Amway business Rotating Header Image

Okultní literatura v Amway

Co je okultismus
Okultismus je duchovní nauka, která zničila život mnoha lidem po celém světě. Lidé, kteří provozují okultismus mají zvláštní schopnosti (věštecké schopnosti, telepatie, telekineze, jasnozřivost…).

Co patří mezi okultní nauky
Pozitivní myšlení (změna reality), techniky vizualizace, psychotronika, magie, čarodějnictví, věštění, horoskopy, jóga a mnoho dalšího. Na motivačních seminářích Amway se klade mimořádný důraz na pozitivní myšlení, vizualizace a víru s cílem si splnit sny. Toto prezentováno jako podmínka k úspěchu (finanční prosperitě). Často odkazují na známé lidi, kteří díky těmto naukám bohatí.

Okultní literatura v Amway
Okultní literatura je vnucována lidem ve vzdělávacím systému Setzer a dalších systémech spadajícíh pod Amway. Vše za účelem získání partnera, peněz a splnění snů.

Seznam autorů, kteří vyučují nebo propagují okultismus v Amway
R. Hassmann, R. Čížek, Murphy, Peale, L.Hay, Nightingale, N.Hill, R. Kiyosaki, P. Franckh, Yager, D. Watless atd.

Funguje to?
Nefunguje to tak, jak říkají, ale pokud budete dělat to, co vám říkají, tak se vám mohou splnit sny, ale i problémy. Podmínka je těmto naukám „slepě“ věřit.

V čem je to nebezpečné?
Okultní nauky jsou prezentované jako něco dobrého, lákavého a neškodného. Problém je v tom, že neříkají pravdu. Kvůli praktikováním těchto nauk můžete mít velké psychické problémy. Pokud se rozhodnete praktikovat konkrétně nauky o podvědomí apod., tak přestanete vnímat realitu. Začnete být citliví na myšlenky, realitu budete vnímat úplně jinak a stanete se otroky těchto nauk skrze různá afirmační, vizualizační cvičení, které budete muset dělat a ty vám mohou zabrat i několik hodin denně. Také se budete vymezovat v tom, co si máte a nemáte myslet (ztratíte svobodu v myšlení). Kromě toho budete muset akceptovat, že fungujete tak, jak vám tyto nauky říkají a chci vám říct, že v momentě, kdy vezmete na sebe to, že fungujete tak, jak povídají tihle autoři, tak začnete mít problémy se sebou samotným. Změníte pohled na sebe, realitu a bude vás to kontrolovat. Svobodná vůle se vytratí z vašeho života!!!

Obrovské nebezpečí je v tom, že tyhle nauky přijímají Amwayáci jenon kvůli brainwashingu → vyřadí jejich vlastní uvažování a přijmou tyhle lži jenom díky tomu, že to řekla nějaká autorita, ignorace kritiky…

Viděli jste video na sekty.org, kde R. Hassmann mluví s J. V. Čmolíkem o esoterice? Pokud ne, video máme ve článku LIVE SHOW s Romanem Hassmannem. Baví se o tom, co se stane, když se „napojí“. Roman Hassmann mluví o tom, že strach je negativní modlitba a odrazujete tím příležitosti. On to tak opravdu má protože ty nauky říkají, že negativní myšlenky = špatné situace v životě. Normální člověk to takhle nemá, ale ten, co tomu uvěří, tak ano. Roman Hassmann do toho plete Boha, i když to s Ním nemá nic společného, sama Bible před těmito naukami varuje!

Pokud budete praktikovat okultní nauky, připravte se na to, že budeme mít v životě problémy, o kterých vám dopředu nikdo z propagátorů neřekne.

Jaké problémy vás mohou potkat?

– problémy v oblasti peněz, vztahů, zdraví
– problémy s myslí (kontrolovaná vůle, citlivost na myšlenky, dávání myšlenkám váhu (upínání se na ně → žití mimo realitu))
– můžete si ničit život na základě kontroly mysli, protože po přijetí těch nauk už nebudete normálně přemýšlet a budete myslet v různých myšlenkových vzorech, změníte pohled na realitu (vedou vás k tomu) a o svobodnou vůli přijdete
– ztratíte schopnost volně přemýšlet
– budete se vymezovat co si máte a nemá myslet
– ztráta citu k lidem, stanete se chladnými vůči druhým
– problémy s pamětí, učením…

R. Hassmann si říká křesťan
R. Hassmann stojí za www.cestazapravdou.cz a on sám o sobě tvrdí, že je křesťan. Může se stát, že vás nějaký Amwayák pozve po semináři na bohoslužbu, která je samozřejmě nepovinná. K tomu nutno dodat, že R. Hassmann není křesťan, protože praktikuje okultní nauky atd. Často si jeho doporučené knihy vytahují verše z Bible s cílem získat bohaství, zdraví atd. Například kniha, kterou zmiňuje u J. V. Čmolíka, Síla pozitivního myšlení od Peale má okultní pozadí! Na videu s J. V.Č. říká, že Peale byl kazatelem, což je pravda. Tento pán šířil nauky z čarodějnictví do církve.

Nauky zákona přitažlivosti
Nauky zákona přitažlivosti nejsou nic nového. Základy mají v čarodějnictví. Top okultisté dokáží pouze svojí myslí kontrolovat lidi, nebo jim vnucovat myšlenky. Oni věří, že člověk má skryté schopnosti. Taky techniky vizualizace jsou v čarodějnictví a magii velmi dobře známe. Poslední dobou se okultní nauky zaměňují za vědu, přírodní zákony, i když to s nimi nemá nic společného. Nemáme žádné skryté či nevyužité schopnosti jak někteří z propagátorů snaží namluvit.

Většina současných autorů akorát slepě důvěřuje svým předchůdcům. Ti, kteří si načetli spoustu knih na toto téma přiznávají, že je jedno, čemu člověk věří, respektive, jak tomu říká.

Jak z toho ven?
Pokud jste se zasvětili do praktikování okultních nauk v Amway, okamžitě toho zanechte.

Závěr
Díky těmto naukám začínají žít Amwayjáci v iluzích, protože věří, že když něčemu věří, že budou mít, tak se jim stane. To je také jeden z důvodů, proč někdo může akceptovat ztrátu a věřit, že když přeprogramuje své podvědomí, tak se vše změní. Myslí si, že jediné, co musí udělat, je vydržet.

Kompletní seznam literatury a Cds v Setzer zde (nahlaste nám nefunkční odkaz zde).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *