Amway business Rotating Header Image

Okultní literatura v Amway (Setzer)

V tomto článku rozeberu, jaká okultní literatura je vnucována lidem ve vzdělávacím systému Setzer. Vše za účelem získání partnera, peněz a splnění snů.

Co je okultismus?

Okultismus je duchovní nauka. Lidé, kteří provozují okultismus mají zvláštní schopnosti (věštecké schopnosti, telepatie, telekineze, jasnozřivost…). Zdroj těchto schopností je od satana a jeho démonů. Pokud někdo provozuje nebo věří v okultismus, otevírá bránu démonům!

Co patří mezi okultní nauky?

Psychotronika, tarot, homeopatie, zákon přitažlivosti, magie, čarodějnictví, pozitivní myšlení (změna reality), techniky vizualizace (změna reality), věštění, horoskopy, jóga atd.

Seznam autorů, kteří vyučují nebo propagují okultismus v Amway:

Jiří Vokáč Čmolík, Murphy, Peale, L.Hay, Nightingale, N.Hill, R. Kiyosaki, P. Franckh, Yager, Hassmann, D. Watless atd.

Stejné nebo podobné knihy výše zmiňovaných autorů můžete často najít na internetovém knihkupectví v sekci esoterika, vysoká magie, ale také je prodávají lidi, kteří provozují čarodějnický obchod.

Pozn.: Na motivačních seminářích Amway se klade obrovský důraz na myšlení, vizualizace a víru s cílem si splnit sny. Také je to prezentováno jako podmínka k úspěchu. Často odkazují na významné lidi, kteří díky těmto naukám dosáhli bohatství.

Funguje to?

Nefunguje to tak, jak říkají, ale pokud budete dělat to, co Vám říkají, tak se Vám mohou splnit sny, ale i problémy. Podmínka je těmto naukám věřit. Je to kvůli tomu, že Satan a démoni vyžadují, abyste jim věřili. Je to také souhlas před Bohem Stvořitelem, že chcete využít jejich moci.

Co říká Bible o služebnících satana?

  1. Kor. 11,14 -15: „A není divu, vždyť sám satan se převléká za anděla světla. Není tedy nic překvapujícího na tom, že se jeho služebníci převlékají za služebníky spravedlnosti. Jejich konec bude jako jejich skutky!“

Pozn.: Není náhoda, že okultní nauky jsou prezentované jako něco dobrého, lákavého a neškodného.

V čem je to nebezpečný?

V tom, že Vám neříkají Pravdu. Kvůli praktikováním těchto nauk může člověk na sebe a své blízké uvalit generační kletbu, která jde i na jeho potomky. Problémy může mít také i v tomto životě.

Pokud se rozhodnete praktikovat konkrétně nauky o podvědomí atd., tak si tím mimo jiné pomotáte mysl a budete mít s největší pravděpodobností problém z toho ven. Začnete být citliví na myšlenky, realitu budete vnímat úplně jinak a stanete se otroky těchto nauk skrze různá afirmační, vizualizační cvičení, které budete muset dělat a ty Vám mohou zabrat i 3 h denně. Také se budete vymezovat v tom, co si máte a nemáte myslet.

Kromě toho budete muset akceptovat, že fungujete tak, jak Vám tyhle nauky říkají a chci Vám říct, že v momentě, kdy vezmete na sebe to, že fungujete tak, jak povídají tihle autoři, tak začnete mít problémy se sebou samotným. Změníte pohled na sebe, realitu a bude Vás to kontrolovat. Svobodná vůle se vytratí z Vašeho života.

Pozn.: Na začátku jsem kontaktoval paní psycholožku a řekl jsem ji, že moje mysl nereaguje na podměty v realitě a aby někdo něco řekl ohledně těchto nauk, tak to musí říct nějaká autorita a musím si to vyčíst. Moje mysl nereagovala na to, co jsem chtěl já a venku jsem z toho jenom díky Bohu, On mě z toho vyvedl a zabralo to 3 roky. Problémů v životě jsem měl z toho opravdu hodně a napíši o tom samostatný článek.

Viděli jste video na sekty.org, kde R. Hassmann mluví s J. V. Čmolíkem o esoterice? Pokud ne, video máme ve článku LIVE SHOW s Romanem Hassmannem.

Baví se o tom, co se stane, když se napojí. Roman Hassmann mluví o tom, že strach je negativní modlitba a odrazujete tím příležitosti. On to tak opravdu má protože ty nauky říkají, že negativní myšlenky = špatné situace v životě. Normální člověk to takhle nemá, ale ten, co tomu uvěří, tak ano.

Pozn.: Roman Hassmann do toho plete Boha, i když to s Ním nemá nic společného, sama Bible před těmito naukami varuje!

Odkud se tyhle nauky vzaly?

Nauky zákona přitažlivosti nejsou nic nového. Základy mají v čarodějnictví. Top okultisté dokáží pouze svojí myslí kontrolovat lidi, nebo jim vnucovat myšlenky. Oni věří, že člověk má skryté schopnosti. Taky techniky vizualizace jsou v čarodějnictví a magii velmi dobře známe.

Poslední dobou se okultní nauky zaměňují za vědu, přírodní zákony, i když to s nimi nemá nic společného. Jsme lidi, nejsme Bůh, abychom mohli tvořit realitu. Nemáme žádné skryté či nevyužité schopnosti jak někteří z propagátorů snaží namluvit.

Pozn.: Už víte, proč si mají Amwayjáci lepit svoje sny, myslet na ně a představovat si, že už je mají.

Věděli jste, že…

Esther a Jerry Hick významní autoři a propagátoři zákona přitažlivosti (kniha Abrahamovo učení – Zákon přitažlivosti) přijali tuto nauku od entity zvanou Abraham skrz channeling?

Učitelé zákona přitažlivosti neví, jaké síly ve skutečnosti využívají

Většina současných autorů akorát slepě důvěřuje svým předchůdcům. Ti, kteří si načetli spoustu knih na toto téma přiznávají, že je jedno, čemu člověk věří, respektive, jak tomu říká.

Jedni plnění snů a problémů připisují podvědomí (Hassmann), další myšlence (Haanel), Nekonečné inteligenci (N.Hill), sugesci, vesmíru atd.

Chcete z toho ven?

Pokud jste se zasvětili do praktikování okultních nauk a chcete z vlivu démonů ven, tak jediná cesta je Ježíš Kristus a přestat těm naukám věřit. Mně také pomohlo čtení Bible.

Závěrem

Díky těmto naukám začínají žít Amwayjáci v iluzích, protože věří, že když něčemu věří, že budou mít, tak se jim stane. To je také jeden z důvodů, proč někdo může akceptovat ztrátu a věřit, že když přeprogramuje své podvědomí, tak se vše změní. Myslí si, že jediné, co musí udělat, je vydržet.

Kompletní seznam literatury a Cds v Setzer zde (nahlaste nám nefunkční odkaz zde).

Zdroje:

Hicks a entita Abraham – http://skepdic.com/hicks.html
Napoleon Hill, čarodějnictví – https://sites.google.com/site/nejotazky/david-hunt/svod-krestanstvi
The Secret (Tajemství – zákon přitažlivosti) – http://paganwiccan.about.com/od/MagicalTheory/a/Law-Of-Attraction.htm

1 komentář

  1. To je jedno napsal:

    Ty jsi dobry mimoň 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *