to, co dělá?

  Proč na Amway fakta vystupuje anonymní admin, který tvrdí, že ti, co ho znají, tak ví, jaký má odznak? Proč neřekne své jméno a nesdílí své úspěchy?

  Proč nesdílí úspěchy českých VPA? Kde jsou ti nezávislí „podnikatelé“?

  Alá OVB https://www.youtube.com/watch?v=f-xixAjhL10.

 49. „ONI NECHTEJI UVAZOVAT, ZE BY MOHLI DELAT NECO SPATNYHO, A ONI JE DOKONCE VEDOU TAKHLE V TECH FIRMACH.. NEPREMYSLEJ…PROTOZE TO TI K NICEMU DOBRY NEBUDE..PROSTE DELEJ TO, CO TI RIKAME.“

  Takhle se to vede i u Hassmanna. Nahazet do sebe všechny informace, které vyvrací to, že dělám něco špatného, narvat si do hlavy, jak všichni jsou tupci, co neví nic o MLM, podnikání.

  A samozřejmě nechybí ukazovat lidem to, že máte peníze, i když je ve skutečnosti nemáte. Proto se tam doporučuje u Hassmanna chodit v obleku apod.

 50. Odpusťte ale pan Lee je schizofrenik, všichni víme že naší předci než se usadily a na učili se hospodařit,se všichni živily lovem,sečteno podtrženo, Kapitalizmus vykořisťování č-lov-ěka č-lov-ěkem, lov-ec=kořist,lov spousta adrenalinu testosteronu zvíšená vybrace pudu sebezáchovy,podvědomé útočení na vše kolem sebe,zkratka naspýdovaný pacienti. Soucitný Kapitalizmus vykořisťování sama sebe sama sebou,zkrátka kladný a pozityvní hospodář, Už je to jasný, nebo zase budete vybrovat v poločasu rozpadu odkysličené levé hemisféře jako nějaký Tajtrdlík. GO Diamonds…

 51. Když se podíváte na dokument Šmejdi, tak zjistíte, že kdokoliv s jejich mluvou, zastrašováním a vyhrožováním nesouhlasí, tak jdou proti nim… „Co si to dovolujete, kdo jste, co jste dokázala, na co si tady hraješ holčičko, paní nebuďte drzá..“

  Amwayjáci dělají něco podobného

  “ Tohle je multimilionář.. (takže Vám říká, kdo jste Vy). Jsi kritik…kritikovi nikdo sochu nepostavil (zase útok na Vaši osobu) On dělá bohatý lidi… (další útok, že Vy bohatý lidi neděláte a říkají tím, kdo jste Vy..) Mysli pozitivně! (snaží se Vás přesvědčit, že je to pro Vaše dobro, vždyť to myslí dobře) Jsi negativní (další útok na Vás, že jste špatní…) “ Takhle si mnoho Amwayjáků nechalo vymýt mozek, takže nic nekritizují a ty špatné věci ignorují, nebo si to nějak omlouvají.

 52. Amwayáci Vás dokáží také lehce přesvědčit o tom, že všechno je pro Vaše dobro. Pro budoucnost Vašich dětí, proto, abyste byli bohatí, finančně nezávislí apod., i když Vás ty jejich žvásty budou ničit.

  Ačkoliv některé věci, které tam říkají, jsou užitečné, tak většina informací, které si sami narvete do hlavy („pro Vaše dobro“) z Vás udělá ovečku, budete mít černo-bílý pohled na svět. Budete mít problém s kritikou. A další věci. Proto se nemůžete divit tomu, že někdo tam nechá balík peněz a kulové vydělal. Nebo nakupoval nesmysly, které by si nikdy nekoupil, v naději, že bude díky tomu později bohatý.

  Učí se tam postupně (ze začátku Vám to neřeknou a na plánu taky ne), že Vaši downlines budou dělat to, co děláte Vy..takže pokud chcete, aby dělali 100b., tak je máte dělat taky. Máte být jejich vzor a další nesmysly….. Tohle jsem zažil u Hassmanna. Takže o dobrovolným nákupu nemůže být ani řeč.

 53. Samozřejmě pak máte v hlavě narváno, jak je všechno fajn a Amway je nejlepší, jak všechno šlape, že musíte vytrvat apod.

  Jak říkám, já bych s těmi lidmi už nechtěl mít nic společného. Vymytý mozky mají a bez ohledu na realitu si pořád melou to svoje.

 54. Nekdo jen plane mlati hubou nesmysly, jiny predklada realne dukazy:

  “Certifikát NSF potvrzuje, že značka potřeb pro domácnost značky iCook splňuje veškeré bezpečnostní a kvalitativní standardy. Naši zákazníci i vlastníci podnikání si mohou být jistí, že výrobky s touto certifikací obstály v řadě testů,” říká Mitch Urbytes z oddělení Amway Home. Kromě samotných výrobků se certifikace zaměřuje také na kvalitu prostředí a celého procesu výroby. Po získání certifikátu navíc společnost Amway musí absolvovat pravidelný každoroční audit NSF.

 55. Nejvyšší představitelé v oboru novozélandského cestovního ruchu ve čtvrtek slavili poté, co horské letovisko Queenstown získalo velkou zakázku – v roce 2018 bude hostit 10 tisíc nejlepších spolupracovníků čínské pobočky Amway, pro které je pětidenní pobyt v Queenstown na South Island odměnou za odvedenou práci.*

  Aby letovisko zvládlo takové velké množství hostů, budou přijíždět postupně po dobu 4 měsíců po skupinách o velikosti 500 lidí.

  Výdaje Amway China na tuto akci se odhadují na 50 milionů NZD (34.83 milionů USD). Odhaduje se, že dalších 10 milionů NZD přinesou nákupy, které učiní členové akce. Kontrakt tak významným způsobem prospěje ekonomice.

  Smlouvu v Šanghaji již potvrdil předseda vlády a ministr cestovního ruchu John Key.

 56. Amway Vietnam byla vyhlášena jedním z 500 největších podnikání ve Vietnamu. S odkazem na žebříček VNR500 sestavený serverem Vietnam Report a službou VietnamNet to uvedl deník Nhân Dân. Podle žebříčku V1000 od Vietnam Report, Vietnamnet a Tax Journal od General Department of Taxation byla Amway v roce 2015 zároveň 11. největším plátcem daně z příjmů.

  Amway Vietnam za pouhých 7 let své činnosti má přibližně 300 tisíc distributorů a dosahuje obratu téměř 100 milionů USD, což představuje 30% podíl na trhu. V roce 2014 dosáhla společnost obratu 90 milionů USD a zaplatila na daních 3,6 milionu USD.

  Vietnamský trh byl otevřen v roce 2008 a do současnosti se na něm kvalifikovalo více než 20 Diamantů a vyšších odznaků, mezi nimiž je i Trojitý Diamant a Crown Ambassador.

 57. Včera byl zveřejněn žebříček 100 největších firem přímého prodeje. Většina firem, které působí globálně, byla samozřejmě zasažena silným dolarem, což se negativně projevilo na obratech vyjádřených v USD. Zatímco první tři místa, Amway (#1), Avon (#2), Herbalife (#3), zůstala oproti minulému roku z hlediska pořadí beze změn, na dalších místech došlo k několika výrazným změnám.

  Do první desítky se nově probojovala čínská společnost Perfect (#7), která v loňském žebříčku chyběla a která profituje především z obrovského (a specifického) čínského trhu, stejně jako další čínská společnost Infinitus (#5) nabízející produkty a služby spojené s tradiční čínskou medicínou. Není bez zajímavosti, že největší firma přímého prodeje (Amway), otevřela loni v čínském Wuxi vlastní botanické výzkumné centrum v hodnotě 13 milionů USD, jehož výzkumní pracovníci studují rostliny používané v tradiční čínské medicíně.

  U společnosti Avon došlo v loňském roce k odkoupení severoamerické pobočky investiční společností Cerberus, což přineslo rozdělení obratu na dvě části: Avon (#2) s obratem 6,16 miliardy USD a New Avon (#19) s obratem 1,01 miliardy USD. Společnost Joy Main, která se vloni umístila na desáté pozici, v letošním žebříčku chybí.

  Aktuální pořadí firem v první desítce je uvedeno v následující tabulce:

  Pořadí
  Název společnosti Obrat – 2015 (mld USD)
  1 Amway 9,50
  2 Avon 6,16
  3 Herbalife 4,47
  4 Vorwerk 4,00
  5 Infinitus 3,88
  6 Mary Kay 3,70
  7 Perfect 3,58
  8 Natura 2,41
  9 Tupperware 2,28
  10 Nu Skin

  1. Obrat Amway v ČR za prodej výrobků: 2012-284994000 Kč, 2013- 285095000 Kč, 2014-284923000Kč, 2015-392483000 Kč (Amway Slovensko je v likvidaci, aktivity převzala Amway ČR, proto je tu nárůst, či je to z jiného důvodu?)
   Je tedy vidět naprostá stagnace obratu.

   Odměny dealerům: 2012-93684000 Kč, 2013-91400000,2014-94297000,2015-124805000 Kč (nárůst pravděpodobně opět kvůli Slovensku)
   Je tedy vidět naprostá stagnace růstu odměn pro distributory.

   25 266 distributorů a registrovaných zákazníků v roce 2014=průměrný výdělek od 2012 do 2014 na distributora je 307 Kč měsíčně.

   Průměrné mzdové náklady zaměstnanců Amway ČR od 2012 do 2014 jsou 75646 Kč měsíčně.

   Je tedy lepší být zaměstnancem nebo distributorem?

   To jsou FAKTA o AMWAY ČR.

   Korea, Čína, Indie tady nikoho nezajímají, jde o to, jaký potenciál má AMWAY v ČR…Z čísel se zdá, že buď jsou lidé, kteří nyní jsou v Amway naprosto neschopní něco dělat pro navýšení obratu, nebo je zde něco systémově špatně…..

 58. Již pošesté v řadě získala Amway a její značka eSpring cenu společnosti Frost & Sullivan v regionu Asia-Pacific za nejlepší zařízení na úpravu pitné vody roku.

  eSpring je podle studie Verify Markets nejprodávanějším zařízením na úpravu vody a region Asia Pacific hraje zásadní roli pro prodej této značky. Zařízení omezuje výskyt více než 160 kontaminantů včetně více než 145 potenciálně zdraví škodlivých kontaminantů jako olovo, rtuť, azbest, 33 pesticidů a vedlejších produktů pesticidů, 13 vedlejších produktů dezinfekce, radon a vedlejší produkty rozpadu radonu v pitné vodě, 9 farmaceutických kontaminantů, 42 známých anebo předpokládaných endokrinních disruptorů a potenciálně karcinogenní částice (karcinogeny) ve vodě. Zároveň ničí více než 99,99 % bakterií a virů, které se mohou nacházet v pitné vodě a způsobovat nemoci (včetně koliformních, patogenních bakterií, HPC, poliovirů, rotavirů a virů hepatitidy A).

  Amway významně investuje do zvyšování kvality ve prospěch zákazníka, značka eSpring získala obdivuhodnou reputaci a stala se jednou z nejvyhledávanějších v oblasti úpravy vody.
  – Janice Wung ze společnosti Frost & Sullivan –

  eSpring drží několik prvenství. Jedná se o:

  první systém na úpravu vody, který kombinuje lisovaný uhlíkový blok s UV lampou a elektronickým monitorovacím systémem
  jediný systém svého druhu na světě, který používá pro napájení UV lampy patentovanou technologii eCoupled (tato technologie vyvinutá sesterskou společností Amway, Fulton Innovation, se stala standardem pro bezdrátové nabíjení mobilních telefonů)
  první systém, který získal certifikaci NSF / ANSI 401 pro účinné odstranění 15 nově sledovaných kontaminantů, které zahrnují léčiva, pesticidy a herbicidy
  první systém, který získal certifikace NSF / ANSI 42, 53, 55 a 401

 59. Amway otevřela novou továrnu v Indii

  Amway toto pondělí otevřela v zemi svůj první výrobní závod. Továrna představuje investici 100 milionů USD (asi 2,5 miliardy Kč). Otevření proběhlo za účasti vrchní představitelky svazového státu Tamil Nadu na jihovýchodě Indie, J. Jayalalithaay.

  Amway Indie, která je pobočkou americké společnosti Amway Corporation, postavila továrnu v SIPCOT Industrial Park v Nilakottai v okrese Dindigul. Továrna zabírá rozlohu 50 akrů (202.343 m2) a vytvoří 500 přímých a dalších 1000 nepřímých pracovních míst.

 60. Proč kupovat Amway výrobky:

  Aby Amway byla schopna zaručit kvalitu svých výrobků a jejich vysokou účinnost, je nutné, aby obsahy jednotlivých aktivních složek u každé vyrobené šarže odpovídaly specifikaci. Za tímto účelem firma provádí ročně několik stovek tisíc testů jak u surovin, tak i u finálních produktů. Např. u jedné šarže výrobku NUTRILITE™ DOUBLE X™, jehož výroba začíná testováním vstupních surovin, provádí Amway v rámci kontroly jakosti 2000 testů (u všech výrobků značky NUTRILITE je to celkem přes 15000 testů měsíčně). Zákazník tak má jistotu, že výrobek nebude mít proměnlivou kvalitu. Laboratoře Amway jsou vybaveny špičkovou technikou pro chemické, mikrobiologické i mechanické testování.

  Certifikát: Amway Quality Assurance Laboratory – Chemical Testing
  Certifikát: Amway Quality Assurance Laboratory – Biological Testing
  Certifikát: Amway Quality Assurance Laboratory – Mechanical Testing
  Certifikát: Nutrilite – Chemical Testing

  To vše se samozřejmě odráží ve špičkové kvalitě výrobků Amway a dovoluje firmě poskytovat záruku spokojenosti, která zaručuje, že kdokoliv nebude s produktem spokojen, může výrobek vrátit a dostane své peníze zpět.

 61. Tak Lee, snad uz to konecne chapes …. na kazdy tvuj blabol odted vyspamuji desitku pravdivych udaju z realu.

  Tak si to spocitej, jak skvely reklamni blog na Amway, plny realnych informaci afaktu tu za chvili diky tobe bude 🙂

  Na kazdy jeden ….. DESET!

  1. Díky Lee je krásně vidno, jak přesně máte vymytý mozek. Je to úžsaná demonstrace mimochodem. A vy xyz aka acz těmito výlevy děláte vaší pyramidce medvědí službu. Po přečtení vašich blábolů spousta lidí akorát prchne do hor, rozhodně to není dobrá reklama. Jen tak mimochodem, jaktože nikdo z bojovníků Amway nereagoval na tu kauzu vytunelováni realitky ve které figuruje guru Hassmann..

 62. dobry den prajem vazne ma to unavuje citat dookola to iste.ved ked niekto ma problem s podobnym podnikanim tak je to v poriadku ale preco sa stara do systemu mlm ked tomu vôbec nerozumie ma na vyber chod a kupuj v obchode a nechaj ostatných nech sa oni rozhodnu co chcu.este jedno reklama nie je demagogia alebo povedane vymyvanie mozgov.ci

 63. SEKTÁŘSKÉ MYŠLENÍ JE ROZPTÝLENÉ V BYZNYSU.
  Dnes nefrčí sekty jako takové, ale v podnikání jako v tomto.
  Všechi čerpají z psyschologie a zvlastních zkušeností.

  Fungují jak sekta, ale jsou tam peníze.

  Dábel v rouše beránka.

 64. namatkou jen prectu par prispevku .. a jako vsude jinde, vetsina odpurcu Amway neni schopna pochopit smysl vety 😀 Hlavne to prevratit tak, aby to vypadalo ze maj pravdu oni 😀
  Hlavni kamen urazu MLM spolecnosti jsou prave lidi …

 65. Jak autor napsal v článku, hodně lidí nevěří amway. Není to ale proto, že by byl špatný systém, ale je to proto, že je spousta lidí jako autor. Lidi kteří do toho vstoupili a mysleli si, že za měsíc budou vydělávat 50 000 a přitom nic nedělat. Tihle lidi neuspějí a proto na systém budou házet špínu všude. Je to asi jako když dítě dostane ve škole 5, samozřejmě je to vždy chyba učitele :-). Mimochodem sám jsem Amway dělal, neprodělal jsem ani jsem nevydělal, byl jsem přibližně na 0, ale informace, které jsem získal za 3 měsíce působení v Amway jsem nezískal za 3 roky na ekonomické vysoké škole.

 66. Vláda nám nyní ve fšech podnikáních hází klacky pod nohy, ale v podstatě tím čímdál víc zvýhodňují síťový marketing, ve kterém je to lidech. . Který je nejlepší je na osobních preferencích každého člověka a záleží, co každý hledá. Když si zjistíte skutečná fakta o Amway, zjistíte, že tato společnost je nejsilnější ve svém oboru v podstatě nemá konkurenci, která by se jí v dohledné době mohla alespoň přiblížit. Připojit se k takové společnosti dá rozum a předpojatost proti ní člověka o rozum zjevně připravuje. Fšechno je fšak o lidech a věřím, že každý má právo na vyjádření vlastního názoru a také na svou cestu za štěstím. Pokud někdo chce kritizovat to, že firma Amway dává šanci na úspěch i hlupákům, tak ať si poslouží, ale ze závisti provozovat stránky proti fenoménu Amway mi přijde jako marnost nad marnost 😀 Hi=Hi=Hi 😀

 67. Tom, Radek: Jinými slovy pánové říkáte, že MLM systém je dokonalý, jen lidé jej kazí? Tak?

  Potom ale MLM není první věc, o které se toto říká. Pokud si dobře pamatuji časy krátce po revoluci, to samé říkali kovaní komunisté o komunismu – je to dokonalý systém, jen ti lidi, kdyby byli lepší…

 68. Jsem si to tady pročítal od spodu někam do půlky a líbí se mi, jak tady Lee popisuje svoji zkušenost a přesně v tom smyslu, jak píše, mu amwajáci odpovídají. To je úžasné. Hlavně se mi líbí příspěvek od XYZ ze 14.12.2015

  „přesto jsi nabyl dojmu, že bys mohl Amway vyučovat “ to ale LEE nikde nepíše, jen manipulace a lež ze strany XYZ

  „Vždyť i já, který s produkty nijak nepodnikám, o ní vím 100x víc, než ty“ Opět ničím nepotvrzené tvrzení…

  „Jenže človíčku, nic takového NEEXISTUJE“ pokus o zesměšnění autora, jsi jen bezvýznamný človíček

  „Nechápeš zásadu a fakt, že je astronomický rozdíl mezi ZNÁT CESTU a JÍT PO NÍ“ To je přece z filmu Matrix 🙂

  „A většina lidí, přestože zná a ví, tak bohužel NE-DĚ-LÁ.“ Asi myslí, že nedělají amway, jen v tom jsou, ale neuspějí. Otázkou je, co znamená dělat Amway. Znám lidi, kteří dělají Amway, tvrdí, že dělají a věřím, že dělají, ukazují plány, prodávají výrobky, ale přesto je jejich úspěch jen sporadický. Nedělají tedy dost? A proč ne? Viz můj komentář zde na stránce k obratu Amway a na stránkách amway-fakta ve článku o úspěchu v Koreji.

  „Ať se člověk věnuje čemukoliv, uspějí jen ti, kteří cestu znají a jdou po ní“ Nesmysl, cestu znát na začátku vůbec nemusíte, ke správné cestě se propracujete postupně získáváním zkušeností 🙂

  „Prostě je to tak, 99 lidí ze 100 nikdy nebude v Amway dělat to, co vede k Platinové, Smaragdové, nebo Diamantové pozici. NIKDY – ZAPIŠ SI TO“ Proč to nebudou dělat? Protože zjistí, že tudy cesta nevede?

  „Nechápu, proč by úspěšní obchodníci s Amway měli zakládat tradiční firmy“ Protože to kapitalisté dělají, diverzifikují….

  „Ty sám žádnou nemáš, nevlastníš, nemáš nejmenší tušení, co za řeholi to obnáší.“ Jak píše Lee níže, to je jen mystifikace amwajáků, že vybudovat klasickou firmu je strašně obtížné, je mnohem více neúspěšných amwayjáků, než lidí, kteří si založili firmu a začali podnikat, pokud si někdo myslí, že ne, rád budu na základě faktů vyveden z omylu…

  „Dřít se ve firmě se zaměstnanci 12 hodin denně, není životní styl, který člověk, který pozná na vlastní kůži životní styl Diamanta, dál ochoten žít. Mají finančně vystaráno a klasické majitelství klasických firem je přesně to, čemu se velmi rádi vyhnou.“ Opět naprosto mylná představa, jak funguje klasické podnikání, ze začátku ano, bude to stát čas, pak už fakt ne…Když to otočím, tak člověk který má fungující firmu, která mu funguje, tak, jak by měla, tak takový člověk na 99% nebude chtít budovat amway byznys 😀 Myslím si, že na to abyste udělali diamanta budete potřebovat mnohem více hodin, třeba to nebude 12 hodin denně, ale jen 8 hodin, ale otázkou je, po jak dlouhou dobu? 5, 10, 20 let? Jak dlouho to trvalo Hassmannovi? Na rozběhnutí úspěšné firmy vám stačí rok…

  „Já jednu takovou tradiční firmu mám a není to žádný med. Abych vyprodukoval pasivní příjem na úrovní Diamanta z Amway, musím zaměstnat zhruba 40 lidí “
  Abyste měl diamantový příjem musíte mít ve skupině při ideálním scénáři, kdy každý dělá 100 bodů 600 lidí (můžeme to přirovnat tomu, že vybuduje firmu o 600 zaměstnanců). Sám asi XYZ ví, že je to utopie a že bude potřebovat tisíce lidí a pokud bude někdo oponovat, že ty lidi mu přinesou ti další lidi bez jeho přičinění a že mu stačí jen těch 6, tak snad nemá smysl se tady rozepisovat, že nestačí oslovit šest lidí, že? Navíc XYZ píše, že měl volbu „Podíval jsem se okolo sebe a na sebe a měl jsem volbu. Zůstat tam, ke jsem byl až do konce svého života, nebo svůj život změnit, zabezpečit a finančně zajistit svou rodinu a svůj život“ takže XYZ neměl žádnou firmu s diamantovým příjmem se 40-ti zaměstnanci, jak píše, před vstupem do Amway, nebo jí vybudoval až pak? Nechápu…

  „Jistě jsi už slyšel o definici šílenství. Dělat pořád stejně věci, ale očekávat jiné výsledky.“ tak, tohle je z amway semináře, či z CD, o tom píše LEE neustále a je za to napadán, amwajáci melou jen to, co od někoho slyšeli, nemají vlastní názor, vlastní hlášky 🙂

  „Ty tady lidem hlásáš: ZŮSTAŇTE ŠÍLENÍ „nic takového nehlásá, hlásá bacha na vyplachovače z Amway a já přidávám, že se dá uspět i jinak a jinde bez výplachů…Což každý úspěšný člověk ví 🙂

  „Takže pokud chceš jiné výsledky, musíš začít dělat věci jinak. VČETNĚ MYŠLENÍ“ Zjednodušené myšlení 🙂 alá seminář hláška opět zasahuje

  Mě to vážně docela baví, číst si takové diskuze, je to sice furt to samé, ale je to tak komické, jak se za každou cenu snaží amwajáci dokázat svojí pravdu, neustále útočí na jakoukoli kritiku a přitom, kdyby se na to vykašlali a šli raději ukazovat ty jejich marketingové plány….možná by pak vážně mohli žít ty svoje diamantové životy 🙂 Těším se na výsledovku Amway ČR za rok 2016, jestli už tedy konečně rostou 🙂

 69. Ahoj, tiez som sa raz nechal zamotat na chvylu do tejto firmi, a po 5 minutach rozhovoru s clovekom od tial som mal absolutnu chut utiect ale zobral som si nejaku stranku ich produktov lebo nerad zahadzujem sance do buducnosti len tak. CD som chvalabohu niekde stratil potom ako som videl ceny ich vyrobkov. Okrem mladych neskusenych ludi co si nakupuju ich vyrobky a tym platia svojim nadriadenym neopravnene zisky, by sa dali este naordinovat podla mna starim ludom ktori nevedia kolko stoji napriklad cestovina pretoze niesu pri zmysloch ( to je jedina moznost ) a s tymto som fakt nechcel mat nic. Este asi tyzden som sa odmenoval radostnym pocitom ze som do toho nesiel a clovek od nich sa ma snazil este emocne spracovat po tom no nejako som ho dokazal ukludnit a popriat vela stastia .. Pochybujem ze by som mu cez par sms otvoril oci kedze na druhej strane stala masineria AMWAY produktov do ktorych vrazil tolko nadeje. Evidentna piramida na prvy pohlad. Zamestnanie je tiez piramida ale z tej profituje aj stat a tak sa nam zarobok vracia aj v podobe statnych sluzieb alebo poistenia a tak dalej. To je moj nazor. Mam 24 takze nieje ako IT profesionala ktory premysla ciste pragmaticky no da sa s mojim rozumom nastastie uniknut takymto podvodom 🙂 za co sa mu tymto chcem podakovat

 70. Zamestnanie v klasickej firme je tiez zdieranie v mojom ponimani. Veduci predstavitelia investuju do vas, cas cloveka ktory vas zauci ( v minulosti rodic alebo priatel, ked sa zamestnanie ponimalo ako remeslo ) a investuje do vas materialne vybavenie potrebne na pracu, viac uz do vas neinvestuje, aj ten kavomat sa plati z vasich penazi, dokonca vam je schopny zakazat fajcit a robit si pracovnu pauzu na regeneraciu, dokaze vam zakazat rozpravanie s ostatnymi vo firme a sprava sa k vam ako menejcennemu cloveku, cim podla mna porusuje pravidla slusnej spolocnosti ale to nevadi pretoze vecsina zamestnavatelov nepochadza z nasej spolocnosti. Po dalsich niekolko dekad rokov vas uz len vyciciava za tuto malu investiciu a je malo takych co ponukaju moznosti karierneho rastu, zvetsa len obmedzene v ramci platoveho rastu a aj to tak ze keby ste dostali v skole o dve jednotky viac mohli ste mat startovnu poziciu tam kde ma zamestnanec poziciu konecnu z hladiska platu. Viac o poznatkoch nasej spolocnosti radsej nehovoriac. Majte sa 🙂

 71. Samosebou ze dve jednotky viac z vas nespravia uspesneho cloveka ale znamky hovoria o tom s akou radostou je schopny clovek primat informacie a odovzdavat tie iste informacie, nasa spolocnost si tuto schopnost vazi pretoze takyto ludia nebyvaju problematicky, skratka su dobre stavany na to aby robili co sa od nich vyzaduje v miere aka sa vyzaduje. To nieje moj pripad ja som skor prespekulovany ric, problemorobic no vdaka tomu mozu nastavat zmeny v systeme ktory pokrivkava alebo by bez nas bol prilis jednotvarny hehe 🙂

 72. ZÁLOŽKA – Proč vznikla tato stránka?:
  Možná si říkáte, proč vznikla tato stránka o Amway?

  Důvody:

  – díky dlouholetým a nechutným útokům na mou osobu ze strany Amwayáků
  – díky stránce Amway-fakta, kterou provozuje jistý Miroslav Jeřábek
  – díky hlasování v ankěte zde

  To je vysvětlení postoje toho autora k Amway, které automaticky vyvolává další otázky.
  Snaha o nápravu nebo jen frustrace?
  Varovat před riziky nebo obhájit před světem svoje neúspěchy?
  Mohl bych pokračovat, ale PROČ?
  Je to „hra“ jejíž pravidla neznám a ani nechci znát.
  Zcela upřímně i 10minut sepisování těchto řádků považuji za velké osobní zdržování (mám své povinosti). Snad jen pro účastníky diskuse vzkaz:
  Nehrajte tu blou hru se zofalým autorem a jeho následovníky.
  Nechte zklamaným, líným a nevědomým jejich píseček a pište pozitivní komentáře do diskusí vám vlastních…. Človíček, který bude hledat pojem „AMWAY“ najde i vaše blogy, dikuse a fora a udělá si názor.

  Mějte všichni krásné dny, věnujte svou energii svým snům, ne jejich obhajování, protože vždycky se najde nějaký odpůrce (z latiny SATAN).
  Někdo, kdo nechápe právě vaší pohnutku a touhu být skvělým houslistou, fotbalistou, Emvejákem nebo filatelistou. Pro jednoho vášeň, pro druhého zrtáta času……
  Prostý fakt – jsou mezi námi Emvejáci, filatelisté i houslisté….

  Zloba, pomlouvání, hašteření ani vzájemné urážení nikdy nevedou k něčemu lepšímu.
  Jirka z Plzně – 26let Amway pozitivní

 73. ZÁLOŽKA – Proč vznikla tato stránka?:
  Možná si říkáte, proč vznikla tato stránka o Amway?

  Důvody:

  – díky dlouholetým a nechutným útokům na mou osobu ze strany Amwayáků
  – díky stránce Amway-fakta, kterou provozuje jistý Miroslav Jeřábek
  – díky hlasování v ankěte zde

  To je vysvětlení postoje toho autora k Amway, které automaticky vyvolává další otázky.
  Snaha o nápravu nebo jen frustrace?
  Varovat před riziky nebo obhájit před světem svoje neúspěchy?
  Mohl bych pokračovat, ale PROČ?
  Je to „hra“ jejíž pravidla neznám a ani nechci znát.
  Zcela upřímně i 10minut sepisování těchto řádků považuji za velké osobní zdržování (mám své povinosti). Snad jen pro účastníky diskuse vzkaz:
  Nehrajte tu blou hru se zofalým autorem a jeho následovníky.
  Nechte zklamaným, líným a nevědomým jejich píseček a pište pozitivní komentáře do diskusí vám vlastních…. Človíček, který bude hledat pojem „AMWAY“ najde i vaše blogy, dikuse a fora a udělá si názor.

  Mějte všichni krásné dny, věnujte svou energii svým snům, ne jejich obhajování, protože vždycky se najde nějaký odpůrce (z latiny SATAN).
  Někdo, kdo nechápe právě vaší pohnutku a touhu být skvělým houslistou, fotbalistou, Emvejákem nebo filatelistou. Pro jednoho vášeň, pro druhého zrtáta času……
  Prostý fakt – jsou mezi námi Emvejáci, filatelisté i houslisté….

  Zloba, pomlouvání, hašteření ani vzájemné urážení nikdy nevedou k něčemu lepšímu.
  Jirka z Plzně – 26let Amway pozitivní

  P.S. neumím zavolit pozitivní ikonku – proč mi to přiřadilo vzteklý výraz?

 74. mňa neskutočne dojíma co tu čítam chápem tomu že sú tu ľudia ktorým sa s Amway nedarilo investovali do toho peniaze nepodarilo sa im postaviť tu svoju skupinu ok ale prečo nehľadať troska aj chybu v sebe prečo hneď musí byt všetko o ovplyvňovaní mysle kultoch a podobne ved stačí keď pozeráte večer film a popri tom vám ide počas filmu 5 10minutovych reklám a to je čo? ja verím tomu že zváž všetkých co ste tu min polovica ste si na základe reklamy kúpili nejaký výrobok
  a čo tak amway nemá reklamy v tv ani rádiách dokonca ani na nete ma jednu stránku a to je všetko koľko obchodov je len online .

  výrobky tu píšete ze su drahé a neviem čo ok veď lacné čo je dnes lacné povedzte mi uvediem blby príklad jar v obchode 1l jari stoji cca 2.15eur 1l jarí v amway stoji 7eur cca 1l jari miniete za koľko 2-3mesiace ? v poriadku 1l jari z amway je koncentrát z ktorého možno urobiť 8l jari z obchodu to znamená 8×2.16=17.28eur tak neviem ale práve som ušetril 10eur ako veď to mam na vyše pol roka a naozaj to vydrží za ďalšie ze je to ekologické a antialergické .

  no môžem zo skúsenosti povedať priateľkina mama ma hrozne ekzémy ak ide umývať s jarou riad a nedá si rukavice jej az koza zlezie ak umýva riad s amway pripr je v pohode ako môžete to sami skúsiť ak mate niekoho v rodiny kto ma tento problém proste ho otestujte a to co sa týka výrobkov pre domácnosť všetko su výrobky koncentrovane takže ak to budeme prerátavať na peniaze myslím ze ste ušetrili .

  kozmetika je ina kategória ano je drahá ale povedzme si sami ak mate ženy viete ze krása je drahá ja som dal odskúšať dvom ženám co sa nepoznajú kozmetiku od amway a nevravím ze omladli o 20r ale výrazne vyzerali lepšie aj moja priateľka vyzerá lepšie (niežeby nevyzerala len skúšala krémy na tvár)a zatiaľ sa znej diabol nestal hm to asi niečo nefunguje 😀

  ale zas treba si napr jednu vec odskúšať a sami budete vedieť ci to zabralo ci nie a potom keď si poviete po mesiaci skúšania ze ups ale nic mi to nespravilo môžete to vrátiť a vrátia vám peniaze v plnej výške skúste ist do dm drogérie kúpiť si prací prášok polku použiť a vrátiť sa ze neperie ako som chcel/la pošlú vas viete kam .
  ale ak môžem neskúšajte tablety do umývačky to im troska nevyslo a oni sa dokonca ani nerozpustia 🙂

  ako knihy z amway nepoužívajú nič iné ako r.t.kiosakiho a pod a poviem vam tieto knihy dnes uz používa každý kto sa venuje obchodu ci uz bankovníctvo poisťovníctvo a ďalšie odvetvia všetci čítajú tieto knihy ako komunikovať s ľuďmi ale veď o tom to je aby si predal musíš byt dobrý a pozor musíš vedieť aj co predávaš a ci vôbec si to aj niekedy skúšal a ci su kvalitnejšie no to každý musí posúdiť sám ja viem ze nemusím rozmýšľať ci mam doma jar alebo prostriedok na umývanie zeme min pol roka proste to neriešim a za seba môžem povedať ze su lepšie tie veci lebo napr s pracím práškom mi vyšli zelene škvrny na nohaviciach deti a nemusel som ešte dávať vanish
  a vy co tu píšete o kultoch kluboch satana a pod chobotinach lebo ste niečo skúšali a nešlo vám to a co no tak su akcie tlieska sa všetci sa radujú tešia ved takéto akcie mávajú aj ine spoločnosti ako amway ,poisťovne ,banky it spoločnosti ved ich robia všetci a podobným štýlom motivačný speakri motivačné videa hudba veď je to všade rovnaké len každá akcia je zameraná smerom na konkrétny biznis
  nebude predsa poisťovňa robiť svojim zamestnancom akcie na amway a amway svojim na it technológie logické .
  a keď vám to nešlo no tak ste to nechali ved a načo potom rozmazávať ďalej veci okolo toho a ak ste to ponúkli niekomu inému a teraz sa svami nebaví myslite ze je to koly amway podnikaniu skúste mu zavolať a povedať mu čau marek chcel by som sa stebou porozprávať zájdime na kivu len porozprávať záleží mi na tom daj mi 5minut ak povie ze dúfam ze nie o amway povedzte ze nie a na stretku sa ho spýtajte prečo prestal komunikovať s vami a verím ze z 70%pripadov to nebude koly amway
  ja pracujem v poisťovni a stale sa všetci so mnou bavia a neriešia to ci som alebo niesom poisťovák ak nieco niekto potrebuje mi zavolá peto treba mi toto alebo ono .
  a amway no je to na každom ved sa to da robit popri robote vam staci ak si nejdete týždenne cas na jedného človeka na stretko na jednu hodinu co potrebujete viacej a ze si budete citat knihy otom ako sa snim rozprávať no a tak stane sa vám niečo ??ved tým len získate .
  ale polovica z vás čo tu píšete blablablablablááááá ste si precitali počuli aha amway to je nejaká sekta hm sused to ponúkal a co ponúkal hmmm jar na riad hmmm to bude diabolské fuuu je satan je v sekte ako musím sa smiať a podobne chobotiny kks
  ale veď vždy boli odporcovia všetkého čo nevedeli pochopiť alebo nechceli pochopiť a naučiť sa to a miesto aby skúsili a snažili sa chápať radšej tu budú písať o niečom ocom nemajú ani šajnu určite budú komenty že som vygumovaný zmanipulovaný a podobne veci no môžem vám povedať ze nie keby ste ma poznali by ste vedeli že som nemanipulovateľný .

  pekný deň želám 😀

  1. Peter: Členem Amway jsem nikdy nebyl. A je zajímavé, že zase a znovu, jako ostatní, hovoříte o stavění skupin, čili rekrutování. Proč? Vždyť děláte přímý prodej, nebo alespoň byste měli. Nezbývá než znovu dodat, že nekonečné rekrutování je známkou pyramidové hry. Americká FTC to tvrdí také. Pokud je vašim hlavním úkolem shánět další lidi a ne prodávat výrobky (třeba proto, že je zboží jen velmi obtížně prodejné mimo skupinu zmanipulovaných), jedná se o pyramidovou hru.

   Ekzém z normálního jaru nemám a litrovka jaru mi vydrží přes rok. A když ten jar naředím na těch 8 litrů, zjistím, že je to k ničemu, můžu vrátit i těch 8 naředěných litrů? 🙂

   Vrácení peněz je samozřejmě v drogeriích DM úplně normální a nemusíte ani nahánět svého distributora, prostě si zajdete tam, kde jste to koupil, vrátíte a dostanete peníze zpět:

   omlazeni.cz/vraceni-zbozi-v-91-140164-0.html

   Knihy od Kyiosakiho čtou především MLM prodejci, jedno jaký obor i v tom bankovnictví a pojišťovnictví, kde berou každého kdo udrží tužku a moč. Ale to jsou jen MLM distributoři. Pobočkáři a lidé, kteří mají v bankách a pojišťovnách nějaké rozhodovací pravomoci a adekvátní vzdělání, čtou úplně něco jiného. Např. pojišťovací matematiku apod. Navíc, pokud mají vystudovanou VŠ, nemusí si kupovat knížku od kyiosakiho, aby zjistili, že podnikatel může vydělávat víc než zaměstnanec. To už totiž dávno vědí.

   Ne, opravdu si nepamatuji, že bych jako zaměstnanec byl na akci, kde mluví nějaký pomatenec o milionech, zákonu přitažlivosti nebo NLP.

   A zase, už znovu píšete o tom, že setkání alespoň s jedním člověkem týdně a bla bla bla. Jste v přímém prodeji! Tedy proboha prodávejte! Proč byste měl někoho do nekonečna rekrutovat?

   Obávám se, „že máme šajnu“. A co u Vás na Slovensku? Jak se daří poté, co tam Amway úplně skončil a nyní se o Vás stará česká pobočka? Asi to udělali proto, že tam někomu byznys „doslova explodoval“, co?

   Také přejeme pěkný den 🙂

 75. Nejde o shánění lidí – to že se někdo jak píšeš, „rekrutuje“ pode mně, tak z toho nemám ani korunu, což si odporuje s termínem pyramidy či letadla 😉
  Peníze jsou až za vytvořené/zprostředkované obraty, za toto mi již peníze přišly.
  To máš jako když doporučíš skvělý film v kině pěti kamarádům a oni každý z nich pěti – udělali jste v kině obrat např. 10000 kč. Zkus jít za majitelem, že jsi mu zvýšil tržby doporučením, co by ti na to řekl? 🙂
  U Amway za to máš zaplaceno, buď to na účet, pokud máš živnost a nebo se ti uloží na Amway účtu a ty si to vybereš nákupem příští měsíc, jako slevu.

  PS: pokud chcete, aby vaše komentáře měly nějakou váhu, tak se podepište! Jinak to vypadá, jako by to psal nějaký Lojza, co ho zrovna napadlo 😉

  1. Vidíte Marku, podepsal jste se a Váš příspěvek stejně váhu nemá, protože operujete s tím, co platilo před několika dekádami. Situace dnes je o dost jiná, než popisujete.

   Nekonečné rekrutování nových distributorů je znakem pyramidové hry. Dříve možná platilo, že kdo má produkt a provize za obraty z prodejů produktu, není pyramidová hra. Dnes po odsouzení firmy Veema a Herbalife, které byly označeny za pyramidové hry, je situace jiná.

   Pokud se zboží prodává v podstatě výhradně jen mezi distributory – jak uvádíte na facebooku – vlastní spotřeba, tak se jedná o „product based pyramid scheme“ – pyramidovou hru založenou na produktu, za což právě firmy Veema a Herbalife byly odsouzeny.

   Pokud je zboží předražené a poptávka zvenčí neexistuje, tak tyto pyramidové hry razí samospotřebu, kde není možné dosáhnout obratu jinak, než tím, že neustále rekrutujete další a další, kteří dělají to samé, co Vy, tedy nákupem předražených produktů děláte povinně nepovinné obraty.

   Je to v podstatě uzavřený systém, kde ti dole živí ty nahoře, protože do tohoto systému nepřichází téměř žádné peníze z venčí – od zákazníků, kteří nejsou zároveň distributory.

   Jak takové podnikání končí? To se dozvíte již brzy. Máme daňová přiznání manželského páru z Teamu 100 (nebo jak) a je to tedy docela nářez. Právě u nich probíhá oddlužení, které nezvládají a tedy možná skončí i v konkursu…

 76. Připojím se také se zkušeností. Stala se mi před nedávnem při kontaktování jednou paní na facebooku. Už jsem tak trochu tušil, že tu něco nehraje. Normálně mě s nabídkou na práci na fcb cizí lidé nekontaktujou. Vyměnili jsme si několik telefonátů a domluvili na schůzku. Bylo mi divné, že i přes několikrát zmíněný dotaz o jakou firmu, že se to jedná mi paní neodpověděla a mlžila, že chtějí založit se synem pobočku zahraniční firmy na bázi e komerce. Dobře použitá formulka protože ten pojem jsem neznal za to mlm ano. Nicméně jako zvídavý člověk jsem svolil pro schůzku, ten den jsem neměl stejně nic tak důležitého, takže jsem byl ochoten přijít. Kavárnu jsem si vybral sám, takže to bylo v pohodě. V kavárně následoval dotaz proč jsem na nabídku reagoval. Odpověděl jsem, že jsem zvědavý člověk a tak mě to zajímalo. Načež mi bylo sděleno, že oni nehledají zvědavé lidi! Což mě teda docela zarazilo. Asertivně jsem paní odpověděl, že by měla být ráda, že jsem zvědavý, neboť bych jinak ani nepřišel. Pak už se rozhovor stočil směrem k firmě. V tu ránu jsem se dozvěděl, že se jedná o Amway. Tak jsem paní pověděl, že to přece není nic nového, že to znám a že to tady na ostravsku normálně lidé dělají. No a v podobné duchu se vedl celý náš rozhovor. Kreslila obrázky, psala čísla a procenta. Papír mám ještě doma schovaný, pro zajímavost, protože by se v tom ani čert nevyznal. Nicméně pokračovali jsme dál. Paní mi začala ukazovat katalog vysvětlovat kvality výrobků. Já se v klidu zeptal na ceny a složení výrobku, protože nikde ani v katalogu ani na výrobcích, co donesla ukázat, nebyly uvedeny. Často se paní dostala do situace kdy nevěděla co mi má odpovědět a tak raději vždy stočila téma k něčemu jinému. Ke konci se mě akorát ještě zeptala proč jsem nepřivedl nějakého kamaráda? Tak jsem ji odvětil, že jsme se na ničem takovém nedomlouvali. Tak aspoň jestli nemám nějaké kontakty, které by to zajímalo. Odpověděl jsem, že ať se nezlobí, ale přátel si velmi cením a zajíce v pytli nikdy nedoporučuji. Byl jsem na ní prostě slušný, ke konci jsem už povídal spíš já. Po hodině jsme se rozešli a šli každý svou cestou. Paní jsem ještě poradil kde v Ostravě parkovat aby nemusela platit drahý parkovný. Asi za dva dny jsem jí napsal, že nemám zájem. Pokud jsi to náhodou paní přečte. Proboha nikdy, ale nikdy nikomu už neříkejte, že nehledáte zvědavý lidi zni to otřesně! 🙂

 77. Autor článku si protiřečí, tedy ho nelze považovat za důvěryhodný.

  Pokud distributor prodává zboží pravidelně, potřebuje živnostenský list….
  …většina lidí, kteří jsou registrovaní v Amway, nepodnikají na základě živnostenského listu…

  Člověk, který toto poslal, ani neví, jestli je živnostenský list potřeba, protože to nikdy nedělal. Pokud by se tomu někdy věnoval, věděl by, že živnostenský list není ze začátku vůbec třeba. Většina lidí, kteří jsou zaregistrovaní živnost nepotřebuji, protože si pouze nakupují, což je logické. Ti, co si vydělávají kolem 5-6.000 a více měsíčně, živnost tudíž potřebují.

  Byla jsem v červenci v US ověřit si některé informace o Amway, o kterých zde píšete. Vaše hanění společnosti může vypadat působivě, ale nemáte se s čím srovnávat s člověkem, který má fakta. Považuji toto za další spamový článek, který se živí na webu, kde máte zaplacené reklamy (vyskočila mi tu reklama na zakoupení Antiviru nebo Sex-Shop69??), které Vám asi dobře vydělávají, když se lidé chtějí dozvědět o Amway. Příště si aspoň pořešte stránky, pokud chcete někoho kritizovat.

  1. Kláro, doporučujeme k přečtení bakalářskou práci Soňi Pluhařové, do které přispěli také manželé Škaroupkovi. V práci se na straně 58 je výzkum o důvodech, proč lidé vstoupili do Amway, kde ze 102 respondentů 76 uvedlo, že do Amway vstoupili kvůli finanční nezávislosti, tedy chtějí podnikat. Jen 10 lidí uvedlo, že chtějí jen kupovat výrobky a dalších 14, že aktuálně kupují výrobky ale také uvažují o podnikání.

   Tak se ptám, kam tedy zmizeli všichni ti podnikatelé? Proč je v Amway tak málo živnostníků? Já Vám řeknu proč. Výrobky, a zvlášť ty předražené, dneska zajímají málokoho. Lidé do toho lezou proto, že jsou jim prezentovány obrázky milionářů a produkty jako takové je vlastně vůbec nezajímají, zaujme je ten systém. Po dvouhodinové propaganda nalévárně vypadá všechno růžově a prodá se hodně startovacích balíčků 🙂

   Ti lidé ale velmi brzy zjistí, jak těžko se v Amway vydělává, a tak si ani živnost nazařídí, protože pro mnohé je jen částka za vyřízení živnostenského listu daleko vyšší, než jejich průměrná měsíční odměna v Amway.

   Byla jste v US? Vidíte, zdaleka nejvíc kritiků se kterými spolupracujeme, pochází právě z US. Asi jste si informace zjišťovala na špatném místě…

 78. Drazí podvodníci z amwaye.. snažíte se málo. Každý kdo není zoufalý poloblb vás prokoukne. Pouze si touhle hádavou diskuzí podkopavate vlastni půdu. Opravdu z vás jde „cítit“ manipulovatelnost.. vaše falešné přezdívky (viz. teta Věra, atp) vaše protiargumenty které tak nějak nesedí (jak a proč taky, když jedinym jejich cilem je zmást nepritele) no zkrátka amway me navstivil, uvidel jsem, odesel jsem.. nadosmrti se vám budu už jen smát (a klidně si to napadněte) jste jen pitomci co dělají z lidi pitomce. Sektám zdar ! ! !

 79. Ahoj, potrebujeme vice novych lidi do spodnich rad Ameay.. Vydelate si u nas i slusny susne ale my z Vas budeme zit. Taky nam bohatejm budete tleskat na seminari kde budeme mluvit o tom jak jsme uspesni a proc. Budete pro nas rozsirovat nasi sit, jelikoz Vam vnukneme myslenku.. ze budete jednou milionari.. 99,9% z Vas bude mit ho#no.. ale ten zbytek ma zarucenej uspech..

  1. Haha.. procenta jsou zavadejici.. zajimalo by me.. kolik ale tak pribylo procentuelne novych milionaru od roku 2000.. coz slibujou kazdemu.. Na nedavne schuzce sem se dozvedel, ze pry do dvou let budu rentier.. to sem jeste nevedel ze se jedna o trAMWAY… leda tak tramvaj do stanice bida.. no ale zase pokud nemate radi svoji rodinu a pratele.. meli byste zacit tento uzasny business. Budou Vas nenavidet..

 80. Tyhle pyramidové hrátky to je neskutečná sračka. Naštěstí jsem natolik inteligentní, že by mě nikdy nenapadlo si vydělávat takhle pitomě, když je tolik jiných možností. Jenže kolem sebe vidím tyhle šmejdy jak nekrouží kolem inženýrů a lidí osobností, ale útočí na ty ze spoda, co peníze nemají a ikdyž odmyslím všecky ty šity kolem, nějaký semináře nesmyslný apod. tak pořád zbývá to podstatný a to je ten byznys:

  – prodávej jak nějakej maňas jar na nádobí
  – prodávej jak nějakej maňas nějaký doplňky
  – cpi to lidem v okolí a pošramoť si vztahy – ruku na srdce kde jinde tihle lidi co neumí podnikat sami se svým produktem a svoji službou začnou? samozřejmě ve svý bublině …
  – vydělávej na nějakýho dementa nad sebou (WTF???)

  a ted trochu logiky pro tyhle lidi:

  – konkurence je v tomhle tak vysoká, že už svůj sen o vysokým pasivním příjmu můžete spláchnout do záchoda na 99% – ale jo hýčkejte si to svoje 1%, YES YOU CAN !!! 😀 😀 mezi tím posloužíte jako užiteční idioti těm nad váma, zatímco vy jste ti otroci které oni potřebují … ale kde vezme v tomto čase dalších cca 50 zájemců dalších cca 5-10 lidí aby byli stejně blbí? Když se jim to nepodaří tak jsou nahraní…

  – tahle „pyramida“ co do struktury má jasné matematické zákonitosti (exponenciální charakter) ale jak tomu může rozumět nějakej tydýt, dělňas, ženská na mateřský nebo jinej „zoufalec“ …

  – zásadní je podcenění lidského faktoru – lidi nebudou kupovat dokola nějaký výrobky od nějakého mamlase … dneska se kupuje všecko po internetu, jsou kvalitni veci i nekvalitni a lidi uz si vyberou podle svych moznosti … nikdo neni zvedavej na nejaky sitovy struktury prodejcu …

  Takze OK, zkuste si tenhle šit, prodejte svych 50 vyrobku, vydelejte 4000 Kč nebo kolik a řekněte si: hmmmmm tak co dal? 😀 😀

 81. Autor tohoto článku je debil a nedouk. Rozhodně nedoporučuji číst jeho názory, protože to jsou strašný hovadiny a ještě se tím chlubí. Prostě debil, no.

 82. Me bavi, jak kdyz tu nekdo rekne ze amway je pyramida, sekta, jak kdokoliv rekne negativni zkusenost ala „bavte se s temi se kterymi vydelavate, ne se svymi starymy kamarady!“ – hned se objevi nekdo kdo „ja v tom tede nedelem, ale….“ (to mi pripomina nejsme rasista, ALE…).

  asi nejaky mysteriozni nahoda 😉

Napsat komentář